niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Wicepremier Morawiecki ujawnia kulisy strategicznego sojuszu z USA: „Wyniki gospodarcze Polski robią na inwestorach duże wrażenie”

Dodano: 09.07.2017 [09:46]
Wicepremier Morawiecki ujawnia kulisy strategicznego sojuszu z USA: „Wyniki gospodarcze Polski robią na inwestorach duże wrażenie” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
„Chcemy wzmacniać strategiczny sojusz z USA w obszarze bezpieczeństwa militarnego i budować strategiczny sojusz w obszarze bezpieczeństwa energetycznego; jednak "wszystko musi się nam opłacać i być uzasadnione od strony finansowej” - zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki.  Według szefa resortu rozwoju oraz finansów skończyły się w Polsce czasy, kiedy „w przypadku podpisywania własnych umów Polska zachowywała się jak notariusz”.
 
Mateusz Morawiecki podkreśla, że słowa o izolacji Polski na arenie międzynarodowej należy włożyć między bajki. Według wicepremiera jest dokładnie odwrotnie, Polska nie jest izolowana, lecz przeciwnie - jest coraz bardziej doceniana na arenie międzynarodowej za podejmowane inicjatywy i postawę w sprawie kluczowych wyzwań stojących przed naszym regionem i całą Europą.

- O izolacji Polski na arenie międzynarodowej mówią najczęściej ci, którzy formułują wydumane donosy na własny kraj w niektórych zachodnich mediach – ucina stanowczo Morawiecki.

 Wicepremier Morawiecki kreśli również scenariusz współpracy gospodarczej z USA:

- Potencjał gospodarczy naszych krajów we wzajemnych relacjach inwestycyjnych i handlowych wskazuje, że możemy liczyć na znaczące przyspieszenie zarówno w odniesieniu do inwestycji bezpośrednich, jak i wymiany handlowej. Nie pogniewam się, jeśli Polska stanie się krajem pierwszego wyboru w Europie dla amerykańskich inwestorów z obszaru nowego przemysłu, wysokich technologii, czy zaawansowanych usług. Wiele wskazuje na to, że w perspektywie kilku miesięcy, roku, będziemy mogli mówić o konkretnych projektach i realizacjach. Wyniki gospodarcze Polski robią na inwestorach amerykańskich duże wrażenie, a rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest dla nich potwierdzeniem naszych ambicji rozwojowych i naszej przewidywalności. Chcemy też tworzyć warunki do coraz śmielszej ekspansji polskich firm na rynek amerykański, nie tylko w obszarze eksportu towarów i usług, ale również lokowania w USA oddziałów polskich firm i ich aktywności na rynku akwizycji. Eksport do USA wyniósł w 2016 roku 4,8 mld USD i wzrósł rok do roku o 7,7 proc. W tym roku ta dynamika może osiągnąć dwucyfrowy wynik – mówi Morawiecki.


Wicepremier Morawiecki zwraca także uwagę na znaczenie wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce i zdradza, która część przemówienia na pl. Krasińskich zrobiła na nim największe wrażenie.

 - Najważniejsza była dla mnie bardzo wyrazista symbolika tego przemówienia. Prezydent Trump przedstawił w nim Polskę jako wzór europejskich wartości i harmonii – podkreślał nasze silne przywiązanie do tradycji, rodziny, chrześcijaństwa, bezpieczeństwa oraz zdolność do największych poświęceń w chwilach próby. W swoistej „deklaracji warszawskiej” prezydent Stanów Zjednoczonych zadał też fundamentalne pytanie wszystkim przywódcom zachodniego świata: „czy Zachód ma wolę, by przetrwać?” I wymienił nasz kraj, mówiąc, że „musimy się bić jak Polacy – o rodzinę, o kraj, o Boga”. Tak naprawdę, Donald Trump postawił przed liderami Zachodu o wiele większe zadanie niż przeznaczanie co najmniej 2 proc. PKB na obronność. Tym zadaniem jest udowodnienie przez liderów Europy, że zależy im na obronie zachodnich wartości, podobnie jak amerykańskiemu prezydentowi – mówi Mateusz Morawiecki.


Jednocześnie wicepremier Morawiecki zwraca uwagę na radykalne różnice w przyjęciu prezydenta USA w Polsce i w Niemczech. Morawiecki przyznaje, że choć spodziewał się, że Polacy okażą wiele serdeczności prezydentowi Stanów Zjednoczonych, a sama wizyta przebiegnie w przyjaznej atmosferze, największym zaskoczeniem dla całej społeczności międzynarodowej okazało się porównanie dwóch dni spędzonych przez amerykańską parę prezydencką w Warszawie i dwóch dni spędzonych przez nią w Hamburgu.

Odnosząc się do strategicznych planów rządu w kwestiach gospodarczych, Mateusz Morawiecki zapowiada, że w ciągu pięciu najbliższych będzie chciał doprowadzić do pełnej niezależności energetycznej Polski. Wicepremier podkreśla, że rząd jest zdeterminowany, żeby „przełamać ten imposybilizm charakteryzujący polską politykę energetyczną za naszych poprzedników, a w zasadzie cechujący całą III RP”. Morawiecki uważa, że „w perspektywie 5-10 lat, Polska może stać się regionalnym centrum dystrybucji gazu spoza Rosji”, ale jego zdaniem w tej kwestii wszystko zależy od kooperacji z naszymi przyjaciółmi z inicjatywy Trójmorza i rachunku ekonomicznego.

Pytany o bilans wizyty Donalda Trumpa w Warszawie od strony gospodarczej, wicepremier Morawiecki mówi o kulisach współpracy z USA.

- Odbyliśmy z prezydentem USA i jego zespołem gospodarczym, w którego skład wchodzili sekretarz skarbu, Steven Mnuchin oraz sekretarz handlu Wilbur Ross, konkretne i zarazem naprawdę bardzo dobre rozmowy. Z natury spotkań na najwyższym szczeblu, nie były to negocjacje, tylko budowanie fundamentów pod nowe otwarcie w relacjach inwestycyjno-handlowych między Polską a USA. Z pewnością chcemy wzmacniać nasz strategiczny sojusz w obszarze bezpieczeństwa militarnego i budować strategiczny sojusz w obszarze bezpieczeństwa energetycznego. Symbolem tego pierwszego jest podpisane memorandum w sprawie wyposażenia polskiej armii w najnowszą i dostosowaną do naszych potrzeb, wersję systemu obrony rakietowej „Patriot”. Symbolem budowania partnerstwa energetycznego są pierwsze dostawy amerykańskiego gazu do Polski. W obu tych dziedzinach wiele się będzie działo w najbliższym czasie na linii Polska-USA, ale to już kwestie negocjacji biznesowych. Skończyły się bowiem w naszym kraju czasy, kiedy w przypadku podpisywania własnych umów Polska zachowywała się jak notariusz. Wszystko musi się nam opłacać i być uzasadnione od strony finansowej - wyjaśnia Morawiecki.

Z kolei odnosząc się do zarzutów dotyczących rzekomej izolacji Polski w Europie, mającej być następstwem zbliżenia z USA, wicepremier Morawiecki odpowiada stanowczo, że o żadnej izolacji nie może być mowy.

- Nie, i bardzo wyraźnie takiej tezie zadało kłam przemówienie prezydenta Trumpa wygłoszone na placu Krasińskich. Ja czytam to przemówienie, w jego europejskiej części, jako wezwanie skierowane również do Polaków, wezwanie do odpowiedzialnego współtworzenia Europy. Zgadzam się natomiast z tezą, że brak zbliżenia Europy i USA w kluczowych obszarach możliwej współpracy może doprowadzić do jeszcze większych podziałów i napięć w Europie. W ogóle, słowo „izolacja” jest ulubionym słowem opozycji, powtarzanym przez jej polityków i medialnych sojuszników co pięć minut. O izolacji Polski na arenie międzynarodowej mówią najczęściej ci, którzy formułują wydumane donosy na własny kraj w niektórych zachodnich mediach. Polska nie tylko nie jest izolowana, Polska jest coraz bardziej doceniana na arenie międzynarodowej za podejmowane inicjatywy i postawę w sprawie kluczowych wyzwań stojących przed naszym regionem i całą Europą. Wizyta Donalda Trumpa w Polsce i warszawski szczyt inicjatywy „Trójmorza” są tego wymiernym symbolem – mówi wicepremier Morawiecki.

Morawiecki zwraca również uwagę na fakt, że „związani złym kontraktem z rosyjskim monopolistą, płacimy za dostawy gazu więcej niż Niemcy”, dlatego priorytetem rządu jest wytyczenie nowej mapy bezpieczeństwa energetycznego dla Polski.

- Prowadzona przez nasz rząd polityka dywersyfikacji dostaw gazu oznacza, że będziemy go pozyskiwali od coraz większej grupy dostawców. W ciągu pięciu najbliższych lat chcemy doprowadzić do pełnej niezależności energetycznej Polski. Dlatego rozmawiamy między innymi z naszymi przyjaciółmi z Danii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych o nowej mapie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Cena gazu sprowadzanego z USA będzie konkurencyjna, dla nas satysfakcjonująca i jestem przekonany, że PGNiG odpowiedzialne za negocjacje handlowe uzyska bardzo dobre warunki kontraktowe. Dziś związani złym kontraktem z rosyjskim monopolistą, płacimy za dostawy gazu więcej niż Niemcy. I dlatego nasz rząd jest zdeterminowany, żeby przełamać ten imposybilizm charakteryzujący polską politykę energetyczną za naszych poprzedników, a w zasadzie cechujący całą III RP – podkreśla Mateusz Morawiecki.

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wyniki gospodarcze Polski nie robią na mnie żadnego wrażenia. Czesi
są lepsi. Jest tam również lepszy klimat biznesowy. Przed kryzysem
gospodarka czeska miała roczny wzrost gospodarczy równy 6 %.

Dobry klimat biznesowy to wdrożona w życie w pełni praworządność
(rule of law), brak korupcji. W 2005 roku praworządność na świecie
wyglądała tak (w %) :

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Polsce bardzo dużo brakuje do przedziału 90-100 % jeśli chodzi
o pełne wdrożenie praworządności. Sądownictwo jest niesprawne,
niewydajne, nieprofesjonalne.

Prawo jest niejasne (szczególnie podatkowe), można powiedzieć, że
jest makabryczne.

Następna sprawa jeśli chodzi o klimat biznesowy to biurokracja. Jest
ona koszmarna i makabryczna.

Wymienione wyżej hamulce rozwojowe nie pozwalają na osiągnięcie
przez Polskę jej pełnego potencjału ekonomicznego. Są to jedne
z ważniejszych barier gospodarczych i rozwojowych, które tworzą
zły klimat biznesowy.

Państwo polskie jest niesprawne (instytucje = kadry), ponieważ w Polsce
w jej modelu polityczno-gospodarczym nie wdrożono merytokracji i pragmatyzmu w życie. To również przekłada się na klimat biznesowy.

Polska jest prawie 40-milionowym krajem. Mały 7-milionowy Singapur
wydaje więcej na zbrojenia niż Polska. Może pan Morawiecki wyjaśni,
dlaczego ?

Pieniądze lubią bezpieczeństwo. Lubią ład, porządek, gospodarność
i rozum u zarządzających. Jakie zdanie może mieć inwestor o kraju,
w którym dzieją się takie rzeczy :

http://facet.interia.pl/milita...

http://www.dzienniknarodowy.pl...

Jaką opinię może mieć inwestor o kraju, w którym sędziowie, prokuratorzy i politycy są złodziejami ?

„... jednak wszystko musi się nam opłacać i być uzasadnione od strony finansowej - zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki.  Według szefa resortu rozwoju oraz finansów skończyły się w Polsce czasy, kiedy w przypadku podpisywania własnych umów Polska zachowywała się jak notariusz”.
Trzymam pana ministra za słowo.

Rata długu zewnętrznego już zmalała o 20% , a jeszcze zmaleje o następne 20% - bo $ leciutko spadnie do 3.2zł

ŚWIETNIE ŻE W KOŃCU MAMY RZĄD A NIE PACHOŁKI MERKEL I UE JAK ZA CZASÓW MAFI PEOWCÓW TYLKO PYTAM KIEDY ZACZNIE SIĘ KONKRETNE ROZLICZANIE POSTKOMUCHÓW Z ŁODZIEI PEWOCÓW

Co ja tu czytam postkomuna czyta nas I pisze nie podoba ci sie podobno ciezkopracujacy podatniku 500plus ?to pytam Ciebie jesli bedzie postepowal poglebiajacy sie niz demograficzny kto zarobi na twoja emeryture kto pantoflu?jesli 3 mln dziecie bedzie zyc w glodzie to co sie stanie ?beda to chorzy niezdatni do pracy inwalidzi ciagle na leczeniu kto za to jolopy zaplaci.trzeba byc super matolem aby miec pretensje do tego rzadu zbawienia za 500+.Co za dyskusja ruski czy amerykanski pytam co za dyskusja?jolopy ruscy nas doja od 1945 roku I jeszcze macie jakies pytania? Placimy podwojnie ,nie placa nam za tranzyt gazu miliardy I buduja druga nitke north stream co to znaczy matoly? to znaczy ze beda windowac cene nasa gospodarka padnie ,podziela Polske jak beda chcieli szkopy I ruskie bez jednego wystrzalu.Na kolana tumoki przed Morawieckim to jest gigant ekonomji,gospodarki I marketing ,on ten burdel slonca peru przewrucil do gory nogami ,dal rowna szanse karzdemu.ten czlowiek tyra ponad sily nocami bo ma pasje Polska I jest wielkim patryiota.jesli wszyscy bedziemy tak odpowiedzialni I tak sumienni jak premier Morawiecki to za 10 lat niemcy beda chcieli mieszkac w Polsce .Ten rzad to cud ostatni ratunek zmiutl cholote chlystkow zlodziejaszkow kombinatorow zdrajcow w ciagu 2 uch lat niecalych.jestesmy swiadkami cucu nastepnego nad Wisla.

Czekalem na to przez lata. Wreszcie zaczynamy prowadzic polityke w interesie Polski nie Niemiec. Jak wspominam sluzalcza postawe Tuska i Komorowskiego, to uwazam lat koalicji PO+PSL za stracone.

Będzie piękna przyszłość o ile wcześniej nie zarżniecie tych co utrzymują siebie i innych z własnej pracy a nie z socjalu i 500+.

Gaz LPG w USA 90-120$ za 1000m3 w DETALU !!! - 180$ m3 , to butla w Polsce 10kg/5.3 m3/ kosztowałaby 900$ / 3330zł /::))!!!

Pan Wicepremier Morawiecki jest bardzo łagodny w swoich określeniach. To nie żaden imposybilizm, a czysta gra interesów doprowadziły ten znękany kraj do miejsca w którym jesteśmy obecnie. Podstawowy kierunek został już nadany, przegnano złodziei i teraz trzeba czasu aby się odbudować. Szczęśliwie nie brak name wizjonerów i ludzi niezłomnych, wyjdziemy na prostą i doczekamy czasów obfitości. Tak oto spełnią się słowa Zbawiciela, że Polska będzie ocalona i wywyższona ponad wszystkie narody. Będzie świecić jak najjaśniejsza gwiazda na niebie, a wszyscy ludzie będą brali z nas przykład.

Przegnano złodziei? To czysty eufemizm. HGW jest nie do ruszenia, Janusz Lewandowski jest honorowany jako europoseł, Bielecki - ten od sprzedaży Banku Gdańskiego, a ten co zarobił na Banku Śląskim, a autor afery alkoholowej + afery rublowej i innych afer jest na wolności, itd, itd.

Gaz Amerykanski 180 dol za m3 ruski 380 dol za m3. Dlaczego nie biora za dupe Pawlaka za to ze podpisal umowe z ruskimi i przeplacamy podwojnie przez 12lat.

Dolicz skroplenie i transport. Sprawdz ceny autogazu i swoje rachunki.

Szanowny Panie karo,
Po co ten "fake news"?, czy Pan zapomniał ze kupując gaz u putina, wspomagamy imperium zła?, bez kontraktów gazowych Rosja przyjdzie na kolanach w ponownym hołdzie ruskim do Polski!

Lubnuer w TVN - drogi GMINNE pewnie udepcze swoimi ' KOPYTMI ' bo ' JADACZKĄ ' to tylko porysuje::)))!!!

Transport z USA do Świnoujścia LNG , jest biliższy niż a Qataru do Świnoujścia , tym samym i tańszy. O cenie nie wspomnę.

Były pierwszy sekretarz Pier..onych Sowieckich Ludzików (PSL) - złodziejski, rosyjski szpieg Pawlacz co podpisał z Putasem

umowę gazową na której Polska straciła setki miliardów dolarów - pod sąd i do dożywotniego pierdla z utratą całego majątku !

Pier..one Sowieckie Ludziki (PSL) to partia złodziejskich sowieckich aferzystów liżących d... EU-ropejskim "elitom" i olewa-

jących Interes Polskich Rolników. PSL obsadziło swoimi oszustami 85 % komitetów wyborczych ! i sfałszowało samorządowe wybory

w 2014 r. Wspierali ich kryminalni Plugawi Oszuści (PO). Skopiowali to co zrobili ich dziadowie ruso-żydokomuniści, którzy

po II-WŚ dokonali super-przekrętu wyborczego, a potem wmawiali Polakom, że to Polacy sami wybrali zbrodniczy komunizm ! Te

czerwone gnidy z PSL zastosowały stalinowskie metody ze sfałszowanego "referendum ludowego" w 1946 r. oraz ze sfałszowanych

wyborów do Sejmu w 1947 r. No i ze wszystkich kolejnych wyborów w PRL i 3-RP. To są stare rosyjskie oszustwa z pomocą

"sędziów" szkolonych w rosji i osadzonych w PKW, z POmocą fałszowania głosów POprzez nie wymaganie wylegitymizowania się

POdstawionych "wyborców", POprzez masowe dostawianie krzyżyków, dosypywanie fałszywych kart wyborczych, POprzez fałszowanie

sumowania głosów na serwerach, POprzez "POmyłki" w ogłaszania wyników itp. Na koniec POprzez wyroki okręgowych, POkomunisty-

cznych "sądów" zamiatających POd dywan gangsterskimi "orzeczeniami" zaskarżone fałszerstwa wyborcze (patrz 120 tys. głosów

sfałszownych przez POlszewickie "sędziny" w Katowicach w 2014 r.). Ale w wyborach samorządowych 2014 to kryminalne, sowieckie

bydło na czele z ruskim Bulem-Debilem, folksdojczem Ryżym Ch.jem, tępą PRL-ówą Kłamacz, resortowym gnojem Piechotą i sowiecką

Mumią Pawlaczem - przegięło pałę! Cały świat dowiedział się o ich bandyckim, wyborczym zamachu na Polską Demokrację. Konse-

kwencją było utworzenie przez oburzonych Polaków obywatelskiego Ruchu Kontroli Wyborów i wybranie w 2015 r. Polaka na Prezy-

denta RP oraz spłukanie 25 X 2015 ruso-żydo-komunistycznego PO-PSL-SLD-owskie g..na do szamba historii ! z równoczesnym

wybraniem polskiej parlamentarnej większości (PIS) do Sejmu i Senatu !

Brawo,popieram Twoja wypowiedz w 100%.

Jeszcze elektrownie atomowe 4generacji z USA,To Naszym dzieciom nawet tym madrym nie bedzie sie oplacalo uciekac za granice.Dlug publiczny?A kto go nie ma?Przed 1939 praktycznie RP nie miala dlugu a jak zesmy skonczyli?Tak mam nadzieje ze Pan Morawiecki nie bedzie ekonomista patrzacym na dlug publiczny.Oczywiscie niech troszke przymknie oko.Bo to jest byc lub nie byc dla Nas Polakow i dla przyszlosci Naszych dzieci.A energia elektryczna jest jak chleb,bez niej nie da sie zyc.Z powazaniem dla Pana Morawieckiego Irek z Holandii

Dodam, dług publiczny może byc nawet 2 biliony PLN, natomiast nalezy wyeliminować tzw. dług zewnętrzny. Wtedy Polska będzie bogata, gdyz będzie dłużnikiem swoich polskich obywateli!

Propaganda sukcesu w pełnej krasie. Wstydu nie mają. Zapewniano nas, że reforma podatkowa bankowości nie pozwoli na skubanie klientów indywidualnych przez Banki. Nie byle kto głosił te zapewnienia bo sam Prezydent i jego ręka prawa wicepremier Morawiecki.
Jeszcze tego samego dnia, w dniach głoszenia obietnic Banki podniosły rozmaite opłaty i ciągle je podciągają w górę. Z wyjątkiem oprocentowania wkładów, te są stale na niskim poziomie, of course.
Co innego słyszymy, a rabunek naszych obywatelskich kieszeni kwitnie. Koszty na służbę zdrowia, opłaty za czynsz, wodę i energię to prawdziwa orgia wydatków. Nie zapominajmy o kosztach porad prawnych i opłat sądowych wszyscy doją na max.
No cóż, Prezydent jest prawnikiem.

sprawa prosta jak sznurek w kieszeni. PO prostu walą cię w rogi nazistowsko żydowskie banki więc je najzwyczajniej w świecie olej. To też patriotyzm iść do polskich banków będących wyłącznie w polskich rękach jak banki spółdzielcze ,SKOK-i czy Bank Pocztowy, w którym to nie płacę nawet za przelewy, wypłaty z bankomatu a za utrzymanie i prowadzenie konta także nie pod warunkiem, że zrobię przynajmniej 2 x zakupy powyżej 100 zł/miesiąc. Proste? ano tylko trzeba chcieć popierać wszystko co POLSKIE.

Ależ człowieku, ja pisałam o polskim banku PKOBP. Innych banków nie znam, jestem klientem polskiego banku i w tym polskim banku skubią obywateli niemiłosiernie. Być może w zagranicznych skubią jeszcze bardziej. Chodziło mi o rozbieżność pomiędzy propagandą a faktami.

Coś ten Twój rachunek ekonomiczny nie zgadza się z moim. Prąd mam tańszy, gaz też, bo praca jest i pensje rosną. To z czym społeczeństwo miało problemy za PO-przednich nam rzadów populistycznych, rozkradajacych dobra narodowe, gdzie wszystko było na wyprzedaż, juz dziećmi zaczęto handlować, eutanazję wprowadząć, tylko nie wiele nas dzieloło od tego, aby i "watachy" dorżnąć, jak to oznajmił nam jeden z "nowoczesnych" wykształconych i "oswieconych" ówczesnych ministrów!

Bój się Boga człowiecze!! Wstydu sobie oszczędź nierozumny...albo pisz w soich gazetach za Odrą, i nie demoralizauj naszego polskiego języka.

Powiedz to bezrobotnemu, a może uwierzyłaś w propagandę, że bezrobocie w naszym kraju zanika? Zanika rejestrowane, bo wielu poszukujących pracy nie pójdzie się rejestrować ze względu na chamską obsługę w Urzędach Pracy.
Powiedz tą bajkę o taniźnie emerytom starego portfela.
A poprzednich rządów nie tylko nie chwalę ale i potępiam.
Obecnemu rządowi przyda się krytyka, bo tacy bezkrytyczni chwalcy jak ty mogą zagłaskać na śmierć.

Woronicza 17 - w USA gaz 90-120 $ za 1000m3 i to w DETALU- to z czym mają problem NLFABIECI z PO PSL i Nowoczesnej::))!!! - te niedoróbki to tylko CEPMI GONIĆ w medich.

Gaz pawlaczka przepłcamy o 200$ na 1000m3 , a iportujemy z Rosji 9-miliardów m3 - i jeszcze dostaliśmy w promocji śmiecie węglowe !!!

Za kacapski gaz płaciliśmy 550-600 dolarów za 1000 m3. Pawlak to kacapski agent. W latach osiemdziesiątych KGB pozwalało mu u rusków handlować komputerami. Później "wsparli" jego karierę POlityczną.

Dlaczego pawlak podpisał umowe gazową z gazpromem w kilka dni po zamachu smoleńskim? - oto jest pytanie!!! odp.- szantaż putina?

Bo pastuchy agentury KGB - mieli MUS z ' nocnej zmiany'

I muszę dodać, że umowa Pawlaka została tak skonstruowana, że trzeba Ruskim płacić nawet jeśli gazu nie odbierzemy.
A w promocji oprócz śmieci węglowych zwoziliśmy z Ukrainy zatęchłe śmieci zbożowe, (które Samoobrona wysypywała na tory).

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl