niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

UE przedłuży sankcje wobec Rosji?

Dodano: 19.06.2017 [18:50]
UE przedłuży sankcje wobec Rosji? - niezalezna.pl
foto: twitter.com/FedericaMog
Państwa UE przedłużą sankcje wobec Rosji w związku z jej agresją na Ukrainie - spodziewa się szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, która uczestniczyła w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE. "Sądzę, że będziemy utrzymywać sankcje, ale oczywiście sprawa ta będzie dyskutowana przez państwa członkowskie po Radzie Europejskiej" - powiedziała na konferencji prasowej w Luksemburgu.

Podczas spotkania unijnych szefów dyplomacji zdecydowano o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec zaanektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu i Sewastopola, ale nie było dyskusji o sankcjach wobec Moskwy.

Mogherini przypomniała, że wprowadzone w związku z aneksją Krymu i konfliktem na wschodzie Ukrainy restrykcje związane są z realizacją ustaleń z Mińska. "Porozumienie z Mińska jest dla nas drogą do rozwiązania tego konfliktu" - zaznaczyła.

Wprowadzone w 2014 roku sankcje gospodarcze UE wobec Rosji obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, ograniczenia sprzedaży zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego i sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń. W grudniu ubiegłego roku UE przedłużyła te restrykcje do końca lipca 2017 roku.

Zniesienie sankcji UE uzależniła od pełnego wdrożenia porozumień z Mińska w sprawie zakończenia konfliktu na wschodzie Ukrainy. Ustalenia te nie są jednak wprowadzane w życie; mimo to w niektórych krajach unijnych co jakiś czas pojawiają się apele o zniesienie restrykcji wobec Rosji, które są kosztowne gospodarczo. W grudniu dyskusję na temat złagodzenia tych sankcji uciszyła bardzo zła sytuacja w Syrii. Siły rosyjskie cały czas wspierają tam reżim Baszara el-Asada.

W ubiegłym tygodniu Senat USA uchwalił przygniatającą większością głosów ustawę przewidującą nowe sankcje wobec Rosji. Mają one zostać nałożone na wszelkie osoby powiązane z cyberatakami i podobną działalnością w tej dziedzinie, sprzedażą broni dla Syrii, a także na te, które są oskarżone o łamanie praw człowieka i korupcję oraz związane z rosyjskim wywiadem bądź ministerstwem obrony. Ustawa przewiduje zaostrzenie istniejących sankcji wobec takich sektorów rosyjskiej gospodarki jak górnictwo, hutnictwo, żegluga, koleje i energetyka.

Ustawa wymaga jeszcze przyjęcia przez Izbę Reprezentantów i podpisania przez prezydenta Donalda Trumpa. W razie wejścia w życie może ona utrudnić stosunki Stanów Zjednoczonych z ich europejskimi sojusznikami, obejmując sankcjami - na przykład - niemieckie i austriackie firmy współpracujące z Rosją, w tym w projekcie Nord Stream 2 - kolejnym gazociągu mającym połączyć Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie.


 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Postępy widać na zdjęciu. Może wreszcie stasia zacznie demontować rury do sowietów. Na razie jest w... zdenerwowana i wali setę - na zdjęciu w poprzednim artykule

Robią z siebie kretynów politycznych...sankcje i zarazem
miliardy dla Gazpromu...kanclarzyca pieprzy androny że to tylko biznes...i do tego obopólny rosyjsko-niemiecki .
IG-farben i cyklon B to też był biznes,Deudtse Bahn i transport ofiar na zagładę to też był tylko biznes i tak
można te osiągnięcia biznesowe wymieniać bez końca !!!!
Hipokryci i do tego beszczelność bez granic!!!!

Nord Stream 2, samochody niemieckie w Stanach, afera z Volkswagenem, a przy tym poparcie dla gazociągu Baltic - pipe, no i 2% niemieckiego PKB na zbrojenia, dalej finansowanie długów państw PIGS i 2 miliony uchodźców w Turcji, w mojej opinii gospodarka niemiecka zacznie przeżywac ciężkie chwile. Do tego miliardy euro wydawane na social dla imigrantów - wzmacniajmy czworokąt wyszechradzki, pilnujmy naszych polskich granic, a będzie naprawdę dobrze.

Jacob42 , masz absolutna racje i upadek ekonomiczny francji i germanii bedzie szybszy niz kazdy sie sodziewa . (2Lata)

Plan EU jest na pewno w dużej mierze planem niemieckim. Plan sankcji EU wobec Rosji ma być teoretyczny, a praktyka niemiecka, jak zawsze działać będzie w zupełnie innym kierunku. Albowiem w razie wejścia w życie nałożonych sankcji przeciw Rosji przez prezydenta Donalda Trumpa, może ona utrudnić stosunki Stanów Zjednoczonych z ich europejskimi sojusznikami, a w szczególności z Niemcami.

Albowiem Niemcy opracowali, nie tylko plan Erharda, lecz niemiecki plan wielopokoleniowy. W ciągu 1000 lat Niemcy przesunęli granice Słowiańszczyzny o 1000 km. To plan, którego Niemcy nigdy nie zaprzestaną kontynuować. To plan, który jest ciągle realizowany. Jest to niemiecka doktryna – przesunąć granice o 1000 km na wschód i być może straegią niemiecką jest, by Rosję osłabić, a w odpowiednim korzystnym dla Niemiec momencie wzmocnić ją.

Wiele państw oskarża Niemcy, że wszędzie usiłują sięgać po władzę. Po przybyciu do obcego kraju początkowo zabiegają o względy mieszkańców, zawierają małżeństwa, potem utwierdzają swoją pozycję, nabywają dobra, urzędy, aż w końcu pozbawiają miejscowych znaczenia i wpływów. Taki plan do niedawna był realizowany w Polsce. Na szczęście obecny Polski rząd zastopował wpływy agentury niemieckiej w Polsce.

Polityka Niemiec jest od wieków taka sama, tylko w Polsce wykorzeniono myśl polityczną. Rządów 5 kolumny w Polsce nie można było udowodnić wprost, ale można je zauważyć poprzez wskazanie na przebieg i wyniki, owoce ich działań. Rządy 5 kolumny są rządami z cienia, ich istnienie możemy jedynie wywieźć z kontekstu, obserwując rządy PO-PSL nastawione na niszczenie potencjału gospodarczego Polski.

J.Bezmienow pisał: „W dzisiejszym świecie, jeśli jesteś neutralny, już jesteś wrogiem swojego kraju. Musisz aktywnie stanąć po stronie swojego kraju, czyli po właściwej stronie.” Bardzo natomiast niepokojące były w Polsce rządzy lewicy SLD i PO-PSL. Wszystkie ich wywiady i prelekcje miały jedną wspólną cechę – polityczno-gospodarczego spisku przeciwko krajowi. Nie tłumaczyły one nam, że za kolorowym światem czasopism i telewizji chowa się przemyślany plan demoralizacji i destabilizacji państwa. Albowiem są takie opracowania, strategie opracowane już wieki temu (13 zasad Sun Tzu) , a tylko doprecyzowane na przestrzeni ostatnich stu lat. I tylko od nas zależy, czy je rozpoznamy....

Szto słucziłos s priezidentom Putinem? Pomierł, ubit?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl