niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Start budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

Dodano: 19.06.2017 [14:31]
Start budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/25asd
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna w Jaworze (Dolnośląskie) budowę fabryki Mercedes-Benz. Inwestycja warta jest ok. 500 mln euro. W fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do aut osobowych.

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. Fabryka mercedesa w Jaworze ma zatrudnić około 500 osób. Około 20 procent z tej liczby to będą stanowić inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, a pozostała część załogi będą tworzyć pracownicy produkcji.

Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro. W zakładzie w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. W 2015 r. Daimler zatrudniał w Polsce 247 osób i osiągnął obroty rzędu 3,7 mld zł. W Polsce Daimler AG działa za pośrednictwem sześciu spółek, zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i w Komornikach.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Ministrze, o wilku mowa, chyba że będzie tak opodatkowany i w umowie zagwarantowany będzie odpowiedni procent udziału Skarbu Państwa z pokryciem tego udziału przez inwestora za wpuszczenie na nasz teren - to nowość. Proszę to wynegocjować.

Polacy nie chcą jeździć do Niemiec robić za mniej niż pseudo uchodźcy maja za free wiec Niemcy przyjeżdżają do nas ,tylko zamiast Euro maja Złotówkę, mniej fabryk u siebie a Pis-iory jeszcze im dadzą na start zęby nam się w tej polskiej koloni niewolniczej lepiej żyło
Niech mi dadzą 10 baniek to cale miasto będzie miało prace,łatwizna jak masz na start
Uważam ze to Niemcy powinni nam płacić za możliwość korzystania z dobrodziejstw Polski,fachowców,lokalizacji itd i tylko w Euro a każdy Niemiec powinien mieć cennik w Euro a nie zl

Niemcom można pozwolić na inwestycje tylko na wschodzie Polski ale nigdy na zachodzie, oni dlatego pragną inwestować na zachodzie Polski, bo chcą przy nadarzającej się okazji odebrać ten pięknie doinwestowany zachód Polsce.

Czyli jak to Polski ponoc rzad sypnal Polska kasa Niemieckiej firmie. Bo przeciez Polacy to motloch, wiec mozna ich spokojnie okradac i te kase dawac Niemcom. Proste. To sukces rzadu.

Natomiast festiwal w Opolu piosenki niemieckiej, to oczywiscie skandal, bo Polska nie sypnela kasa niemieckim artystom. Brawo PiS.

Zamiast dofinansować niemiaszków, może tak jakieś wsparcie dla "Cegielskiego". I zacząć podnosić COP z ruiny, póki żyją jeszcze resztki fachowców.

Wierszyk sprzed pół godziny:

Po czym rozpoznać faszystę?

Ma polską flagę i krytycznie
Nazbyt ocenia komunistów.
(Postępców dręczy tak psychicznie…
Gorzej, cytuje z różnych listów
Doktorów Freuda i Goebbelsa,
A nawet Marksa i Engelsa!)

Bezczelnie skróty też tłumaczy,
Odległy wszelkiej dialektyce!
(„Co NSDAP, wiesz, znaczy?...”)
I jest kibicem. (Bo kibice
Hejtowską kierowani falą
Codziennie kukły Żydów palą!)

Lubi historię Polski. (Po co?
Wszak temat to irracjonalny!)
I z Mołotowa cytat z mocą
Na złość powtarza: „Nacjonalny
Socjalizm też jest socjalizmem.”
I walczy z anty- ...polonizmem!

Nie chce uchodźców wziąć do domu.
(I nie pozwoli do sąsiada!)
„Pomagam bliźnim.” (Ale komu?
Urząd skarbowy niech to zbada!)
Uczęszcza podlec do kościoła.
I chce: „Bez gender ma być szkoła!”

I wiele, wiele innych rzeczy
Robi, że aż bieleje tęcza!
Kocha …rodzinę! (Lecz nie przeczy,
Że klapsem dzieci swe zadręcza!...)
Ale najgorsze, wręcz upiorne,
Są te poglądy jego zborne:

„Zapamiętajcie wszystkie geje,
Że bytem człowiek jest i naród.
A społeczeństwo nie istnieje!
I będę zwalczać myśli zaród,
Że godną rzeczą jest poddaństwo
Pod wszystko, co wymyśli państwo.

Bo państwo jest, by wolność była.
Nie z nim, a będę przeciw niemu,
Jeżeli wolność mu nie miła!”
I ...orłu kłania się ...białemu!...
Do takich szaleństw, oczywista,
Jedynie zdolny jest faszysta!!!

Wszystko ladnie i pieknie opisane, tylko prosze napisac gdzie niemcury placily i beda placic podatek dochodowy z produkcji
na terenie Rzeczypospolitej.

nie beda, przeciez bylo to juz omawiane, a dostana nawet dotacje od rzadu

No to teraz pani Rafalska czas najwyzszy aby wp[rowadzic antyniewolnicze prawo pracy w Polsce, rowwniez aby w zakladach mogli byc na rownych zasadach (odprowadzanie ZUS , benefity rowne dla wszystkich a nie jak dotychczas poprzez nieplacenie zusu ukraincy odbieraja Polakom zarobki). Pozatym prawo takie ze tylko mozna zatrudnic obcokrajowcow kiedy nie ma na to miejsce Polakow , macie przeciez rozne instrumenty do tego zeby to wlasnie tak hulalo. pozatym nie wolno zakazywac tworzenia Zwiazkow zawodowych oczywiscie na normalnych zasadach zeby jednu drugich nie doili..

Niestety ale tego typu inwestycje powstają by doić polskie społeczeństwo, bo mamy tanią dobrze wykształconą siłę roboczą. Nie ma się z czego cieszyć. zyski będą transferowane do Niemiec a w Polsce zostaną jedynie nędzne pensje pracowników które zresztą w większości zostaną wydane na zachodnie dobra w zachodnich sieciach czyli też zostaną wytransferowane w postaci zysków z Polski. Jakby to Polacy weszli ze swoją marka i próbowali wybudować podobny zakład w Niemczech dopiero okazałoby się jak "ciepło" zostaliśmy przyjęci.

Bosze, jaki ty jesteś głupi.

20% z 500 to sto , czyli odliczając stu inżynierów pozostanie 400 roboli , którzy zmontują kilkaset silników rocznie ! Nawet Japończycy nie dali by rady ale Polak potrafi ! Brawo !

Arbeit macht frei NIEWOLNIKU !!! Polacy JUZ WPŁACILI NIEMCOM miliardy "na start"

gdy sie nie odroznia mitu od kitu to i mercedes robi. jedyne dobre mercedesy to te tzw. beczki dizle i okolice z silnikami wykonanymi z wlasciwych stopow - zamowienie wojenne. Reszte to sobie mozecie wsadzic w zaporozce. Na wlasne technologie sie stawia. Silnik benzynowy, albo diesel to dziewietnastowieczna mechanika przyjaciele. Tu nie ma zadnych nowych technologii( jakoby oprocz wloskiego multijeta, ale to tez zaden epokowy wybryk - poziom liceum zawodowego, nawet nie technikum. zaden przelom tylko elementarna matma+fiza+logika. k. wszystko to lipa. Morawiecki! my zamykamy zaodrzanskie geszefty. urealnij sie skoro jeszcze tego nie zauwazyles. wake up!! - nie wzmacniac szajsu! oni nie maja szans bo dzisiejsi inzynierowie to nie wczorajsi, a po drugie nie radza sobie logistycznie. fakty mistrzu.

Polska dopłaca do każdego miejsca pracy w budowanych ostatnio przez zagraniczne koncerny fabrykach ok. 200.000 zł. Ile zarobią pracownicy? 1400 na rękę - bo w razie protestu za bramą na każde miejsce czeka 10 Ukraińców?

Mercedes dostał dotacje wysokości 81 mln zł, ma zatrudnić 500 osób, przy minimalnej krajowej daje mu to 6 lat darmowej siły roboczej. Jeśli zostanie co najmniej 13 lat to będzie można nazwać to inwestycją. Problem jednak polega na tym, że dostał również objęty specjalną strefą ekonomiczną - oznacza to, że Mercedes może liczyć na olbrzymi ulgi podatkowe przez wiele lat, a później jest krzyk, że obcy kapitał w Polsce nie płaci podatków i do tego zawyż koszt inwestycji w Mercedesa po stornie Polski, a co kolei oznacza, że żeby inwestycja w Mercedesa się nam opłaciła musiał by zostać w Polsce aż do odrobienia podatków + lata na wzbogaceni przychodów państwowych, czy tak długo zostanie zobaczymy?

PiS=PO ? Nie chce obrazac ale pod pewnymi wzgledami roznic nie ma. Najlepszy przyklad ta montownia. Glupie, bez sensu, komu ma przyniesc korzysc?

Tak, tak Polacy nadają się tylko na taśmę do fabryki. Po co Polakom wyższe wykształcenie? Po co wam było się uczyć? Teraz z wami kłopot.

To polskie "wykształcenie" jest tyle warte, co murzyński dyplom na uniwersytecie w Szwecji albo USA.

Hmmm...
Następny złodziej, który najwidoczniej za mało się dorobił na Holoschwindlu, jeszcze tu przyszedł się dorabiać - na biednych Polakach... :(
Dlaczego do Polski nie wpuszcza się jakiejś uczciwej firmy - np.: LEKSUS czy VOLVO, czy innej firmy z z porządnego kraju, tylko akurat tych parchów zawszonych?! Kto za tym stoi?!

KONCERN...
Skoro mowa o koncernie, to dlaczego niezależna.pl nie dodała dla publicznej wiadomości, że jest to "koncern" z bandyckimi korzeniami i z bandyckimi tradycjami. W mojej całej rodzinie nie ma prawa być nic niemieckiego. Gdyby każdy tak myslał jak ja to szkopisko by poszło ze swoimi klamorami w piz*du.

WON Z POLSKI ŚMIECIU!
POLSKA TYLKO DLA UCZCIWYCH I CZYSTYCH INTERESÓW!

"Dlaczego do Polski nie wpuszcza się jakiejś uczciwej firmy - np.: LEKSUS czy VOLVO, czy innej firmy z z porządnego kraju, tylko akurat tych parchów zawszonych?! Kto za tym stoi?!"
No jak to kto?Towarzysz wołodia jest odpowiedzialny za wszystko. Paniał?

A ja myślę, że nikt inny tylko JUDE*ASZE.
Tylko oni tak się układają z bandytami. Ruskie ich też mają głęboko w D.

Nie ma się z czego , specjalnie cieszyć. A to z dwóch powodów:
1. Buduje to koncern niemiecki niezainteresowany rozwojem Polski. Dlatego produkować się będzie tylko podzespoły , a nie samochody.
2. Niemcy budują fabrykę na terenach które do 1945 roku były ich. Ewidentnie widać , że zależy im na jakimś rozwoju ziem które , choć nie są ich , jednak przynależały do Niemiec.

1. Co to znaczy: "produkować samochody"??? Mamy 21 wiek i samochody obecnie składa się z części od różnych dostawców. Gdyby powstała "fabryka samochodów" to zaraz byłby lament, że kolejną montownię otworzyli.
2. Niemcy budują fabrykę na terenach które leżą najbliżej ich granicy. Nie będą transportowali silników przez całą Polskę, żeby je zamontować w "fabryce samochodów" która znajduje się gdzie pod Monachium.

w pierwszym punkcie napisałeś:"Buduje to koncern niemiecki niezainteresowany rozwojem Polski." a w drugim: " Ewidentnie widać , że zależy im na jakimś rozwoju ziem ...". Jest tu jakaś sprzeczność logiczna.

1. Zdajesz sobie sprawę , że finalnym produktem(w tym wypadku) jest samochód , który później zostaje sprzedany. I to on jest najwartościowszy.
2. Wiesz , tak się składa , że można rozwijać tylko wybrany teren jakiegoś państwa , a nie cały kraj. Tak zresztą było za PO , gdzie rozwijały się tylko metropolie , natomiast prowincje zwijały. Więc gdzie tu sprzeczność?
A co do bliskości granicy. Poznań i Jaworów leżą w podobnej odległości , a jednak Niemiaszki zdecydowali o lokalizacji fabryki na ziemiach poniemieckich. Przypadek?

Przeca to "stare piastowskie ziemie" :D :D a niy żodne poniemieckie.

Niestety ... USA mają Taiwan, Niemcy (i nie tylko) Polskę.
Jeszcze ten festiwal.

a dlaczego na Śląsku ? - a nie w Białostockim lub w Lubelskim .

Szkoda , ze to nie polskie fabryki u nas powstaja tylko obcych , gdzie podatek do ich krajów bedzie spływał.

A jak tam dojedziesz spryciarzu do tego Lubelskiego? :)

To super,pewnie zarobki tez będą zbliżone do unijnych ,solidarność to piękne słowo.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl