niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Zamachy uderzą po kieszeni zwykłych Brytyjczyków. Chodzi o milionowe kwoty

Dodano: 19.06.2017 [15:06]
Zamachy uderzą po kieszeni zwykłych Brytyjczyków. Chodzi o milionowe kwoty  - niezalezna.pl
foto: By Theron from Midland, MI, USA - London-BigBen, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48909699
Eksperci oceniają, że po zamachach w Londynie liczba odwiedzających stolicę Zjednoczonego Królestwa może spaść nawet o 30 procent.

W ciągu trzech tygodni w Wielkiej Brytanii doszło do trzech aktów terroru. We wczorajszym zamachu w Londynie zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych. W wyniku wybuchu na koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande 23.05 w Manchesterze śmierć poniosły co najmniej 22 osoby, a kilkadziesiąt odniosło rany. W zamachu na londyńskim moście London Bridge i ataku na pobliskim targu Borough Market zginęło co najmniej sześć osób, a blisko 50 rannych trafiło do szpitala. Do zamachów przyznali się terroryści z Państwa Islamskiego. Zdarzenia te odbiją się na finansach Brytyjczyków żyjących z turystyki.

- Zamachy mają ogromny wpływ na ludzkie emocje. Ludzie są przekonani, że świat staje się coraz bardziej niebezpieczny - tłumaczy analityk Patrick Surry z firmy turystycznej Hopper dla CNN Money.

Wielka Brytania nie jest jedynym państwem, którego przemysł turystyczny może czekać stagnacja. Spadek liczby turystów odnotowano również we Francji i Belgii. Po zamachach terrorystycznych w Paryżu w 2015 r., liczba odwiedzających to miasto spadła o 30 procent, straty zaś oszacowano na 750 mln euro. Z kolei po atakach na lotnisko w Brukseli, stolica Belgii zaliczyła 25-procentowy spadek liczby turystów.

Wśród bardziej narażonych na ataki terrorystyczne są też kurorty w regionie Morza Śródziemnego, np. Cypr. Pod koniec maja br. służby tego kraju zatrzymały podejrzanego o planowanie zamachu, którego celem mieli być prawdopodobnie izraelscy turyści.

Czytaj też: Brytyjczycy: Na wakacje najlepiej jechać do Polski. Tam jest najbezpieczniej

Eksperci ds.bezpieczeństwa międzynarodowego podkreślają, że globalizacja i masowe migracje w znacznym stopniu ułatwiają siatkom terrorystycznym przeprowadzanie zamachów. W grudniu 2016 roku policyjna agencja Unii Europejskiej EUROPOL alarmowała, że terroryści z ISIS wykorzystują fale uchodźców aby przedostać się do UE.

Dżihadyści udający uchodźców są faktem

- czytamy w raporcie przygotowanym przez EUROPOL.

Wzrastające współzależności pomiędzy państwami, ścisłe więzi - nie tylko polityczne, ale i ekonomiczne, czy społeczne sprawiają, iż wewnętrznej stabilności państwa zagrozić mogą nie tylko konflikty zbrojne, ale także kryzysy ekonomiczne i społeczne, które przybierają wymiar transnarodowy

- tłumaczą Robert Keohane i Joseph Nye w pracy „Power and Interdependence: World Politics in Transition”.

Czytaj też: Dlaczego terrorysta z Berlina nie został deportowany? Szokujące ustalenia ws. zamachu

Od 2014 roku w Europie dokonano 18 zamachów terrorystycznych. W atakach tych śmierć poniosło w sumie 389 osób, a rannych zostało 1736 obywateli.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tych Brytyjczyków atakujących najeźdźców przed meczetem nie nazywałbym " terrorystami " tylko partyzantami ponieważ oni bronią swoich praw i wolności w dostępny sobie sposób ! Jeżeli armia i policja zwana brytyjską stoi po stronie nachodźców to zwykłym obywatelom pozostają tylko takie formy walki !

To nie zamachy ,tylko w Londynie zdjęcia wychodzą za ciemne.
Jak w Urugwaju.

Zachowanie możnowładców jest wprost nie normalne. Popieranie uchodźców, integracja kulturowa i.t.p....Za tym coś , ktoś stoi, obce sywilizacje , albo Żydzi ! To wszystko jest tylko w ich interesie. Wiem, że to brzmi jak dowcip, ale coś w tym jest. Amen

Wczoraj wieczorem,w Kanadzie, na forum spolecznym,normalni ludzie komentowali to wydarzenie.
NIKT nie byl zaskoczony,ze tak sie stalo.
Jak to ladnie okreslono "dostajesz to ,co dajesz".
I krytykowano z oburzeniem,ze kierowce wana okreslono od razu jako "bialego",a nie-jak islamistow ,w takich okolicznosciach zwano "Londynczykami,czy Anglikami".
No,coz ,normani ludzie maja DOSC,poprawnosc polityczna upada (dzieki Bozi),a widzac OPIESZALOSC rzadow europejskich w karaniu muzulmanow-obywatele przejeli inicjatywe we wlasne rece.
Czegoz innego mozna sie bylo spodziewac?

pycha kroczy przed upadkiem-i to się potwierdza

W żadnym razie nie wolno pochwalać terroryzmu . Jednak ten "zamach" może uzmysłowić muzułmanom , że oni też mogą ucierpieć od terroryzmu . Bo większość ich ,krwawe zamachy swoich współwyznawców wobec chrześcijan - popiera.

po co angolom ta starsza pani w kapeluszu, która nic nie może, oprócz tego, że celebruje ogladanie trupów; lepiej zaiwestować w koronerów; powie ktoś, że to symbol zjednoczonego królestwa ha,ha,ha odpowiem - miałeś na myśli upadłe imperium czyli kalifat; no i wobec upadku tego uk, ona spokojnie siedzi na tronie i żre na koszt podatnika tego jej historia nie wybaczy, a zreszta, pies ich tracał angoli

Artykuł dla niemyślących popierających nieudaczników z PO, PSL, N.
Oni są za sprowadzeniem do Polski muzułmanów.
Czy chcecie ofiar w Polsce ??? Czy jesteście o zdrowych umysłach ???

Właśnie Lubumbauer Katharina i Pudernica Grabiec , zainteresowali się twoją straszliwą xenofobią .

Zamachy w Wielkiej Brytanii są w interesie Unii Europejskiej, która obawia się stracić dobrego płatnika i Rosjan, którzy stanowią w Wlk Brytanii najbogatszą mniejszość narodową. Zarówno Rosji jak i Unii Brexit nie jest na rękę, więc zapewne jakiś SOROS sponsoruje kolejne zamachy przeciwko konserwatywnemu rządowi.

Z tzw. terrorystami można rozprawić sie w 3 minuty, mała korekta prawa i po kłopocie. Za dokonanie zamachu konsekwencje ponosi cała rodzina, włącznie z wujkami, ciociami, itd. Za dokonany zamach majątek skonfiskowanym i natychmiast opuścić musi taka rodzina, w tym przypadku GB, jak nie ma rodziny, to losowo 1000 muzułmanów. Na radykalizm trzeba odpowiedzieć niestety radykalizmem. Ale lepiej sie cackac, a terrorystów, którzy przeżyli utrzymywać w więzieniach, dziwna logika.....

Nie dziwiło by mnie to gdyby to nie było wyreżyserowane przez służby! Także z tym "dobrym mimamem"

na newsa o treści:

popatrzcie, biali to też terroryści, a z resztą już wcześniej prześladowali inne ludy, więc biały rasista-terrorysta, a popatrzcie jaki dobry mosel i to z szef meczetu!

"Łowca smoków"
"Tajne meczety w Polsce", czy o tym wiecie?

https://www.youtube.com/watch?...

To już się dzieje w Polsce, trwają przygotowania!
Na razie islam jest uśpiony, kwestia 2-3 miesięcy jak się ujawnią i zaczną modlić na ulicach Polski, na razie badają teren, przygotowują się. Wiemy, że mają niemieckie, angielskie paszporty mogą jeżdzić po całej Unii, swobodnie jeżdżą po Unii, np w Gerlitz, Zgorzelcu się spotykają.
Na wszystko to łoży Arabia Saudyjska i Malezja.
Kwestia czasu tylko kiedy UE ustanowi Szariat w Europie, a wtedy biedny nasz los.
Uważam, że należy jak najszybciej opuścić to bagno zła UE, zbroić się i budować mur na granicy Polski jak Węgrzy, Litwa, Łotwa bo wojna w Europie już trwa. Islam czeka tylko na uzbrojenie, i hasło do ataku.
Oby Polak nie był znowu mądry po szkodzie.

na czas próby anglia ma najgłupsza premier i terrorystę na miejscu burmistrza londynu;
no to mamy wojnę religijna w europie zafundowana przez żydów;
wet za wet; już chłopa uznali za niespełna rozumu, tyle tylko, że on jest na tej wyspie natrzeźwiejszy z nich wszystkich, a że tylko jeden trup... za drugim razem będzie lepiej

Ten jeden to w wyniku ramadanu z głodu a nie wypadku.

Brytyjczycy przywykli do jedzenia muzułmańskiego. A tu siurpriz, nie gotują w dzień, nic dziwnego, ze z głodu doznał pomroczności jasnej, może Koń Giertych go obroni.

Leczenie tysięcy ofiar zamachów, jakie to są gigantyczne bezsensowne koszty. Odszkodowania dla bliskich ofiar, jakie to sa gigantyczne koszty ubezpieczycieli. Utrzymywanie gigantycznych służb w stałej czujności i policji, jakie to są bezsensowne koszty. Wszystko to wprost prowadzi do gigantycznych podatków i pracy za miskę ryżu, bo jakiś idiota o nieokreślonej płci chciał sobie popatrzeć koło domu na kolorowe dzieci, zamiast zabrać swoją zboczoną lewacką dupe do Azji albo do Afryki.

Najważniejsze, że teraz meczety będą chronione i będzie się ścigać pisanie w internecie.

Zwłaszcza w twojej psychuszce , siostra oddziałowa będzie cię ścigać z jamnikiem szorstkowłosym .

Meczety i muzułmanie są i byli w UE chronieni wolno im zgodnie z doktryną Brukseli wszystko ,mogą bezkarnie okradać ,gwałcić białe kobiety, zabijać je po gwałcie ,to wszystko się dzieje. Kiedy Kościoły i biali Europejczycy będą chronieni?

biali europejczycy zaczną być chronieni NIE wcześniej jak trupem zaczną padać politycy . Raz prawie prawie dostał by się kozi syn z nożem do nich . Szkoda tylko okaleczonych niewinnych ludzi . przyjdzie czas że wreszcie ktoś się wqrwi jakaś np. była IRA i doprowadzi do przełomu

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl