niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Sędzia-złodziej usunięty z zawodu

Dodano: 07.07.2017 [12:52]
Sędzia-złodziej usunięty z zawodu - niezalezna.pl
foto: succo (pixabay)
Usunięcie ze stanu sędziowskiego, czyli złożenie sędziego z urzędu - taki wyrok wydał łódzki sąd apelacyjny badający sprawę dyscyplinarną wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosława T., któremu zarzuca się kradzież 50 zł na stacji paliw.

Jak poinformował rzecznik SA sędzia Piotr Feliniak - złożenie z urzędu sędziego to najwyższa kara dyscyplinarna, jaką mógł orzec sąd dyscyplinarny w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne i sędzia T. może się od niego odwołać do Sądu Najwyższego.

Feliniak poinformował również, że sąd dyscyplinarny utrzymał wcześniejszą decyzję o obniżeniu o 25 proc. wynagrodzenia sędziego i odsunięcie go od wykonywania orzekania.

Do zdarzenia doszło 3 marca. Sędzia Mirosław T. miał zabrać banknot położony na ladę przez kobietę, gdy ta na chwilę odwróciła się od kasy. Twierdził, że zrobił to "nieświadomie".

W związku ze zdarzeniem rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Płocku wystąpił z wnioskiem o ukaranie sędziego do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Podstawowa sprawa;
NALEŻY ZNIEŚĆ NATYCHMIAST ZAPIS O PRZEDAWNIENIACH PRZESTĘPSTW POPEŁNIANYCH PRZEZ PRZEDSTAWICIELI " NADZWYCZAJNEJ KASTY".
Teraz każda POdłość przedawnia im się PO 3 latach i gra muzyka. Taki przestępca w todze po tym okresie jest czysty jak łza o orzeka (czyt. kręci lody) dalej.

Ja mam takie pytanie: Czy ten usunięty z zawodu sędzia będzie pobierał SĘDZIOWSKĄ EMERYTURĘ? Może ktoś mi napisze?

Nie wiem jak jest, ale mysle ze emeryture bedzie mial zlodziej - jak to w tym fachu - zlodziejska. Sprawiedliwie byloby, bo zawod sedziego laczy sie z najwyzszym zaufaniem spolecznym, gdyby skazanym sedziom-zlodziejom (jakich najwidoczniej mamy w Polsce wielu) obnizac ustawowo wysoka emeryture, zawiedli oni bowiem oczekiwania wysokiego standartu moralnego i sami sie przez to pozbawili przywileju emerytalnego !!! A zeby sobie dorobic do uszczuplonej emerytury, taki sedzia zawsze moze sie zatrudnic na budowie czy jako babcia klozetowa ...

Zabrać tej "Kaście" imunitet i sprawa druga dlaczego biorą takie duże emerytury.

Immunitet sedziowski powinien go chronic wylacznie w sprawach, zwiazanych z wykonywaniem zawodu, a jesli jest szerszy, to by nalezalo uproscic procedure jego odbierania w przypadku popelnienia czynu karalnego - sedzia nie moze byc swieta krowa (tych mamy wystarczajaco na innych polach) ...

Nie ważne czy ukradł 50 zł czy 100 tyś.czy 10 dkg kiełbasy to jest sędzia musi mieć nie skazitelną opinię.Jak taki skur....może sądzić złodziei.

Czyli co.Przechodzi w stan spoczynku?

Nic się nie zmieniło w aparacie Temidy. Każe się za drobnicę a nie za przewałki milionowe. Znaleźli kozła ofiarnego aby zakryć swoją nieskuteczność w innych sprawach. Za 50zł usuwa się z zawodu a za większą kasę awansuje. Złodziejstwo to złodziejstwo i trzeba karać ale nie dawać absurdalne wyroki nieadekwatne do czynu im mniejsza kwota tym większa kara i odwrotnie. Musiał się komuś zdrowo narazić, że tak go potraktowali. Widocznie był poza parasolem ochronnym i jeszcze nie wkupił się pod skrzydła uprzywilejowanych. Takie kary niewspółmierne do winy stosują również na innych wokandach. Z głodu jakby ktoś ukradł bułkę w sklepie surowiej będzie potraktowany niż osoba z przekrętami wielomilionowymi.

...pewnie bedzie kradł dalej ale już uczciwie bo jako złodziej...

jak nic musiał się narazić swoim szefom, że za 50 dych (mówiąc kolokwialnie) tak mu dali łupnia.
Jakoś o innych wymienianych nawet na tym forum przypadkach naprawdę istotnych cisza.
Takie tam mydlenie oczu, a nuż się dadza ludziska złapać na "wspaniałe sprawiedliwe sądy". Przepraszam, ale coś mi tutaj nie gra.

Brawo!
Jeszcze tylko dwójka złodziei ze Szczecina. Też sędziowie

I we Wrocławiu, sędzia który razem z żoną kradnie w sklepach.

A sędzia sądu apelacyjnego w Krakowie? I jego wspólnicy?

To nie sprawiedliwy wyrok dla tego sędziego.Przecież on jest tak przyzwyczajony że jak tylko ktoś kładzie banknocik ,to anie chybił POprostu dla niego.
I tacy ludzie decydują i ludzkich losach.

Chcemy wiedzy,ze zostali ukarani kazdego sedziego,ktory zlamal prawo,tego ktory kradl sprzet komputerowy,tego ktory kradl wiartarki,tego ktory molestowal swoja pracownice,czy ukradl kielbase,POtworne!!!!

A co z sędzią przeklejającą ceny w sklepie ?

Powinni ją tam zatrudnić, skoro tak sprawnie idzie jej ta robota. Jest mnóstwo towaru do oklejenia. Skoro już ujawniła zamiłowanie do tej pracy, szkoda marnować jej zapał.

A drugi Szczeciński złodziej może jej nosić wiertarki do oklejania. Mogą razem sklep otworzyć!

Weryfikacja wyroków wydanych przez takiego osobnika byłaby wskazana. Jak ktoś chciał kupić u niego wyrok, to wystarczyło chyba niewiele (pewnie strony mogły się licytować).

To jest żenujące, żeby z drobnej sprawy robić wielką aferę. Chyba po to aby poprawić statystyki wykrywalności przestępstw.
Banknot 50 zł człowiek mógł wziąć przez roztargnienie lub przez nieuwagę. Wymyślanie wielkich kar i medialnego potępienia za drobny incydent nie warty uwagi ma służyć chyba za przykrywkę poważnych spraw, których dopuściła się "najwyższa kasta" sądownicza.
O czym tu mówimy, czym my się zajmujemy "sprawą batonika"?
Rozgadały się PIS-owskie media o banknocie 50 zł, a o wielkich przekrętach cicho.

Ty jesteś żenująca. I głupia jak but z lewej nogi. Albo k..wa rodzinka tego topyły- łachmaniarza, który nie powinien nawet kibli sprzątać, bo by papier toaletowy zaj..ał.

Jak but z DREWNIANEJ lewej nogi! Noga żywa ma rozum sprzężony z mózgiem.

Z ciebie taka gościówa jak z leniwca sprinter... O intelekcie już się nie wypowiadam...

jedno zdanie to jest, był sędzia a nie Tomcio paluch
sędziaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
dotarło ?

Nadzwyczajnego kastRATa z niego uczynić.

co z pozostałymi złodziejami z kasty niedotykalnych?

To jest temat na doktorat z psychologii: co skłania polskich sędziów do łaszczenia się na tak żałosne łupy. Dwie robocze hipotezy:

1.) Próbowanie, jak daleko mogę się posunąć i pozostać bezkarnym. Choć gdyby tak było to także fenomen, bo jednak ryzyko istnieje, przynajmniej po zmianie "klimatu".

2.) To, że na drodze do "nadzwyczajnej kasty" panowała tak silna negatywna selekcja, że w końcu trafili do niej skrajni materialiści, dla których 50 zł jest więcej warte, niż honor.

(Choć wcale nie lepsi są ci, których honor ma wyższą, lecz przeliczalną na złotówki cenę.)

i bardzo dobrze - wyrywać wszelkie chwasty

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale dobrze że się pojawiła.
Może to idzie w końcu wiosna?

Nie bój żaby. Za pół roku po cichutku SN przywróci go do zawodu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl