Polska Grupa Zbrojeniowa dała moc amerykańskiemu Air Force One

PGZ

  

– Samolot Air Force One, którym do Polski przyleciał prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, podczas postoju na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie był zasilany w energię elektryczną przy użyciu urządzenia GPU-7/90 TAURUS, wyprodukowanego przez Polską Grupą Zbrojeniową – poinformowało biuro prasowe PGZ S.A.

Producentem zasilacza elektroenergetycznego GPU-7/90 TAURUS jest należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., które oprócz produktów dedykowanych dla wojska ma także ofertę przeznaczoną na rynek cywilny. Do tej drugiej zaliczają się urządzenia oświetleniowe, lotniskowy osuszacz powietrza, a także zasilacze elektroenergetyczne.

GPU-7/90 TAURUS, za pomocą którego podczas postoju na warszawskim lotnisku zasilany był amerykański samolot prezydencki Air Force One, to urządzenie przeznaczone do zasilania statków powietrznych w energię elektryczną, niezbędną podczas rozruchu silników samolotu oraz podczas sprawdzania systemów pokładowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa zaangażowała się także w organizację polsko-amerykańskiego pikniku wojskowego, który 6 lipca odbył się na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie, i przygotowała wystawę sprzętu wojskowego, produkowanego przez spółki z Grupy PGZ. Wystawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy. Z kolei 4 lipca Polska Grupa Zbrojeniowa wskazała amerykański koncern Lockheed Martin jako partnera do dalszych rozmów na temat realizacji programu dotyczącego pozyskania przez Siły Zbrojne RP systemu rakietowo-artyleryjskiego średniego zasięgu o kryptonimie  "Homar".

Komunikat PGZ
Źródło: PGZ SA

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irlandia jednak za zabijaniem dzieci. Znamy już WYNIKI referendum

/ congerdesigne

  

Irlandczycy zagłosowali przytłaczającą większością za uchyleniem ósmej poprawki do konstytucji zrównującej prawo do życia kobiety i nienarodzonego dziecka. Opowiedzieli się tym samym za liberalizacją obecnych przepisów aborcyjnych - wynika z sondażu Ipsos dla "Irish Times".

Według badania 68 proc. wyborców poparło zmiany, a 32 proc. było przeciw.

Zgodnie z rządową propozycją nowa ustawa, która trafi pod obrady parlamentu jeszcze przed wakacjami, będzie zawierać:

  • możliwość przerwania ciąży do 12 tygodni od poczęcia bez podania powodu, po konsultacji z lekarzem;
  • prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, a także poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed lub wkrótce po narodzinach; 
  • nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu.

Według obecnych przepisów aborcja jest w Irlandii nielegalna - poza wprowadzonym w 2013 r. wyjątkiem, kiedy lekarze stwierdzają bezpośrednie zagrożenie dla życia kobiety.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl