​Obrazki z Krakowskiego Przedmieścia

Lech Wałęsa w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej ma zamiar blokować Krakowskie Przedmieście, by nie przepuścić modlitewnej procesji. Pomijając techniczną trudność dopłynięcia na Krakowskie motorówką, jest to widomy znak bezradności opozycji. Nie ma ona Polakom nic do zaoferowania oprócz w sumie drobnych, acz gorszących prowokacji, bo obliczonych na zadanie bólu rodzinom ofiar. Mają one w percepcji społecznej kojarzyć dążenia do wyjaśnienia przyczyn upadku tupolewa z barbarzyństwem i awanturą. „Czerskie” media zawyły z zachwytu – będzie w końcu jakiś pretekst, żeby o Polsce pisać źle. „Cóż to będą za obrazki! Znowu będzie o nas głośno na świecie! ” – entuzjazmowała się medialna celebrytka. Tymczasem głos zabrali byli koledzy i jednocześnie ofiary donosów TW „Bolka”, których lider Karol Guzikiewicz zapowiedział z tej okazji spotkanie stoczniowców z niedoszłym „mędrcem Europy”. „Obrazki” upadłej legendy wywożonej na taczkach przez stoczniowców z Solidarności zapewne będą o wiele bardziej atrakcyjne dla zagranicznych mediów i mogą ostatecznie zamknąć w naszej historii okres „bolkowania” życia publicznego.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Wiadomo, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest priorytetem obecnej władzy. Musimy się dowiedzieć, jak zginęli polski prezydent i towarzysząca mu elita. Jednak w zdobyciu tej wiedzy nie pomogą ludzie, którzy byli ekspertami MAK-u i współpracownikami Tatiany Anodiny czy stałymi komentatorami mediów takich jak Russia Today i agencja Sputnik. Ludzie, którzy byli przeciwni instalowaniu w Polsce tarczy antyrakietowej, którzy we współpracy z Władimirem Putinem nie widzieli niczego złego. W tej sytuacji rodzi się pytanie: kto chce skompromitować prokuratora Marka Pasionka, a docelowo ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę? Komu się nie podoba twardy kurs resortu sprawiedliwości? Kto prowadzi grę, która ma się zakończyć katastrofą?

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl