niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Partnerstwo Wschodnie. Nowy impuls dla UE

Dodano: 19.06.2017 [21:50]
Partnerstwo Wschodnie. Nowy impuls dla UE - niezalezna.pl
foto: twitter.com/MSZ_RP
W relacjach krajów Partnerstwa Wschodniego z UE są postępy. Unia rozważa zaproponowanie krajom Partnerstwa Wschodniego możliwości współpracy z agencjami unijnymi czy uczestnictwo w niektórych unijnych politykach - poinformował szef MSZ Witold Waszczykowski.

Szefowie dyplomacji państw unijnych spotkali się w Luksemburgu ze swoimi odpowiednikami z krajów należących do Partnerstwa, czyli ministrami spraw zagranicznych Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu i Armenii.

Zbliżamy się do szczytu, który będzie przed końcem roku w Brukseli, gdzie mam nadzieję krajom PW zostaną zaproponowane nowe formy współpracy z UE. Być może będą to agencje unijne, być może poszczególne polityki unijne 

- zaznaczył szef MSZ.

Zwrócił uwagę, że kraje PW różnią się pod względem stopnia współpracy z 28 - w najmniejszym stopniu zaangażowana jest w nią Białoruś. Jego zdaniem Gruzja czy Ukraina mogłyby być jednak częścią jednej z agencji, które prowadzi UE, albo np. brać udział we współpracy naukowo-technicznej ze wspólnotą.Komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn podkreślał z kolei, że spotkanie z krajami PW skupiało się na omówieniu rezultatów, jakich mają one dostarczyć jeszcze przed jesiennym szczytem w Brukseli.

"Było bardzo mocne wsparcie koncepcji 20 rezultatów - ustrukturyzowaliśmy je w cztery kluczowe obszary. Jeden to zarządzanie, drugi - rozwój ekonomiczny, trzeci - mobilność (kontakty międzyludzkie) i czwarty - efektywność energetyczna, połączenia itp." - relacjonował Hahn.

Partnerstwo Wschodnie to realizowany od 2008 r. unijny projekt mający na celu pogłębianie współpracy z Białorusią, Ukrainą, Mołdawią, Gruzją, Armenią i Azerbejdżanem. Projekt został zainicjowany przez Polskę i Szwecję.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Taraz nie do juni, a do agencji bedziemy nalezec??

Nikt nie mowi, ze bedzie latwo - przez kilka lat bedziecie musieli popracowac za frico a potem konsumowac.
My mamy nadzieje, ze u was powstana montownie aut tak ze znizona cena pozwoli nam na zakupy nowych - to sa straszne ilosci, bo jest 40 mln i za malo a sa tak stare, ze jezdnie sa broazowe od korozji i slychac ja sie sypia pomimo halasu diesli jeszcze przemontowanych ze Schtudebekerow na ktorych wygrano wojne.
Taka jest UE -

- UE, V4, Partnerstwo Wschodnie, je...y szlak Chińsko-Ruski, umacniane partnerstwa z USA, toż to schizofreniczna schizofrenia. Co można ugrać, grając w golfa, pałami do palanta. Czyste szaleństwo, bo metody w tym nie znajduję a może to wstęp do NWO?.

A gdzie bedzesz sprzedawal amerykanski i Norweski gaz a produkty z weglowodorow?
Waszczykowski w ten sposob tworzy rynek konsumenta dla UE i oczywiscie na to beda mogli sami sobie zarobic.
Wiec dlaczego tego nie rozumiesz- zabraklo zwyklej ludzkiej wrazliwosci? Taki maly hitlerek?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl