niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Rozmowa premier Szydło z Theresą May

Dodano: 19.06.2017 [22:21]
Rozmowa premier Szydło z Theresą May - niezalezna.pl
foto: screen You Tube
W trakcie poniedziałkowej rozmowy telefonicznej premier Beata Szydło złożyła gratulacje premier Theresie May z okazji zwycięstwa wyborczego i wyraziła nadzieję na dalej dobrą i bliską współpracę pomiędzy Polską i Wielką Brytanią – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak dodał, dowodem bliskiej współpracy pomiędzy Polską a Wielką Brytanią są potwierdzone przez obie panie premier polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe, które odbędą się jesienią - obecnie trwają prace nad uzgodnieniem dogodnego terminu.

"Premier Beata Szydło podkreśliła także, iż w związku rozpoczynającymi się negocjacjami dotyczącymi Brexitu zależy jej na wypracowaniu jak najlepszych gwarancji dotyczących zwłaszcza praw socjalnych Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich" – powiedział rzecznik rządu.


"Okazją do kontynuowania rozmów na temat przyszłych relacji pomiędzy Wielką Brytanią a UE będzie najbliższy szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Premier Theresa May podziękowała premier Beacie Szydło za dotychczasowe wsparcie i dobrą, konstruktywną postawę polskiego rządu" – dodał Bochenek.

Rzecznik rządu poinformował też, że podczas rozmowy premier Szydło wyraziła współczucie i złożyła kondolencje na ręce brytyjskiej premier w związku z ostatnimi, tragicznymi zdarzeniami do jakich doszło w Wielkiej Brytanii.

Jak przekazało PAP Downing Street, brytyjska premier podziękowała za wyrazy wsparcia po niedawnych atakach terrorystycznych w Wielkiej Brytanii i przekazała kondolencje po śmierci dwóch polskich obywateli w zamachu w Manchesterze pod koniec maja br.

"May wyraziła się jasno, że bilateralne relacje z Polską są priorytetem dla Wielkiej Brytanii i jesteśmy zdeterminowani, żeby pogłębić nasze partnerstwo w wielu obszarach, m.in. polityce bezpieczeństwa i obrony" - poinformował rzecznik May.


Obie premier rozmawiały także o negocjacjach ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które w poniedziałek rozpoczęły się w Brukseli.

Służby prasowe Downing Street dodały także, że premier May "powtórzyła, że chce uzyskać głębokie i specjalne partnerstwo, które będzie wspierać silną i dobrze prosperującą Unię Europejską".

Jak podkreślono, brytyjski rząd "pozostaje zobowiązany do osiągnięcia szybkiego porozumienia ws. praw obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków w UE". W Wielkiej Brytanii mieszka około miliona Polaków, którzy stanowią największą mniejszość narodową.

Szefowe rządu ustaliły również, że przedyskutują te kwestie podczas zaplanowanej na czwartek Rady Europejskiej w Brukseli, a także wkrótce ustalą datę drugich międzyrządowych konsultacji polsko-brytyjskich. Pierwsze spotkanie w tym formacie odbyło się na jesieni ub. roku w Londynie.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jakoś tak się złożyło że ja znalazłem się poza granicami kraju, a nie byłem uciekinierem czy azylantem politycznym. Zakasałem rękawy i wziąłem się za naukę języka, zdobywając dwa państwowe certyfikaty. Nie mogąc pracować w swoim zdobytym w Polsce zawodzie, wkrótce zdobyłem nowe kwalifikacje zawodowe. Zacząłem pracę na wikariatach. Dziś mam stałą komunalną pracę, jest to państwowe zatrudnienie chronione przez bodaj najlepsze związki zawodowe na świecie i podwójne obywatelstwo. Nawet mi do głowy nie przyszło żeby jakiś polski rząd prowadził o mnie rozmowy i podcierał mi za przeproszeniem tyłek.

Oto punkt zerowy !!!!!! To nie był odwet !!!! Zemsta !! Punkt zero !!! Czyli początek !!

Proszę bardzo o dużo słów a mało konkretów. Wielka Brytania ABSOLUTNIE nie zasługuje na to by za nią 'ginąć'. Nie wierzycie to wejdźcie na portale angielskie gzie dowiecie się że wojna wybuchła przez Polskę a oni ginęli za Nas, jest tam masa rozdwojenia jaźni ale oni nienawidzą Nas.

Nie tylko Angolom ale przede wszystkim Amerykanom. Mnie się to też prywatnie jakoś szczególnie nie podoba, bo mentalnie nie przepadam ani za jednymi, ani za drugimi. Ale politycznie, a przede wszystkim geopolitycznie to ma bardzo duży sens. Znajdujemy się w dobrym, historycznym momencie kiedy pojawia się realna szansa na zbudowanie kontry wobec osi Paryż-Berlin-Moskwa. Jasne, w duszy to każdy by chciał Wielkiej Polski, która byłaby czymś takim sama w sobie. Ale będąc realistami to należy wykorzystać ten moment, który na pewno nigdy się nie powtórzy. Realnie może powstać oś Waszyngton-Londyn-Warszawa. Może powstać tylko teraz i w tych warunkach, kiedy Prezydentem USA jest Trump, kiedy UK opuszcza UE, w Polsce rządzi PiS, a Europa Środkowo-Wschodnia drży przed falą nachodźców (nie mylić z uchodźcami ani imigrantami, których Polska przyjęła masę np. z Ukrainy, bez żadnych nakazów UE, i którzy są w Polsce mile widziani), którzy stanowią wielkie niebezpieczeństwo w wymiarze pragmatycznym już dziś, a w przyszłości także społecznie i kulturowo. Gra idzie o wielką stawkę i jest warta cysterny, a nie tylko świeczki. Jeśli projekt Trójmorza wspieranego przez UK i USA wypali, to PiS nie tylko zapewni sobie rządy na długie lata ale zapisze się trwale w historii.

brytyjczycy niee sa naszymi partnerami. po 45 sa ewentualnie instrumentami, zas glownie to juz tylko nasi dluznicy. to plebs od a do zet. gnojki bez honoru. nie podaje im reki. od a do zet. przeginam? jestem niemily i niesprawiedliwy? od a do zet?
Wiecie ze oni, szkopki i zabojady najefektywniej wykorzystaly tzw. fundusze unijne? nachapala sie jak zwykle cwaniaczkowata brytania i dala dyla. Farage to byl tylko pozyteczny idiota.

popieram pis ale to jak liżą tyłki angolom mnie strasznie wkurza theresa may wszystkie bolączki uk zwala na emigrantów wielokrotnie w gazetach słowo emigrant jest zamienne ze słowem Polak a ta cała prasa jest w rękach rządu więc nie wiem po co to płaszczenie wkurza mnie merkel i jej nie znoszę ale chociaż nie płaszczy się przed tereską a to nie jej obywatele siedzą na wyspach

kaja...jestes zacofana KTO lize dupe angolom, wez czlowieku zejdz na ziemie, angela gdyby mogla to tuska i junkera oddala za darmo zeby WB byla w juni ale nie moze pomimo ze to wielka strata dla unijnych funduszy, nie znasz przemowien angeli do brytoli prawie ze na kolanach miala nadzieje ze sie rozmysla i zostana w juni, ale spoleczenstwo zaglosowalo na nie co sie unijnym burzujom na czele z makrela nie podobalo, bo wedlug juni rteferendum nie ma znaczenia, przeliczyli sie i dobrze niech rzadza swoja dupom a od Polski wara..musisz wiedziec ze skladanie zyczen politykom to normalna formalnosc a nie lizanie dupy glupia babo.

Język polityki to język "lizany" - spokojnie główne przesłanie to że idziemy w sojusz północno-atlantycki Angole przeczuwają że Polska będzie centrum nowej europy... i że tylko z nami można normalnie porozmawiać - sojusz Franko-Germanski jest ich śmiertelnym wrogiem i im szybciej rozleci sie stara unia tym mniej trzeba bedzie splacac kredytu... hmmm to chyba ucieszy wszystkich oprocz niemcow i francuzow

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl