niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Rating Polski? A minus z perspektywą stabilną

Dodano: 08.07.2017 [07:27]
Rating Polski? A minus z perspektywą stabilną - niezalezna.pl
foto: Radek Kołakowski
Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski na poziomie "A minus" - podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Agencja obniżyła szacunek deficytu sektora finansów publicznych na 2017 r. do 2,6 proc. PKB z 3,0 proc. PKB.

W zaprezentowanej po raz pierwszy prognozie deficytu sektora gg na 2018-19 Fitch szacuje wskaźnik na poziomie 2,5 proc. PKB rocznie.

Stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla przekonanie Fitch, iż pozytywne i negatywne czynniki ryzyka dla oceny kredytowej są obecnie dobrze wyważone.

Do głównych czynników ryzyka dla obniżki perspektywy ratingu agencja zaliczyła niższy od oczekiwań popyt zewnętrzny. Z kolei mocniejsza od oczekiwań poprawa w inwestycjach stanowi główną przesłankę za ewentualną podwyżką perspektywy.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

..nie lubią nas....

Troszczeke maja problem z wiarygodnoscia:
jak oceniali zdolnosc kredytowa III RP, jezeli likwidowano miejsca pracy i zarobkowania?
Na co udzielano takich set miliardowych kredytow - na zlote raczki?
Na mnie udzielono 80 tys zl, ale ja nic z tego nie dostalem, gdyz prycujac za granica nie mialem zdolnosci kredytowej??? Teraz kaza mi to splacac i placic spore odsetki.

Mi to wyglada, ze ten dlug powstal z karnych odsetek - Balcerowicz dostal kredyt, ale sprzedawali kumplom fabryki i z kredytu zostaly odsetki karne za sprzedaz zastawu.

Wynika mi z tego, ze Balcerowicz jest zwyklym kryminalista wobec bankow zagranicznych - przywodca wyludzaczy kredytow.

Po zabojstwie smolenskim przejeli rzady falszywymi wyborami i przerzucili dlug na budzet panstwa a banki siedza cicho, gdyz z karnych odsetek tworza bilionowy fundusz wykorzystujac nas jako tania sile robocza.

Nieprawda wiec jest, ze Balcerowicz z tuskimi mial z Zqachodnimi bankami i kolami finansowymi jakies zwiazki
poza zwyklym kryminalnym wyludzeniem kredytow.

Jezeli Balcerowicz jest zwyklym oszustem to banki i instytucje ratingowe sa wiarygodne.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl