niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Sędzia molestował seksualnie asystentkę. Dostał grzywnę 5 tys. zł

Dodano: 30.06.2017 [14:30]
Sędzia molestował seksualnie asystentkę. Dostał grzywnę 5 tys. zł - niezalezna.pl
foto: Free-Photos (pixabay)
Karę grzywny w wysokości 5 tys. zł oraz wypłatę 5 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej wymierzył Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach sędziemu Jacka Sz. z Kluczborka, oskarżonemu o seksualne napastowanie swojej asystentki. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak poinformowała wiceprezes Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach Patrycja Reichel, sędzia Sądu Rejonowego w Kluczborku Jacek Sz. został uznany za winnego na mocy art. 217 par. 1 Kodeksu Karnego, który mówi o naruszaniu nietykalności cielesnej człowieka. Wiceprezes dodała, że sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Jacek Sz. został uznany za winnego tego, że w latach 2010-2011, będąc sędzią Sądu Rejonowego w Kluczborku, kilkakrotnie naruszył nietykalność cielesną swojej asystentki poprzez dotykanie jej w miejscach intymnych wbrew jej woli oraz doprowadzanie jej przemocą do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Wiceprezes Reichel podała, że Jackowi Sz. wymierzono karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych, ustalając wysokość jednej takiej stawki na kwotę 50 zł. Łącznie daje to 5 tys. zł. "Jednocześnie orzeczono wobec oskarżonego obowiązek zadośćuczynienia pokrzywdzonej za doznaną krzywdę poprzez uiszczenie na jej rzecz kwoty 5 tys. zł" – podała wiceprezes.

Prokurator Marek Gorzkowicz z prowadzącej sprawę Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze powiedział, że prokuratura będzie składać wniosek o uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z nim zdecyduje o ewentualnej apelacji.

Sprawa sędziego toczy się po raz drugi. Wcześniej Sąd Rejonowy w Tarnowskich Góry uniewinnił sędziego, jednak Sąd Okręgowy w Gliwicach uchylił zaskarżony przez prokuraturę i poszkodowaną wyrok i przekazał do ponownego rozpatrzenia w Tarnowskich Górach.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu Daniel Kliś poinformował, że sędzia Jacek Sz. jest zawieszony w czynnościach, a jego pensja została obniżona o 50 proc. "Dyscyplinarne postępowanie zostało zawieszone aż do prawomocnego zakończenia postępowania karnego" - dodał rzecznik.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ta kasta jest dlatego tak hermetyczna i silna, bo łączą je ścisłe więzy rodzinne i seksualne. W "środowisku" wszyscy wiedzą kto jest czyim krewnym, kochanką partnerem itd.

U nas w szkole jak kto był debilem z przedmiotów ścisłych jak mata, fizyka, chemia to szedł na PRAWO i potem swóją nieumiejętność logicznego myślenia prezentował w sadach jako sędzia czy jeszcze gorzej te kobity sędzię. Naoglądałem sie troche tej patologii w YouTube z Wągrowca, Piły itp. to wola o pomstę do nieba Tam jest kompletna feminizacja tego zawodu, a wiadomo jakie "Danki kujonki" sa głupie. One się pysznią swojej samowoli i braku odpowiedzialności za cokolwiek by nie zrobiły czy zrobiły.
Kiedys krążył taki dowcip z radia PL, "mama i tata powiedzieli mi, ze ja nie mam żadnych zainteresowań, wiec najlepiej jak pójdę na medycynę" powiedziała maturzystka w kwestii (nie w temacie"!) wyboru kierunku studiów, a potem mamy takie lekarki, które sie brzydzą chorych ludzi i do badania per rectum wołają "jakiegoś lekarza na pomoc".

ta kasta to albo zboczency ,albo złodzieje.

Czy ta sędzina Reichel chce zrobić z pokrzywdzonej prostytutkę wyznaczając sumę zapłaty przez tego zboka ? On już powinien siedzieć ukarany 2-krotnie zgodnie z paragrafem tylko za to, że jest sędzią. A p. Reichel, skoro ma takie miękkie serce, powinna siedzieć razem z nim i przez I rok obsługiwać jego fantazje. Kiedy nastąpi totalne czyszczenie tego zaropiałego i gnijącego środowiska ?

No to uszkodzili znacznie "sedzie" erotomana tym wyrokiem, on 10 tys. zl dostaje prawdopodobnie mies. pensji, a - biorac pod uwage jego nieskazitelna postawe moralna - pewnie ze 3 razy tyle z lapowek ...

Cóż, nadzwyczajna kasta... Oni naprawdę uważają się za nadludzi. I żadna kosmetyka tego nie zmieni. Sędziowie muszą być wybierani, wtedy przynajmniej raz na kilka lat będą sobie musieli przypomnieć skąd wyrastają im nogi... Ciekawe ile by dostał gdyby był np. kierownikiem sklepu? Oczywiście nie synem arbuza z ZSLu bo wtedy to i gwałt zbiorowy jakoś się na zawiasach oprze.

Apelacja i prokurator musi żądać co najmniej 5 lat. Oskarżony to sędzia a więc proces musi być pokazowy, żeby nie było matactwa.

Nic tylko być 'zawieszonym'. "...sędzia Jacek Sz. jest zawieszony w czynnościach, a jego pensja została obniżona o 50 proc". Czyli za nic dostaje tyle co hutnik. Bez względu na wyniki pracy sędziego, dowolnego urzędnika pensja się należy. dlatego za PiS tyle kwiku.

Kasta wobec swoich. 2 lata odsiadki minimum!
Kodeks karny w art. 197 §1- 4 stanowi, że „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”. Karze pozbawienia wolności podlega także sprawca, który, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności lub dopuszcza się zgwałcenia wspólnie z inną osobą.

Molestowanie seksualne w miejscu pracy może mieć również znamiona przestępstwa określonego w art. 199 § 1 Kodeksu karnego. Doprowadzenie danej osoby – przez nadużycie stosunku zależności(np. służbowego) lub wykorzystanie krytycznego położenia – do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

nigdy nie piszą co to jest ta nietykalnośc .Czy włozenie reki do majtek dziewicy czy tez rozpięcie biustonosza.To wymaga wyjasnienia zwłaszcza dla mężczyzn

wiec ktoś został zawieszony w pełnionych obowiązkach i nadal dostaje za to wynagrodzenie 50 100 czy 10% to i tak za dużo... kara smiesznha mam nadzieje ze się polozy i chłopaki z celi mu pokaza ze nie ladnie robil

Kruk, Krukowej oka nie wykole!
I w ogóle o co chodzi? Pan kaścior nadzwyczajny ubogacił jakąś gąskę, powinna być szczęśliwa i z drżeniem ud oczekiwać przybycia większej ilości ubogacaczy, w ramach tzw relokacji.

Jak Nadzwyczajna Kasta to nadzwyczajne wyroki aż nóż się w kieszeni otwiera SZOK ale oni wiedzą że mogą sobie na to pozwolić -MAJĄ OBROŃCÓW DEMOKRACJI KRS SĄD NAJWYŻSZY -PRZECIEŻ TO JEST MAFIA TAK JAK LEKARZE PROKURATORZY NOTARIUSZE itd Kierunek zmian które przeprowadza PIS jest słuszny tylko im czasu nie starczy żeby wyplenić te patologie

to około 1/4 przeciętnej pensji Nadzwyczajnej Kasty.

Widać dostał po dziadku zdobyczny, może nie jeden a wiele ?

https://www.youtube.com/watch?...

A to co On z nia robil... czy Ona mu robila... to bylo w Pracy czy po Pracy... np. w jakims Hotelu czy pod prywatnym Adresem ?? I ile miesicy to trwalo... czy "tylko" te 2 lata tzn. 2010-2011 ??

Co ofiare obchodzi ze szanownego sedziego odsuneli od roboty ale dostaje 50proc zarobkow pytanie za co za tytul a ofiara pokrzywdzona 5tys na otarcie lez skandal cala ta banda ktora pisala pod siebie prawo powinna byc natychmiast roz...na nie ma co czekac bo tylko zbieraja Sergei natychmiast cala wierchuszka razem z madam gazdorf!!!!!!!!!!!!

Skąd milionerzy wśród sędziów? 50zł20x12=c.a. 3000 rocznie?!!!

A w tekscie stoi: 100 stawek dziennych x 50 zl stawka czyli = 5 000 zl ! Plu dodatkowe 5 000 zl, za byc moze... "utrate cnoty" ? I niech ten Wyrok bedzie rowniez przestroga... dla mlodych i niedoswiadczonych Chlopakow, gdyz z roku na rok tak dziewczyny jak i przyznani Im Prokuratorzy - podnosza Stawke !!

Za taki czyn to ja udzielibym:

- natychmiastowe wyrzucenie z pracy
- matychmiastowe zatrzymanie wyplaty sedziowskiego uposazenia
- areszt tymczasowy
- dozywotni zakaz wykonywania zawodu

.... to tylko tak - na tzw. "dzien dobry" -
bo reszta PO-tem !!!!

Ale u tej kasty sedziowskiej, to:

>> "k_rwa, k_rwie ... to łba nie urwie !!!!"

OJPD !!!!

ENDE

Nudny już jesteś z tymi wykrzyknikami, OJPD i ende. Do porzygu.

50zł stawki dziennej ? to jakiś żart ? Wygląda bardziej jak godzinowa.

brakuje tylko jeszcze czapek niewidek dla "najwazniejszej kasty'-wtedy będą mogli bezpiecznie rozbić zakupy w sklepach samoobsługowych-zgodnie z prawem

5 tys grzywny + 5 tys. odszkodowania, to tak jakby sąd jeszcze dodatkowo spoliczkował pokrzywdzoną.

A coz to za rzadze kotluja sie pod toga tego Ka-sta-nie-Ty?Grzywna?! to mowi samo za siebie.Dewianta precz ma bruk jak taki bedzie potem sadzil sprawy o gwalt czy chocby o molestowanie seksualne?

Rozumiem że 50 zł to stawka dzienna sędziego sądu okręgowego - tyle im płacą czyli 1000 zł / m-c ? Skandal! Płaca minimalna to 2000 zł czyli 100 zł stawka dzienna.

Poza tym chyba powinien dostać karę za gwałt - za to jest grzywna??

Jesienią 50 prokuratorów z Polski złożyło skargi w Trybunale w Strasburgu. To śledczy m.in. z Prokuratury Generalnej czy Prokuratur Apelacyjnych. Wszyscy oni,
wraz ze zmianami, jakie wprowadził Zbigniew Ziobro, zostali zdegradowani.
Zarzuty,iż reforma Zbigniewa Ziobry jest pozorna i ma cele wyłącznie polityczno – personalne, tak przedstawili w skardze przesłanej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i… zawiedli się.
Trybunał uznał, że racja leży po stronie ministra sprawiedliwości.
Jednak jak zapowiadają, mają zamiar skarżyć się na rząd powtórnie, opcjonalnie do kolejnych instytucji z zagranicy.
Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex super omnia” (łac. prawo ponad wszystkim), to taki prawniczy KOD, bo powstał wtedy, gdy pewnym grupom uprzywilejowanych ludzi, rząd PiS zaczął odbierać przywileje.
Kasta prawnicza kradła "zgodnie z prawem"...

---

http://newsweb.pl/2017/06/29/t...

Śmiejemy się z Niemców i Szwedów a my sami nie potrafimy obronić swoich kobiet przed nadzwyczajną kastą.

"Aktorek" nie trzeba bronic, gdyz One same dobrze wiedza "co robic i jak robic"... i jak sie pozniej bronic... udajac na poczatku "niewiniatka" ??

Sędzia nie został skazany za molestowanie, tylko za naruszenie nietykalności cielesnej. Gdyby został skazany za doprowadzenie do innej czynności seksualnej, to kwalifikacja byłaby z art. 197 par. 2 k.k., a nie z art. 217 k.k. Zatem artykuł jest tendencyjny i nierzetelny, wprowadza w błąd.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl