niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Hakerzy zaatakowali elektrownię atomową

Dodano: 27.06.2017 [19:19]
Hakerzy zaatakowali elektrownię atomową - niezalezna.pl
foto: Simon Stratford; freeimages.com/license
Hakerzy, którzy zaatakowali dziś wiele banków i instytucji państwowych na Ukrainie, zarazili wirusem sieć komputerową nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Systemy technologiczne stacji działają w zwykłym trybie - poinformowały władze.

Elektrownia w Czarnobylu na północy Ukrainy została zamknięta po wybuchu jej czwartego reaktora w 1986 roku. Reaktor ten został niedawno zabezpieczony nową izolacją. Obecnie działa tam zakład przechowywania zużytego paliwa jądrowego.

- W związku z atakiem nie działa strona internetowa elektrowni w Czarnobylu - przekazała państwowa agencja, która zarządza strefą wokół siłowni.

- W wyniku tymczasowego odłączenia systemu Windows monitoring promieniowania placu przemysłowego odbywa się ręcznie. Automatyczny system kontroli promieniowania w strefie działa w trybie zwykłym - oświadczono w komunikacie.

Do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 roku. Wybuch czwartego reaktora siłowni doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla wciąż obowiązuje zakaz osiedlania się ludzi.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Też o elektrowni atomowej.
googluj: Jim Stone Fukushima

gruba robota , śmierdzi onucami z siłą 3 parowozów

Szukajcie kwoty 100 tys dol w gotówce!!!! Jakąś menda sprzedała!!! Słabo 5,,,10%

To wyszło z Korei północnej!!!! Wykorzystany program amerykańskich służb!!! Służący do inwigilacji!!!!

Niechce misie !!! Ale dobra!!!

Alibo... oddaj misie i poloz misie !!!

Ale atak, nie działa strona internetowa elektrowni .... koniec świata :) A czy działa komputer czekoladowego oligarchy ? Czekamy z niecierpliwością na nowe wiadomości....Sprawdżcie też, czy działa komputer nowego ukraińskiego obywatela Nowaka od autostrad, bo może chwycił też jakiegoś wirusa...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl