Mocne słowa o uchodźcach. Może dadzą do myślenia samorządowcom z PO. WIDEO

Wikimedia Commons/Bwag

  

- To co się dzieje w Europie, to jest ewidentne zagrożenie i to są zamachy, to jest śmierć i tragedia wielu ludzi. Ja chciałbym, żeby wreszcie część polityków w Polsce i część polityków w Europie dostrzegła to, że dla nas, ludzi innej kultury to jest zagrożenie - mówił wiceprezydent Opola Marcin Rol w TVP3 Opole o imigrantach. Padły mocne słowa, które powinny dać sporo do myślenia osobom, które chcą otworzyć granice dla uchodźców. Szczególnie "humanitarnym" politykom, którzy uparcie walczą o przyjęcie ich do Polski i zasłaniają się wiarą katolicką.

- To jest kolejna płaszczyzna pewnego absurdu. My nie jesteśmy w stanie zweryfikować, który jest terrorystą, a który nie. Przecież część ataków terrorystycznych w ostatnich miesiącach w Europie, była przeprowadzana przez osoby, które przypłynęły w tej fali uchodźców pontonem. Tych ludzi, w mojej ocenie, trzeba wsadzić na ponton i odesłać ich tam skąd przyjechali, i tam im pomagać. - mówił wiceprezydent.

Prowadzący program przypomniał, że opozycja mówi o przyjęciu kilkudziesięciu kobiet z dziećmi, na co Rol odparł z ironią:

- A to wyklucza, że to są terroryści. Prawda?

- To jest trochę tak jak wtedy, kiedy mówi się, że to nie jest zamach terrorystyczny tylko incydent - powiedział Rol. - Incydent to jest wtedy, kiedy Ryszard Petru dobrze zapamięta jakąś datę historyczną, albo akurat Schetyna nie zmieni zdania na temat swojego programu w ciągu jednego dnia - dodał.

- To co się dzieje w Europie, to jest ewidentne zagrożenie i to są zamachy, to jest śmierć i tragedia wielu ludzi. Ja chciałbym, żeby wreszcie część polityków w Polsce i część polityków w Europie dostrzegła to, że dla nas, ludzi innej kultury to jest zagrożenie - zaznaczył Marcin Rol.

Na koniec polityk zaznaczył, że Polska nie musi bać się ataków terrorystycznych tak jak inne kraje Europejskie, które przyjęły do siebie imigrantów.

- Ci ludzie się nie asymilują. My naprawdę nie musimy doświadczać na własnej skórze tego, co się dzieje dzisiaj we Francji czy w Niemczech.

Zobacz wideo:Jak można przeczytać w „Gazecie Polskiej” prezydenci z PO zapowiedzieli przyjmowanie uchodźców na własną rękę.
 
To bardzo ważna informacja przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Grzegorz Schetyna ogłosił w Brukseli, że należący do PO prezydenci miast, marszałkowie województw i samorządowcy będą na własną rękę przyjmowali uchodźców, żeby pokazać, iż Polska nie jest antyeuropejska. Które miasta mogą najbardziej obawiać się tej zapowiedzi? – pisaliśmy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,TVP3 Opole,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl