Wśród urzędników panuje omerta? Mocne słowa padły w programie "Minęła 20"

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

gb

Kontakt z autorem

- Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści nam zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko – tłumaczyła redaktor Dorota Kania, która dzisiaj wieczorem była była gościem TVP Info. Stwierdziła również, że sposób reprywatyzacji przeprowadzonej w ostatnich latach przypomina "zorganizowaną przestępczość".

Podczas dzisiejszego programu "Minęła 20" dyskutowano m.in. o aferze reprywatyzacyjnej i pierwszych przesłuchaniach świadków przez komisję weryfikacyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zeznaje pierwszy świadek i już szok! Teraz wiemy dlaczego tak bali się tej komisji

W studio TVP Info obecni byli warszawski radny Piotr Guział, publicysta Grzegorz Jankowski, Piotr Ikonowicz (współtwórca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej) oraz Dorota Kania, redaktor naczelna telewizji Republika i wiceszefowa portalu Niezalezna.pl

Gospodarz programu zapytał, czy po pierwszych zeznaniach świadków przed komisją, jesteśmy bliżsi poznania prawdy o kulisach afery reprywatyzacyjnej.

- Myślę, że mamy do czynienia z mafią reprywatyzacyjną, to nie ulega wątpliwości, to była zorganizowana przestępczość. Informacje, które teraz mamy na to wskazują

- podkreśliła Dorota Kania dodając, że zwykłych obywateli nie interesuje polityka.

Oni chce przede wszystkim wyjaśnienia skandalu. To co się działo w Warszawie to mistrzostwo świata, ale przypominam, że podobne sprawy działy się w innych miastach

- stwierdziła.Z kolei Piotr Ikonowicz mówił, że sprawy reprywatyzacyjne są ściśle powiązane z polityką. Wspomniał również „o dobrej” i „złej” reprywatyzacji.

Jeżeli kamienicę odziedziczy jaśnie pan dziedzic i podwyższy czynsz o 300 procent, to jest ok, a dlaczego państwo Kowalscy, którzy mieli tam najem komunalny i sumiennie płacili czynsz, mają wynagradzać jakieś historyczne krzywdy ze swojego domowego budżetu, bo podobno Warszawy nie stać i państwa polskiego na to nie stać

– mówił Ikonowicz, przekonując, że jakakolwiek reprywatyzacja jest amoralna.

Na te słowa zareagowała Dorota Kania.

Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko

– tłumaczyła.

W podobnym tonie wypowiedział się publicysta Grzegorz Jankowski.

Zwróćmy uwagę, że większość majątku „zreprywatyzowanego” to majątek obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. To są ludzie, którzy zostali zamordowani w Holocauście. To jest współczesny antysemityzm części elit

– tłumaczył.Michał Rachoń zapytał Piotra Guziała, czy istnieje prymat prawa dachu nad głową do świętego prawa własności. Radny podkreślił, że matką wszystkich afer jest kamienica przy Noakowskiego 16.

Rodzina Hanny Gronkiewicz- Waltz nabyła prawa do kamienicy ukradzionej zamordowanym w Holocauście Żydom. Budynek ten został wyłudzony w drodze przestępstwa. W normalnym demokratycznym państwie Hanna Gronkiewicz-Waltz musiałaby się podać do dymisji

– stwierdził stanowczo.

W bardzo mocnych słowach ocenił zachowanie prezydent Warszawy i jej zapowiedź, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną.

Zachowuje się jak członek klanu mafijnego, w którym obowiązuje omerta, zmowa milczenia

- dodał.

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Szykuje się światowy bestseller? Tina Turner pisze drugą część autobiografii

/ fattkatt; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Legenda amerykańskiego i światowego rocka, wokalistka Tina Turner pracuje nad drugim tomem autobiografii, który ma się ukazać w październiku 2018 r. Nowy tom wspomnień gwiazdy muzyki będzie zatytułowany "Tina Turner: My Love Story".

Gwiazda rocka Tina Turner pracuje nad kontynuacją jej pamiętnika z 1986 r. "I, Tina" - poinformowało AP wydawnictwo Atria Books.

Nowa książka będzie zatytułowana "Tina Turner: My Love Story" i ukaże się w październiku 2018 r., z okazji obchodów 60. rocznicy debiutu artystki na scenie muzycznej.

72-letnia Turner przekazała w oświadczeniu, że pisze o wszystkim - od "odnalezienia miłości" po temat przetrwania "choroby zagrażającej jej życiu", o którym nigdy wcześniej nie wspominała.

Tina Turner, która - jak pisze AP - "przeżyła przerażające małżeństwo z muzykiem Ike Turnerem", w 2013 r. poślubiła Erwina Bacha.

Tina Turner, właściwie Anna Mae Bullock (ur. 26 listopada 1939 r. w Nutbush, w stanie Tennessee) jest amerykańską wokalistką soulową i rockową. Obecnie posiada obywatelstwo Szwajcarii. Jest znana z takich hitów jak m.in. "Proud Mary", "Better Be Good to Me","What's Love Got to Do With" oraz motywu przewodniego filmu o Jamesie Bondzie - piosenki "GoldenEye".

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl