niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

​„Mieszkanie plus” w Warszawie. Będzie ponad tysiąc lokali!

Dodano: 10.07.2017 [12:30]
​„Mieszkanie plus” w Warszawie. Będzie ponad tysiąc lokali! - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
W tym tygodniu BGK Nieruchomości ma podpisać warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu ​„Mieszkanie plus” na budowę lokali w Warszawie. Na stołecznej Woli powstanie dzięki temu 1,1 tys. mieszkań. 

Z informacji Polskiej Agencji Prasowej – pochodzących ze źródeł zbliżonych do jednej ze stron umowy – wynika, że w najbliższą środę BGK Nieruchomości podpisze warunkową umowę inwestycyjną z jedną ze spółek Skarbu Państwa.

BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu ​„Mieszkanie plus”, będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM).

NPM rząd przyjął we wrześniu 2016 r. Zakłada on m.in. powstanie tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Moze w koncu nalezy sobie to jasno powiedziec, cala Polska powinna sie przeprowadzic do Warszawy :-).

Mieszkanie+, bomba, czyli mieszkancy malych miast, z niskimi pensjami, bez szans na wybicie sie, sponsoruja bogatszych Warszawiakow, ktorzy maja prace. Rewelacja. Sprawiedliwosc, ze...

No, ale chcielismy zlodziejskiego socjalizmu, to go mamy.

Uwaga - Orange sprzedaje mieszkania z lokatorami !
Firma telekomunikacyjna znana z akcji reklamowej w tv , sprzedała mieszkania w bloku na Pradze firmie krzak a wczoraj pan z tej firmy chodził po mieszkaniach i straszył mieszkańców że od nowego miesiąca będą płacić za jedną osobę 2 tyś zł czynszu.
Dlaczego rząd na to pozwala , skoro Orange nie zapłaciło pełnej sumy za wartość TP SA ?!?
Nie było wycen tych mieszkań i wszelkich obiektów TP SA !
Za ten mega przekręt odpowiedzialny był swego czasu pan Kulczyk...

Będzie tysiąc? A podwyżka cen paliwa będzie?

Na Woli? A może jeszcze w okolicach ul. Grzybowskiej, tak lubianej przez "jerozolimską szlachtę"?
I zaraz się okaże, że Polacy z własnych podatków nie finansują wsparcia polskich rodzin, tylko opłacają obce osadnictwo.

Zastanawia mnie po co aż tak rozbudowywac Warszawę ?

Czyżby Warszawa we wszystkim miała priorytety?

Pomyślcie o innych miasteczkach , gdzie nic nie budowano przez kilkanaście lat

Czy nie lepiej by budować mieszkania plus na peryferiach , gdzie sa biedne gminy , gdzie ludzie uciekaja na zachód bo w Polsce nie ma szans na własne mieszkanie ?

Młodych trzeba zatrzymać stwarzając im możliwości otrzymania mieszkania i pracy w tych małych miejscowościach ... bo oni mimo zagrozeń na zachodzie nadal wyjeżdzają , bo nie widza tutaj szans na pracę za godziwą płacę i możliwości zdobycia mieszkania.

Przecież jak ktoś zarabia minimalną a takie wynagrodzenia przeważaja w małych miejscowościach to kogo na cokolwiek stać .

Trzeba coś z tym zrobić bo inaczej nadal Polska bedzie sie wyludniać

Po co budować mieszkania gdzieś, gdzie nie ma pracy? Gdyby w tych dziurach była praca, to i by się bloki/domy budowały.

Pozdrawiam, mieszkanieć pięćdziesięciotysięcznej dziury.

Dwie kwestie:
1. uzbrojenie terenu.
2. zapotrzebowanie na mieszkania i pracowników.

Jak będzie program Fabryka+, to można będzie je stawiać w małych miasteczkach, aby zatrzymać migrację.

To jest dopiero początek programu. Może kolejne umowy będą w mniejszych ośrodkach.

Nieprawda!Wokół małych miasteczek sporo jest mieszkań i domów jednorodzinnych wystawionych na sprzedaż,ale dla bardzo wielu młodych ludzi barierą jest brak pieniędzy a śmieciowe wynagrodzenie za ciężką pracęnie pozwala na staranie się o kredyt.

popieram w całej rozciągłości

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl