Wśród urzędników panuje omerta? Mocne słowa padły w programie "Minęła 20"

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

gb

Kontakt z autorem

- Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści nam zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko – tłumaczyła redaktor Dorota Kania, która dzisiaj wieczorem była była gościem TVP Info. Stwierdziła również, że sposób reprywatyzacji przeprowadzonej w ostatnich latach przypomina "zorganizowaną przestępczość".

Podczas dzisiejszego programu "Minęła 20" dyskutowano m.in. o aferze reprywatyzacyjnej i pierwszych przesłuchaniach świadków przez komisję weryfikacyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zeznaje pierwszy świadek i już szok! Teraz wiemy dlaczego tak bali się tej komisji

W studio TVP Info obecni byli warszawski radny Piotr Guział, publicysta Grzegorz Jankowski, Piotr Ikonowicz (współtwórca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej) oraz Dorota Kania, redaktor naczelna telewizji Republika i wiceszefowa portalu Niezalezna.pl

Gospodarz programu zapytał, czy po pierwszych zeznaniach świadków przed komisją, jesteśmy bliżsi poznania prawdy o kulisach afery reprywatyzacyjnej.

- Myślę, że mamy do czynienia z mafią reprywatyzacyjną, to nie ulega wątpliwości, to była zorganizowana przestępczość. Informacje, które teraz mamy na to wskazują

- podkreśliła Dorota Kania dodając, że zwykłych obywateli nie interesuje polityka.

Oni chce przede wszystkim wyjaśnienia skandalu. To co się działo w Warszawie to mistrzostwo świata, ale przypominam, że podobne sprawy działy się w innych miastach

- stwierdziła.Z kolei Piotr Ikonowicz mówił, że sprawy reprywatyzacyjne są ściśle powiązane z polityką. Wspomniał również „o dobrej” i „złej” reprywatyzacji.

Jeżeli kamienicę odziedziczy jaśnie pan dziedzic i podwyższy czynsz o 300 procent, to jest ok, a dlaczego państwo Kowalscy, którzy mieli tam najem komunalny i sumiennie płacili czynsz, mają wynagradzać jakieś historyczne krzywdy ze swojego domowego budżetu, bo podobno Warszawy nie stać i państwa polskiego na to nie stać

– mówił Ikonowicz, przekonując, że jakakolwiek reprywatyzacja jest amoralna.

Na te słowa zareagowała Dorota Kania.

Powinno istnieć święte prawo własności. To, że komuniści zabrali majątek, to nie znaczy, że ci ludzie mają stracić wszystko

– tłumaczyła.

W podobnym tonie wypowiedział się publicysta Grzegorz Jankowski.

Zwróćmy uwagę, że większość majątku „zreprywatyzowanego” to majątek obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. To są ludzie, którzy zostali zamordowani w Holocauście. To jest współczesny antysemityzm części elit

– tłumaczył.Michał Rachoń zapytał Piotra Guziała, czy istnieje prymat prawa dachu nad głową do świętego prawa własności. Radny podkreślił, że matką wszystkich afer jest kamienica przy Noakowskiego 16.

Rodzina Hanny Gronkiewicz- Waltz nabyła prawa do kamienicy ukradzionej zamordowanym w Holocauście Żydom. Budynek ten został wyłudzony w drodze przestępstwa. W normalnym demokratycznym państwie Hanna Gronkiewicz-Waltz musiałaby się podać do dymisji

– stwierdził stanowczo.

W bardzo mocnych słowach ocenił zachowanie prezydent Warszawy i jej zapowiedź, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną.

Zachowuje się jak członek klanu mafijnego, w którym obowiązuje omerta, zmowa milczenia

- dodał.

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

W parkach powstały ławki dla mam karmiących piersią

/ pixabay.com

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach. Zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność. Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomie kilka w pobliżu placów zabaw.

- Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście - zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Pomysł chwalą radomianki.

- W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem - powiedziała jedna z matek.

- To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami - zaznaczyła inna kobieta.

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji. Uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl