Wśród urzędników panuje omerta? Mocne słowa padły w programie "Minęła 20"

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści nam zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko – tłumaczyła redaktor Dorota Kania, która dzisiaj wieczorem była była gościem TVP Info. Stwierdziła również, że sposób reprywatyzacji przeprowadzonej w ostatnich latach przypomina "zorganizowaną przestępczość".

Podczas dzisiejszego programu "Minęła 20" dyskutowano m.in. o aferze reprywatyzacyjnej i pierwszych przesłuchaniach świadków przez komisję weryfikacyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zeznaje pierwszy świadek i już szok! Teraz wiemy dlaczego tak bali się tej komisji

W studio TVP Info obecni byli warszawski radny Piotr Guział, publicysta Grzegorz Jankowski, Piotr Ikonowicz (współtwórca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej) oraz Dorota Kania, redaktor naczelna telewizji Republika i wiceszefowa portalu Niezalezna.pl

Gospodarz programu zapytał, czy po pierwszych zeznaniach świadków przed komisją, jesteśmy bliżsi poznania prawdy o kulisach afery reprywatyzacyjnej.

- Myślę, że mamy do czynienia z mafią reprywatyzacyjną, to nie ulega wątpliwości, to była zorganizowana przestępczość. Informacje, które teraz mamy na to wskazują

- podkreśliła Dorota Kania dodając, że zwykłych obywateli nie interesuje polityka.

Oni chce przede wszystkim wyjaśnienia skandalu. To co się działo w Warszawie to mistrzostwo świata, ale przypominam, że podobne sprawy działy się w innych miastach

- stwierdziła.Z kolei Piotr Ikonowicz mówił, że sprawy reprywatyzacyjne są ściśle powiązane z polityką. Wspomniał również „o dobrej” i „złej” reprywatyzacji.

Jeżeli kamienicę odziedziczy jaśnie pan dziedzic i podwyższy czynsz o 300 procent, to jest ok, a dlaczego państwo Kowalscy, którzy mieli tam najem komunalny i sumiennie płacili czynsz, mają wynagradzać jakieś historyczne krzywdy ze swojego domowego budżetu, bo podobno Warszawy nie stać i państwa polskiego na to nie stać

– mówił Ikonowicz, przekonując, że jakakolwiek reprywatyzacja jest amoralna.

Na te słowa zareagowała Dorota Kania.

Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko

– tłumaczyła.

W podobnym tonie wypowiedział się publicysta Grzegorz Jankowski.

Zwróćmy uwagę, że większość majątku „zreprywatyzowanego” to majątek obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. To są ludzie, którzy zostali zamordowani w Holocauście. To jest współczesny antysemityzm części elit

– tłumaczył.Michał Rachoń zapytał Piotra Guziała, czy istnieje prymat prawa dachu nad głową do świętego prawa własności. Radny podkreślił, że matką wszystkich afer jest kamienica przy Noakowskiego 16.

Rodzina Hanny Gronkiewicz- Waltz nabyła prawa do kamienicy ukradzionej zamordowanym w Holocauście Żydom. Budynek ten został wyłudzony w drodze przestępstwa. W normalnym demokratycznym państwie Hanna Gronkiewicz-Waltz musiałaby się podać do dymisji

– stwierdził stanowczo.

W bardzo mocnych słowach ocenił zachowanie prezydent Warszawy i jej zapowiedź, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną.

Zachowuje się jak członek klanu mafijnego, w którym obowiązuje omerta, zmowa milczenia

- dodał.

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ 2018: Polacy z apetytem na medal

Przemysław Świercz - jeden z filarów reprezentacji Polski w amp futbolu / fot. niezalezna.pl

Reprezentacja Polski w amp futbolu przygotowuje się do Mistrzostw Świata, jakie jesienią rozegrane zostaną w Meksyku. Biało-czerwoni są trzecią drużyną Europy i zapowiadają, że na mundialu również chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Celem ma być zdobycie medalu.

W dotychczasowych Mistrzostwach Świata, w których grali Polacy, na podium brakowało biało-czerwonych barw. W 2012 roku amp futboliści znad Wisły zajęli 12. miejsce, cztery lata temu byli na 4. pozycji. Apetyty rosną, tym bardziej, że biało-czerwoni przez kolejne cztery lata poczynili znaczący postęp. Są m.in. trzecią drużyną Europy.

Chcemy zachować progresję wyniku, a to oznacza, że naszym celem jest zdobycie medalu.

 - mówi Mateusz Widłak, prezes stowarzyszenia Amp Futbol Polska.

Podopieczni trenera Marka Dragosza rozpoczynają już przygotowania do najważniejszej piłkarskiej imprezy tego roku. Raz w miesiącu spotykają się na zgrupowaniach, a w planach mają także rozegranie wielu meczów testowych.

Obozy organizujemy raz w miesiącu, natomiast na początku maja czeka nas wyjazd do Dublina, gdzie zmierzymy się z Irlandią oraz Anglią. Najważniejszą imprezą w kraju będzie we wrześniu w Warszawie siódma edycja Amp Futbol Cup. W gronie sześciu reprezentacji spodziewamy się także aktualnych mistrzów świata Rosjan. Wszystkie zespoły wybierają się w październiku do Meksyku i będzie to dla nich generalny sprawdzian.

- dodaje Widłak. 

Jednym z partnerów amp futbolistów z Polski będzie Grupa Energa. Gdański koncern wesprze przygotowania biało-czerwonych do Mistrzostw Świata, dzięki czemu będą oni mogli liczyć na komfortowe warunki i dobry sprzęt. Jak podkreślają władze Energi, decyzja nie mogła być inna, patrząc na zaangażowanie piłkarzy.

Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom dalszej wytrwałości i sukcesów.

– powiedział wiceprezes zarządu Energi S.A. Grzegorz Ksepko.

Mecze osób z amputacjami rozgrywane są na boisku o wymiarach 60 na 40 metrów (bramka ma 5 na 2) i trwają 2x25 minut. Zespoły grają w siedmioosobowych składach – bramkarz i sześciu zawodników. Wszyscy są osobami niepełnosprawnymi – golkiperzy po amputacji ręki bądź z jej wadami, natomiast gracze z pola nie mają nogi i muszą poruszać się o kulach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl