niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Paniska przy paśniku

Dodano: 19.06.2017 [22:00]
Paniska przy paśniku - niezalezna.pl
foto: GP
Polska to dla elit III RP koryto, z którego można wyjąć jakiś smakowity kąsek.

Z taśm prawdy sprzed paru lat do języka potocznego przeszło kilka bon motów, którymi elita Platformy opisywała Polskę pod swoimi rządami. Są dziś synonimem upadku, nieudolności i demoralizacji władzy. Zdaje się jednak, iż również kolejna – ujawniona właśnie przez TVP Info – porcja wynurzeń tęgich głów środowiska PO ma nie mniejszy potencjał. Zwracam Państwa uwagę na dwa ich fragmenty.

„Porszakiem se jeździ” – mówi szef resortu skarbu o członku zarządu jednej ze spółek, której polskie państwo, czyli my wszyscy, jesteśmy współwłaścicielami. Kupno owego „porszaka” zdaje się być jedną z pierwszych decyzji nowego nominata i jednocześnie – przynajmniej tak twierdzi minister mający być odpowiedzialny za uczciwe zarządzanie publicznym mieniem – spełnieniem jego marzeń z dzieciństwa. Minister skarbu, w przypływie zadowolenia, mówi: – Ja mu go kupiłem. Co znaczy: pozwolił mu kupić za nasze pieniądze. Oto kwintesencja podejścia elit PO czy nawet szerzej – po prostu elit III RP do państwa. Polska to dla tych ludzi koryto, z którego można wyjąć jakiś smakowity kąsek. Ot, na przykład wymarzonego „porszaka”. Podczas zakrapianej biesiady co rusz mówią o „pożywieniu się” publiczną kasą. Majątek RP nie jest żadną świętością, dobrem wspólnym, strategicznym zasobem. Jest paśnikiem, żerowiskiem; miarą sukcesu i ukoronowaniem zwycięstwa wyborczego jest umiejętność najbardziej żarłocznego wyszarpania jak najtłustszego kąska. Drugi fragment wart szczególnej uwagi dotyczy filmu „Smoleńsk”, a tak naprawdę docierania z prawdą o 10 kwietnia 2010 r. To ich niepokoi. Dręczy. Na konferencjach prasowych, w mediach są pewni siebie, przekonani, że propagandowa wersja śmierci delegacji RP została wdrukowana w głowy większości Polaków. Ale gdy są między sobą, nie ukrywają strachu przed rzetelnym wyjaśnieniem tego dramatu. To potwierdza słuszność wyboru tych, którzy zaraz po straszliwej kwietniowej sobocie postanowili nie odpuścić ani prawdy, ani upamiętnienia. Determinacja tysięcy ludzi, szczególnie klubów „Gazety Polskiej”, w trwaniu choćby przy comiesięcznym wspominaniu, ale także w obronie Krzyża Pamięci, miała i ma głęboki sens. Mylili się za to ci publicyści, którzy nawoływali do uspokojenia nastrojów, bo nieustępliwość w sprawie Smoleńska miała rzekomo służyć PO. Tymczasem kłamstwo smoleńskie boi się nieugiętego dopominania się prawdy. To widać coraz wyraźniej.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Hmmmm Jako komentarz może posłuży bajeczka, która krąży w teleinfobranży od pewnego czasu:

Dawno dawno temu była sobie we Wrocławiu taka nieduża firma informatyczna NetLine, która chciała robić wielkie interesy, ale jakoś nie wychodziło. Generalnie dlatego, że robiła dziadowskie wdrożenia.

Ale jak dzielne PO odpędziło od władzy PiS stał się cud i firma zaczęła robić karierę: wygrywała w cuglach coraz większe przetargi a to w MSWiA, a to w GUS a to w Policji, a nawet w MSZ na obsługę polskiej prezydencji! I już nie była dziadowska. O nie!
Cała branża drżała przez NetLine Group. Wielcy świata informatycznego (a może Krzemowej Doliny) uśmiechali się do firmy z Wrocławia. Dyrektorzy w urzędach zabiegali o posłuchania u prezesów. Prasa fachowa wieszczyła, że NetLine wygra przetarg na przebudowę systemu ZUS. Aż tu nagle PSTRYK = ktoś wyłączył prąd.

Pojawiło się trudne słowo "korupcja" i jeszcze trudniejsze "infoafera". Prezesi wbrew woli zapoznali się z Aresztem Śledczym. A firma zniknęła (albo znowu stała
się dziadowska)

A to morał z tej bajki: nie wysyłaj SMS z zapytaniem o nr PIN do wpłatomatu, bo KTOŚ wyłączy Ci prąd. PSTRYK!

Dla mnie osobiscie PO nie reprezentuje elit, jesli juz to quasi elity. Sa to ludzie, ktorzy chcieliby zapewne pretendowac do takiego miana, ale ich styl rozumowania, zachowania jest typowe dla kryminalnego polswiadka ( zlodziei, cwaniakow i oszustow) POwcy to ludzie bez moralnego kregloslupa. Mowi sie, ze zasady i wychowanie wynosimy z domu, to jest prawda ! :) oni tez to wszystko wyniesli - z komunistyczno/SEbeckich domow.

polswiatka :))

W/g nich polskość to nienormalność dlatego trzeba pluć jadem na Polaków ile wlezie. Starali się wszelkimi sposobami o władzę aby nie rządzić krajem ale by czerpać jak największe profity z uprzywilejowanych stanowisk. Smoleńsk starali się zamieść pod dywan ale - " ten wredny Kaczyński" - ciągle odkurza tą sprawę poprzez organizację miesięcznic i to nie daje im spokoju bo czują chyba nie tylko swoje zaniedbania ale może boją się wykrycia jeszcze innej sprawy w związku z tą katastrofą. Próbują więc zakłócać i przedstawiać swoją narrację propagandową ale im to nie wychodzi i coraz bardziej się gubią w tym wszystkim grzęznąc coraz bardziej w tym bagnie które sobie sami sobie zafundowali. Starają się jak mogą a tu zamiast spadać poparcie dla PiS to wręcz odwrotnie - rośnie. Nie zdając sobie z tego sprawy to sami sobie robią polityczne seppuku i mocno zdziwieni, że nic nie wychodzi po ich myśli.

Pani Kasiu, jak zwykle jestem pod wrażeniem celności w skomentowaniu rzeczywistego łajdactwa i złodziejstwa PO. I myślę sobie, że na strzelnicy Pani wynik byłby adekwatny, czyli 100/100. Oby te oprychy, już nigdy nie zaznały publicznego grosza. Ich miejsce jest w pierdlu.
Serdecznie pozdrawiam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl