niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Co na to PO i Komisja Europejska? Te dane burzą całą misterną narrację o uchodźcach

Dodano: 19.06.2017 [16:16]
Co na to PO i Komisja Europejska? Te dane burzą całą misterną narrację o uchodźcach - niezalezna.pl
Władze Hiszpanii przyznały w ubiegłym roku status uchodźcy zaledwie 2,2 proc. osób z łącznej grupy ponad 15,7 tys. wnioskujących. Zdecydowaną większość wśród 355 uznanych przez Madryt za uchodźców stanowili Syryjczycy. Oficjalne dane mówią o tym, że większość mieszkańców Afryki i Azji starających się dostać do Europy to po prostu imigranci ekonomiczni. O tym, że ludziom poszkodowanym przez wojny trzeba pomagać na miejscu mówił dziś wicepremier Jarosław Gowin.

Według danych pozarządowej Hiszpańskiej Komisji Pomocy Uchodźcom (CEAR) w ubiegłym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę wniosków złożonych w Hiszpanii przez imigrantów ubiegających się o status uchodźcy – było ich w sumie 15 755. Jednak ponad 5 500 nie zostało nawet rozpatrzonych przez Madryt.

Czytaj też: To wiele wyjaśnia. Warto wiedzieć, kto chce „uchodźców” w Europie

Wśród 355 osób uznanych przez władze Hiszpanii za uchodźców aż 93 proc. to obywatele Syrii

- ujawniła Paloma Favieres, koordynatorka CEAR.

Hiszpańska ekspertka odnotowała, że rząd w Madrycie nie tylko wolno i wybiórczo rozpatruje podania imigrantów o status uchodźcy, ale również nie stosuje jednolitych zasad przy analizowaniu dokumentów.

Bardzo dobrze, że nasz rząd troszczy się o obywateli Syrii, ale jednocześnie napawa niepokojem fakt, że odmawia się statusu uchodźcy ludziom uciekającym z krajów ogarniętych bardzo poważnymi konfliktami, takich jak Ukraina i Mali

- powiedziała Favieres.

Zgodnie z protokołem Komisji Europejskiej z 2015 r. o przejęciu przez członków Unii Europejskiej uchodźców, w ramach tzw. systemu kwotowego, Hiszpania miała przyjąć ponad 17,3 tys. osób, pochodzących głównie z obozów w Grecji i Włoszech. W 2015 r. Madryt przyjął 949 uchodźców.

W sobotę w Madrycie odbyła się manifestacja z udziałem kilku tysięcy osób domagających się od prawicowego rządu Mariano Rajoya wypełnienia zobowiązań wynikających z porozumienia w sprawie relokacji uchodźców. Tak jak informowaliśmy wczoraj, stoją za tym lewackie ugrupowania powiązane z Rosją. Protest, odbywający się pod hasłem „Chcemy ich przyjąć teraz! Dość wykrętów! Nigdy więcej barier!”, zorganizowały ugrupowania lewicowe.

Tymczasem do sprawy imigrantów odniósł się dziś wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Dotychczasowa polityka imigracyjna przyjęta przez UE okazała się drogą w przepaść

- podkreśli. W jego ocenie Polska lepiej od narodów Europy Zachodniej czuje „tętno historii” w kwestii stanowiska dotyczącego imigrantów.

Wśród zagrożeń związanych z imigrantami z Bliskiego Wschodu Gowin wskazał terroryzm, „zagrożenie najbardziej bezpośrednie”.

Było oczywiste, że w ślad za taką falą imigrantów pojawią się zamachy. One się pojawią nie tylko w tym pokoleniu. Duża część zamachów przeprowadzanych dzisiaj w Europie to jest dzieło dzieci bądź wnuków imigrantów sprzed kilkudziesięciu lat. Widać, że przedstawiciele zwłaszcza świata islamu nie integrują się, nie chcą zasymilować wartości europejskich

- podkreślił wicepremier na briefingu prasowym w Warszawie.

W ocenie Gowina Europejczycy mają prawo żyć w takim świecie, w którym rządzą zasady wyznawane przez nich „od stuleci czy nawet tysiącleci”. Wśród innych niebezpieczeństw związanych z masową imigracją wskazał zagrożenia kulturowe.

Europa zachodnia dzisiaj w błyskawicznym tempie zmienia swoją strukturę demograficzną i wydaje się, że w przypadku takich krajów jak Francja w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat może się okazać, że wyznawcy islamu, nie tylko islamu jako religii, ale wyznawcy takich wartości, jak przekonanie o zasadniczej nierówności między mężczyzną a kobietą, będą w większości

- podkreślił minister nauki.

Jego zdaniem, ważne jest odróżnienie uchodźców od imigrantów.

Uchodźcom można pomagać tam na miejscu, w Syrii czy na Bliskim Wschodzie. Zresztą widać, że wielu uchodźców z Syrii już dzisiaj wraca do swoich ojczyzn właśnie dlatego, że byli uchodźcami

- powiedział Gowin. Jak zauważył stanowią oni „zaledwie drobną cząstkę tej wielomilionowej już dzisiaj rzeszy imigrantów, którzy pojawili się w Europie”.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie będę przytaczał szczegółów i dat ale wiadomo, że Hiszpanie wyzwalali się z pod okupacji arabów kilkaset lat, więc nie sądzę, żeby byli tacy głupi i pozwolili na muslimowy najazd. A jeśli chodzi o wpływy rosyjskie czy komunistyczne to Gen Franco już przypilnował aby były jak najsłabsze.Przed śmiercią namaścił burbona na króla aby dalej pilnował kraju i nie wierzę aby znów popełnił błąd jak w 1937r kiedy doszło do rewolucji komunistycznej, oczywiście znalazł się tam wśród rewolucjonistów nasz generał pijak świerczewski który się po pijaku kulom nie kłaniał, ale w końcu pod Baligrodem się śmiertelnie ukłonił.

Nie będę przytaczał szczegółów i dat ale wiadomo, że Hiszpanie wyzwalali się z pod okupacji arabów kilkaset lat, więc nie sądzę, żeby byli tacy głupi i pozwolili na muslimowy najazd. A jeśli chodzi o wpływy rosyjskie czy komunistyczne to Gen Franco już przypilnował aby były jak najsłabsze.Przed śmiercią namaścił burbona na króla aby dalej pilnował kraju i nie wierzę aby znów popełnił błąd jak w 1937r kiedy doszło do rewolucji komunistycznej, oczywiście znalazł się tam wśród rewolucjonistów nasz generał pijak świerczewski który się po pijaku kulom nie kłaniał, ale w końcu pod Baligrodem się śmiertelnie ukłonił.

...nie wiem,ile w tym prawdy,bo w stanie jak wyżej opowiadał mi o śmierci w.w generała jeden z jego adiutantów.Otóz w rzeczywistości nie było tam żadnej bitwy,czy nawet potyczki,i wcale nie pod Baligrodem.Został namówiony na wyjście z samochodu i zastrzelony przez jednego z adiutantów-ten wykonał swoje zadanie.Generał miał wprawdzie syfa jeszcze z Hiszpanii,który zżerał mu mózg,ale nawet nie o to szło.Jakąś cząstką duszy,ktorą widać miał,był jednak Polakiem i parę rzeczy zaczynało mu się nie podobać.Adiutant był podobno z zawodu rzeznikiem

Prawdziwi uchodźcy wojenni z Syrii , w liczbie 4,5- 5 milionów , znaleźli schronienie w sąsiednim Libanie i Jordanii. Podobno wracają stopniowo na gruzy swoich domów . Tam , na miejscu trzeba im pomóc. !

Trzeba ? Kto mojej rodzinie pomagał w czasie okupacji hitlerowskiej w Polsce ? Nikt !

W 1492 r Kastylia i Aragonia , zakończyła reconquistę , czyli odzyskanie przez Hiszpanię wolności . Trwało to kilkaset lat.Jeśli nie zaprzestaną wpuszczania Maurów obecnie , czeka ich powtórka z historii, albo zatrata tożsamości

Hiszpański lewak z PSOE, Jose Luis Rodrigues Zapatero , w czasie swoich rządów doprowadził kraj do kryzysu podobnego do dokonań Tuska - tutaj. Najgorsze chyba to dokonane spustoszenia moralne i obyczajowe. Niebezpieczna jest też wizja secesji lewackiej Katalonii.

No, Ukraincom nie wolno w Eurokolchozie pomagac, bo to przeciez narod chrzescijanski, a z chrzescijanstwem j...e, liberalne lewactwo trzesace Europa przeciez walczy.
Pani Alvarez rznie glupa, gdyz dobrze wie, jaka jest przyczyna nieuznawania Ukraincow i innych grup za uciekinierow, mimo ze tam naprawde tocza sie wojny.

Na Ukrainie toczy się wojna domowa na ograniczonym obszarze. Działa rząd , parlament i urzędy , więc nie siej wrogiej propagandy. To co wali do Polski to dezerterzy , którzy migają się od mobilizacji.

ZGROZA! Sprzedają kobiety na ulicach Londynu za 30 funtów https://www.youtube.com/watch?...

Polska jak dotąd przyjeła najwięcej uchodzów wojennych ok 1mln z Ukrainy no ale przecież tam oficjalnie nie ma wojny no i są chrześcijanami więc to się nie liczy musza być leniwymi muslimkami nienawidzacymi chcrzescijan tylko to się liczy kierownictwo KE to zwykli zbrodniarze którzy (świadomie) szykują nam wojnę na tle religijnym mają media i mogą realizować swój szatański plan

Poza tym Ukraińcy nie czekają na zasiłki , wikt , opierunek . Pracują za zaniżoną stawkę , na jaką nie zgodziliby się "Tenkrajowcy "Rodzimi tzw kapitaliści ubeckiego pochodzenia , najczęściej wyzyskują ich i oszukują .

W sumie to trzy miliony

Uprzejmie prosiemy , nie wprowadzać do buchalterii demograficznej , elementów pornografii .

Wierszyk sprzed pół godziny:

Po czym rozpoznać faszystę?

Ma polską flagę i krytycznie
Nazbyt ocenia komunistów.
(Postępców dręczy tak psychicznie…
Gorzej, cytuje z różnych listów
Doktorów Freuda i Goebbelsa,
A nawet Marksa i Engelsa!)

Bezczelnie skróty też tłumaczy,
Odległy wszelkiej dialektyce!
(„Co NSDAP, wiesz, znaczy?...”)
I jest kibicem. (Bo kibice
Hejtowską kierowani falą
Codziennie kukły Żydów palą!)

Lubi historię Polski. (Po co?
Wszak temat to irracjonalny!)
I z Mołotowa cytat z mocą
Na złość powtarza: „Nacjonalny
Socjalizm też jest socjalizmem.”
I walczy z anty- ...polonizmem!

Nie chce uchodźców wziąć do domu.
(I nie pozwoli do sąsiada!)
„Pomagam bliźnim.” (Ale komu?
Urząd skarbowy niech to zbada!)
Uczęszcza podlec do kościoła.
I chce: „Bez gender ma być szkoła!”

I wiele, wiele innych rzeczy
Robi, że aż bieleje tęcza!
Kocha …rodzinę! (Lecz nie przeczy,
Że klapsem dzieci swe zadręcza!...)
Ale najgorsze, wręcz upiorne,
Są te poglądy jego zborne:

„Zapamiętajcie wszystkie geje,
Że bytem człowiek jest i naród.
A społeczeństwo nie istnieje!
I będę zwalczać myśli zaród,
Że godną rzeczą jest poddaństwo
Pod wszystko, co wymyśli państwo.

Bo państwo jest, by wolność była.
Nie z nim, a będę przeciw niemu,
Jeżeli wolność mu nie miła!”
I ...orłu kłania się ...białemu!...
Do takich szaleństw, oczywista,
Jedynie zdolny jest faszysta!!!

ale brednie jestes bliski obledu pOmiotku.

Twój bełkot ubliża ofiarom faszyzmu.

Obaj przedmowcy nie wydaja sie byc gigantami intelektu, bo nie sa w stanie ogarnac zwykej ironii w krytykowanym wierszyku ...

@zk
@Antoni Dybał

Czy szanownym Panom znane jest pojęcie i zjawisko IRONII?

taka prawda, idiota i tyle !!!!!!!!!!!!

Czy Polsce grozi faszyzm?
motto: „Przeciwników politycznych należy nazywać faszystami.” (Józef Stalin)

Trwa wciąż dyskusja panelowa,
Od której Kwacha boli głowa;
Bolek ma sraczkę umysłową,
A nadredaktor słowo w słowo
Powtarza zdanie, co krew mrozi:
„Faszyzm... czy Polsce faszyzm grozi?”

Zastęp obrońców demokracji
Szuka schronienia w UB-kacji...
Pada Diduszko! Wierna żona
Biegnie do męża, który kona.
Zmartwychwstał zaraz!... (Jej to troska –
Cud!!!... Matka Boska marksistowska...)

Naczelny cadyk duby smoli
(Na ile Soros mu pozwoli),
Schetino, Swetru, cała banda
Z Brukseli w Polsce chce dyktanda.
Czy IM coś grozi? Faszyzm pewnie!
(Ludzie są nastawieni gniewnie...)

Straszliwy faszyzm nastać może:
Będzie ...jak chcą Polacy! (...GORZE!!!)
Nie będzie gender, spedalenia,
Ni globalnego ociplenia,
Aborcji, obrażania Bozi...
Faszyzm...? – Tak, faszyzm Polsce grozi!!!

Zamiast nachodźców – polskie dzieci.
I nikt w powietrze nie wyleci!...
Nudno! nie-multi-kulturalnie...
Chrześcijańsko, polsko... wprost banalnie!
CO DLA NICH???!!!... Cóż... Na grobie kwiaty,
Gdy w pętle zmienią się krawaty.

A dlaczego pan Gowin mówi, że trzeba pomagać ? Jakim prawem szafuje pieniędzmi podatników ? Nie zgadzam się by kraj tak biedny jak Polska, gdzie jest 36 tysięcy bezdomnych ludzi, służba zdrowia nie działa skutecznie, ludzie czekają latami na operacje, a leczenia rzadkich chorób nie są realizowane i ludzie umierają, większość pensji jest na poziomie krajów trzeciego świata a corocznie Polacy popełniają ponad 5 tysięcy samobójstw w większości z przyczyn ekonomicznych by taki kraj wykładał ot tak miliony złotych na jakichś niechętnych a nawet wrogich naszej cywilizacji, obcych ludzi.

Oni przyjechali po zasiłki a nie do pracy. A potem założą związek wypędzonych i będą ciągnąć odszkodowania, jak szwaby z Ericą Steinbach https://pbs.twimg.com/media/DC...

być może lewak Liberadzki miał rację z godziną arabskiego w Polsce. Za 20 lat będziemy handlowali z Arabami na potęgę.

uchodźcy opuścili już Liban i wrócili do Syrii do swych miast w Syrii? Tam chcą żyć. A islamscy wiosłują do UE? To pytanie przekracza możliwości PO.

postu pani poseł prof. Krystyny Pawłowicz. Dajemy RT https://pbs.twimg.com/media/DC...

jest fakt, że to środowiska muzułmańskie ukrywają tych terrorystów, karmią ich i płacą im chcą dżihadu ...? Za jednego zabitego europejczyka wydaliłbym 1000 wyznawców Allaha do krajów uciech z kozami, niech tam sobie żyją. Rząd WB powinien ogłosić wojnę z islamistami, i dać ultimatum. Jeszcze jeden zamach to zdelegalizujemy islam, wyburzymy meczety a ludzi sprzeciwiających się temu wydalimy z kraju. Widać jak muslimy dzisiaj pałają nienawiścią. Radykalizm religijny siejący przemoc, gdzie jest coraz więcej ofiar, europejczycy są bezradni. Pokoju w Europie nie będzie. Zasada nadstawiania drugiego policzka nie działa na islam. Oni tylko na to liczą, żebyśmy w ramach "odwetu" malowali kolorową kredą jakieś bazgroły na ulicy, czy dodawali jakieś tęczowe filtry do profilowego na FB. W tym czasie pod pozorem walki z dyskryminacją rasową i religijną oni zaczną dyskryminować nas. To jest podbój przez zasiedlenie. Tak to działa. Najpierw powoli zasiedlają teren, nie integrując się z miejscowymi, później stopniowo "pokazują rogi" - wymuszając na władzach wprowadzanie praw szariatu, i tępiąc inne kultury z przestrzeni publicznej wysługując się przy tym pojęciami dyskryminacji, rasizmu, islamofobii itd. Jak już przejmą władzę i wprowadzą swoje prawa, wtedy będziesz miał do powiedzenia tyle co kobiety w krajach kozo....Kozo.... sami są sobie winni, myśleli że ludność etniczna będzie bez końca tolerować zamachy islamistów, a wyznawcy islamu nigdy nie potępili tych bandytów, powiem więcej po cichu wspierają, będzie narastać spirala przemocy, to jest walka być albo nie być dla miejscowej ludności. Ten konflikt powoli zmierza ku wojnie religijnej między chrześcijaństwem a Islamem. Mam takie przeczucie, że jeszcze Polska może uratować Europę od islamu, a islam nie miał nigdy szczęścia do Polski.

Nycze, Polaczki, Ziemby, Sowy i inni TVNowi duchowni!!! Sponsorujcie sobie muzulmanow do swoich mieszkan, ale nie za nasze, Polakow pieniadze!
My Katolicy, Polscy Patrioci, nie zgadzamy sie z Papiezem Franciszkiem i innymi Nyczami, Pieronkami,
na muzulmanizacje naszej Ojczyzny!

*****Mam PYTANIE*****
Dlaczego Papiez Benedict XVI zostal wyslany na "EMERYTURE"???

Po co tłumaczyć PO ?
Toż to krąg tępych golemów.
Szkoda czasu i atłasu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl