niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Rosja dostarczy śmigłowce dla francuskich mistrali

Dodano: 19.06.2017 [16:02]
​Rosja dostarczy śmigłowce dla francuskich mistrali - niezalezna.pl
foto: By Alex Beltyukov - RuSpotters Team - Gallery page http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Kamov-Ka-50/1776402/LPhoto http:/
Rosja wygrała przetarg na dostarczenie śmigłowców dla francuskich okrętów desantowych typu Mistral, które miały być zakupione przez Moskwę, lecz ostatecznie trafiły do Egiptu. Będą to śmigłowce Ka-52K zaprojektowane z myślą o mistralach - podała agencja TASS.

"Z zadowoleniem możemy stwierdzić, że Federacja Rosyjska wygrała ten przetarg" - oświadczył podczas otwarcia Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Le Bourget pod Paryżem dyrektor rosyjskiej Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej (FSWTS) Dmitrij Szugajew.

Według planów dwa mistrale miały być dostarczone przez Francję do Rosji pod koniec 2014 roku. Pod naciskiem ze strony USA i innych sojuszników z NATO Francja uzależniła dostawę okrętów od rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy. W sierpniu 2015 roku francuskie władze ostatecznie anulowały wart 1,2 mld euro kontrakt. Dzięki finansowemu wsparciu Arabii Saudyjskiej dwa okręty wojenne typu Mistral zostały kupione przez Egipt za ok. 950 mln euro.

Kiedy we wrześniu 2015 roku były prezydent Francji Francois Hollande ogłosił, że porozumiał się z prezydentem Egiptu w sprawie warunków sprzedaży okrętów, ówczesny szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow podkreślił, że bez rosyjskiego wyposażenia francuskie Mistrale "nie będą niczym więcej niż żelaznymi puszkami po konserwach". Z kolei dyrektor generalnego państwowego konglomeratu zbrojeniowego Rostiech, Siergiej Czemiezow, przypomniał wtedy, że nowa wersja śmigłowca szturmowego Ka-52K (w nomenklaturze natowskiej: Hokum B) była dostosowana do warunków i parametrów zamówionych we Francji okrętów.

Strona egipska wyraziła zainteresowanie zakupem 50 śmigłowców bojowych Ka-52 Aligator od Rosji podczas wizyty prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w Rosji w dniach 25-27 sierpnia 2015 roku. Egipski prezydent był jednym z gości międzynarodowego salonu lotniczego w Żukowskoje pod Moskwą.

Pierwotnie okręty przeznaczone dla Rosji miały nazywać się "Władywostok" i "Sewastopol". Po zawarciu kontraktu z Kairem przemianowano je na "Gamal Abdel Naser" i "Anwar as-Sadat", od nazwisk dawnych prezydentów Egiptu.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo dziwny artykuł. Przecież jeszcze pół roku temu pisaliście, że Mistrale kupił pewien egipski biznesmen i przekazał nieodpłatnie Rosji. To jak to w końcu jest?

A te ruskie viertoloty są napędzane na gówno wielbłądzie?

Caracali nie chcieli? POnoc takie dobre :)

z caracalami nie trudno wygrać ;)

No proszę. Jednak Ruscy wyszli na swoje z tymi „Mistralami”.

Ciekawa i wartościowa informacja. Szkoda tylko, że autor-dyletant nie odróżnia jednomiejscowego KA-50 (pokazanego na zdjęciu) od dwumiejscowego KA-52, o którym mowa w artykule i ktorego dotyczy umowa Rosja-Egipt. Poza tym to nie śmigłowce "zaprojektowano z myślą o mistralach", lecz Mistrale pod śmigłowce. Wstyd!

Antek dobrze wiedzial co mowil,Mistrale sa tylko na papierze egipskie,zaloga dowodztwo,uzbrojenie ,a teraz smiglowce sa kacapskie.A tak pluli PObolszewickie pacholki moskalkie na ministra Macierewicza.
Boze chron Antka.

Rosjanie to jednak mają głowę do interesów. Dostali odszkodowanie, mają plany Mistrali, a teraz jeszcze sprzedadzą helikoptery. Mistrzostwo świata.

Gwidonie widzę twoje serce przepełnione radością. Bravo!
A tak po za nawiasem, ile to "moskwa" płaci za takoj krasiwyj wpis?

Jaką radością??? Po prostu obiektywnie to oceniam. To,że Tobie ktoś płaci za wpis,to nie znaczy że wszyscy tak mają. Mi nikt nie płaci,piszę od siebie:)

to na pewno nie Rosjanie
....oni mają głowę do wódy

Zacznijmy od tego, że poczynając od Czeka, poprzez NKWD, następnie KGB a obecnie FSB decydującą rolę w tych zbrodniczych organizacjach pełnią Chazary i tu W. Putin wcale nie jest wyjątkiem http://forumimage.ru/uploads/2... zdjęcie sprzed 1917 r w więzieniu w Witebsku http://forumimage.ru/uploads/2... fotografia podarowana Wowie przez samego dziadka, byłego kucharza Lenina a potem kucharza w oddziałach KGB. Otóż historycznie Chazary https://palestyna.wordpress.co... , no może z nielicznymi wyjątkami (jak np Kaczyńscy, A. Macierewicz)nienawidzą Słowian i to zarówno Rosjan jak i Polaków! Chazary byli bez wyjątku dowódcami wszystkich Gułagów, specjalnie utworzonych aby tępić sprzeciwiające się im narody i swoich wrogów czyli głównie Słowian właśnie!

Nie dość że cena Putasowi spadła 0 250 mln ojro , to jeszcze Arabia Saudyjska skredytowała ten interes,Teraz różnicą podzielą sie Putas i arabusy a Egipt będzie miał 2 helikopterowce na papierze którymi Putas będzie powoził .Do tego będą stacjonowały blisko Syrii - czyli tam gdzie sobie kacapia zaplanowała.
Macierewicz nie gadał bzdur.Antek wiedział co mówi.

Jeśli wyroby pochodzą z Rosji , to nie będą to śmigłowce ino - w i e r t u l n i k i . Ino , ino .

nie minie 12 miesięcznic a Mistrale będą rosyjskie

Hahahahaha....Samozaoranie.

Wychodzi na to, że Antoni Macierewicz miał rację. Mistrale są i powstały w/g rosyjskich planów, teraz Rosja je uzbraja ściśle po swojemu. Wkrótce będzie nimi dowodzić!

Róziu won [....]  pan Macierewicz ma z reguly racje bo wie co mówi i ma rozum w przeciwienstwie do zdrajców i pacholków panstw osciennych, którym sie nieraz moze zdawac, ze sa nawet królami Europy czy jeszcze tam czyms.

Chrabinio Ruziu von Hohenszajs , macie rację

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl