Kres fatalizmu

Europejska Wspólnota Gospodarcza rodziła się jako jedność interesów gospodarczych (węgla i stali). Narody państw Europy Środkowej, położone pomiędzy trzema morzami, od stuleci niszczone wojnami, grabione i wykorzystywane przez Rosję i Niemcy, posiadają wszystkie atuty do dynamicznego rozwoju – zdolnych ludzi, rosnące rynki i, co najważniejsze, wspólnotę wartości stanowiącą bezcenny kapitał społeczny określający fundamenty przyszłości. Aby uzyskać efekt synergii, konieczne są gwarancje bezpieczeństwa militarnego i dostęp do źródeł energii. Patronat globalnego mocarstwa pozwoli na zbudowanie strefy bezpieczeństwa i szybkiego rozwoju, a także na odwrócenie odwiecznego fatalizmu polskiego położenia na mapie Europy, z którego wreszcie uczymy się czerpać korzyści.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Radość z wolności

Uroczyste obchody świąt Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pokazały, że Polacy chcą być wolni i niepodlegli. Sierpień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Ci, którzy chcą wiedzieć dlaczego, odsyłam do piosenki Janka Pietrzaka „Polskie sierpnie”. Tam jest kwintesencja wydarzeń, z których wykuwała się Niepodległa. Świętowaliśmy Dzień Wojska Polskiego, który przypada w rocznicę Cudu nad Wisłą, kiedy to armia polska pokonała bolszewików.

To także pokazuje, jak Polska jest trwale związana z Kościołem, który był z obywatelami także w najcięższych czasach. Część naszych obywateli – na szczęście pozostająca w mniejszości – uważa, że wszystko, co jest związane z autentycznym patriotyzmem, należy odrzucać i krytykować. Te pomysły skończyły się kompletną klapą. Nic dziwnego – Polacy wolą autentyzm niż atrapy. Autentyczna jest coroczna defilada wojskowa, którą w środę oglądały tłumy warszawiaków i przyjezdnych. Przy tej okazji internauci nie omieszkali zakpić z „totalnych”: o takiej frekwencji na marszach KOD opozycja może tylko pomarzyć.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl