​Drugi dzień dziecka na mistrzostwach świata

Marcin Pegaz

Już tylko tydzień dzieli nas od wyjątkowego święta - 15 i 16 lipca na stadionie Legii Warszawa odbędą się V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Weźmie w nich udział blisko 240 młodych zawodników. - Dla nich to drugi dzień dziecka - mówi Marcin Lisiak, rzecznik Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial.

W stolicy pojawią się młodzi piłkarze z 24 krajów świata – m.in. Wietnamu, Tajlandii, Palestyny, Japonii, Jordanii, Rosji, Niemiec, Białorusi, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Litwy, Estonii i Węgier. - Trudno uwierzyć, że tak się to szybko rozwija. Zaczynaliśmy od mistrzostw Mazowsza, a pasja dzieciaków zaprowadziła nas na światowy szczyt - mówi prezes stowarzyszenia Sylwester Trześniewski.

Skład reprezentacji Polski na lipcowe mistrzostwa został wyłoniony na rozegranych w kwietniu Mistrzostwach Polski. Najlepsi zawodnicy, którzy wyróżnili się na arenie krajowej, trafili do drużyny prowadzonej przez selekcjonera Krzysztofa Kota. - Spośród młodych piłkarzy wybrano 20 najlepszych, w ścisłej drużynie znajdzie się 10 osób. Skład mamy naprawdę dobry, pozostaje walczyć - mówi Kot. Dalej wszystko potoczyło się tak, jak w kadrze Adama Nawałki - nasi reprezentanci wyjechali na zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia, które odbyło się w Miętnem. Tam ekipa miała się scalić, zintegrować i stworzyć dobrze funkcjonującą na boisku maszynę. 

Na początek polska młodzież będzie musiała wykazać się w fazie grupowej turnieju. W ubiegłym tygodniu rozlosowano grupy - biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się w grupie B z Egiptem, Holandią, Wietnamem, Bośnią i Hercegowiną oraz Macedonią, a mecze tej fazy zostaną rozegrane na stadionie przy Łazienkowskiej w sobotę. Polacy doceniają rywali, ale celują w mistrzostwo globu lub przynajmniej - jak przed rokiem - brązowy medal. - Wolałbym nie oceniać naszych szans przed pierwszym gwizdkiem, powiem tylko, że trafiliśmy do świetnej grupy - mówi Kot.

Warszawski turniej ma być dla dzieci z domów dziecka odskocznią od szarej rzeczywistości. - Chcemy pokazać im, że jeśli bardzo się w coś wierzy, jeśli się ciężko pracuje, to można zostać nawet mistrzem świata. Warto mieć marzenia - komentuje Lisiak. 


Wstęp na niedzielne mecze finałowe jest bezpłatny. Nie zabraknie atrakcji w postaci targu śniadaniowego i strefy gwiazd, gdzie pojawią się znani sportowcy i artyści. Na stadion można przyjść już od godz. 10:00.
Źródło: Dodatek Mazowiecki Gazety Polskiej Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

No nieźle! Biedroń sam mianował się liderem opozycji. Bo "przecież nie Schetyna, ani Tusk"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Bardzo się cieszę, że stałem się liderem całej opozycji - wyznał w wywiadzie dla "Super Expressu" prezydent Słupska Robert Biedroń. Sęk w tym, że owym liderem mianował się sam. Nawet wymyślił już nową partię, którą chciałby założyć, by "zjednoczyć opozycję w walce przeciw PiS". Ciekawe, co na to Grzegorz Schetyna i reszta?

W sondażu, w którym typowano kandydata na prezydenta Polski, wykonanym na zlecenie "Super Expressu" Biedroń zajął trzecią pozycję - z niezbyt porywającym wynikiem na poziomie 19 procent. Jakimś cudem doszedł jednak do wniosku, że czyni go to... liderem całej opozycji.

Co do sondażu dla "Super Expressu", to bardzo się cieszę, że stałem się liderem całej opozycji

- stwierdził prezydent Słupska.

Na pytanie, czy stanie na czele opozycji odpowiedział bez zawahania.

Tak, przecież liderem nie jest dziś ani Schetyna, ani Tusk, ani nikt inny. To pokazują sondaże

- powiedział pewny siebie.

Dodał, że chciałby założyć nową partię o nazwie "Polska", która jednoczyłaby wszystkie partie przeciwne rządom Prawa i Sprawiedliwości, by z nim walczyć. Zaprosił nawet do rozmów "Schetynę, Katarzynę Lubnauer, Ryszarda Petru i innych".

Internauci przecierają oczy ze zdumienia...

 

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl