Nie tylko igła w stogu siana

Służby specjalne i prokuratura nie były w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za Marcinem P., założycielem Amber Gold. Teraz tę zagadkę może rozwiązać tylko sejmowa komisja śledcza. Aby tak się stało, parlamentarni śledczy będą musieli szczegółowo przeanalizować tysiące dokumentów finansowych, a także rozległą i skomplikowaną mapę powiązań. To tam na pewno znajdują się ślady mocodawców Marcina P. Zadanie to jednak niełatwe i niezwykle pracochłonne, przypominające szukanie igły w stogu siana. Dlatego też trudno spodziewać się rychłych efektów. Co gorsza, na drodze śledczych do osiągnięcia sukcesu rozwikłania tej największej tajemnicy Amber Gold leżą nie mniej poważne przeszkody. Nadal bowiem istnieje wiele wpływowych grup interesów, którym zależy na tym, aby owa tajemnica właśnie tajemnicą pozostała.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Pro publico bono

Czym jest dobra zmiana? Najprościej – powrotem do spraw podstawowych w życiu publicznym. Uczciwość, wiarygodność, troska o dobro wspólne. Sens zmiany, którą mamy szansę przeprowadzić także w samorządach, przedstawił wczoraj w Krakowie prezes Jarosław Kaczyński.

Pierwszy jej wymiar – społeczny, to pomoc rodzinie, wsparcie najbiedniejszych. Drugi – reforma państwa, przede wszystkim jego finansów, bez której nie byłyby możliwe programy społeczne. Trzeci – to sens obywatelski, wprowadzenie takich procedur demokratycznych, by obywatele mieli realny wpływ na to, co robią rządzący. Tu warunkiem jest dotrzymywanie słowa, realizacja programu wyborczego – i to robimy. Czwarty – to przyspieszenie rozwoju kraju. Dzięki współpracy rządu i samorządów możemy szybciej podnieść poziom życia i standardy działania państwa. I piąty wymiar wprowadzanych od trzech lat zmian – bezpieczeństwo militarne, także to polegające na wzmocnieniu podmiotowości państwa, tak by Polska mogła skuteczniej bronić własnych interesów. Ale przede wszystkim dobra zmiana oznaczać może zmianę naszego życia publicznego. Chodzi o to, by reguła działania pro publico bono – tak obca POstkomunie – stała się zasadą powszechną.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl