niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

​Niemcy i Szwajcarzy boją się repolonizacji mediów. Już mają ogromne straty

Dodano: 19.06.2017 [07:47]
​Niemcy i Szwajcarzy boją się repolonizacji mediów. Już mają ogromne straty - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– Polskie spółki skarbu państwa nie umieszczają w naszych mediach ogłoszeń, co generuje straty liczone w milionach euro – przyznał w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung” dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringier Marc Walder.

W piątkowym wydaniu szwajcarskiego dziennika „Neue Züricher Zeitung” opublikowano wywiad z dyrektorem spółki prawa handlowego i wydawcy prasy Ringier oraz członkiem zarządu spółki joint venture Axel Springer Media Markiem Walderem, w którym zapytano go o nastroje w spółce w kontekście tego, że polski rząd stara się, aby kapitał zagraniczny miał maksymalnie 30 proc. udziału w polskich mediach. Przedstawiciel Axel Springer w Europie Wschodniej zadeklarował, że zarząd firmy traktuje sytuację bardzo poważnie, a dyskusja na temat nowelizacji ustawy medialnej w Polsce toczy się już od miesięcy.

Według Waldera ton wobec mediów należących do spółki znacznie się zaostrzył. Spółki polskiego skarbu państwa nie umieszczają swoich ogłoszeń w mediach należących do Ringier Axel Springer, w wyniku czego przedsiębiorstwo ponosi straty opiewające na miliony euro. Walder stwierdził, że podobnie sytuacja wygląda w Serbii, na Węgrzech i częściowo na Słowacji, gdzie rządy rzekomo próbują zniszczyć niezależne media wchodzące w skład spółki, którą zarządza Szwajcar.

Zapytany o zasadność regulacji dotyczących udziału inwestorów zagranicznych w mediach Walder przyznaje, że tego typu przepisy są wprowadzane w wielu zachodnich krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Szwajcar zapowiedział również, że mimo trudnej sytuacji jego spółka nie zamierza się wycofywać z polskiego rynku. Jednocześnie wykluczył możliwość współpracy z którymś z polskich partnerów, gdyż jego zdaniem spółka prężnie rozwija się w obszarze cyfrowym, ma dobre rokowania i nie widzi potrzeby porozumienia z innymi spółkami.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: , ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czekamy z niecierpliwoscia na ustawe o re-polonizacji mediow. Axel Springer i inne szumowiny nie powinny liczyc strat, ale pojsc w samych skarpetkach, na co wpelni zasluguja te "fake newsy".

To pomóż im pójść w skarpetkach. Zamiast tylko pisać -> NIE KUPUJ - NIE OGLĄDAJ - NIE SŁUCHAJ - NIE CZYTAJ. Pójdą w samych skarpetkach tak jak chcesz i dojdzie do repolonizacji tak jak chcemy.

Tylko już nie piszcie. Po prostu róbcie to!

Juz od dluzszego czasu obserwuje relacje naszych, PiSowskich politykow z dziennikarzami TVN i co zauwazam? Zauwazam mianowicie to, ze wszyscy nasi politycy (z wyjatkiem Panow: Kaczynskiego, Macierewicza, Dudy i Pani Premier Szydlo i kilku jeszcze...) jakby sie bali natretnych,bezczelnych dziennikarzy! Sa oniesmieleni, nie potrafia ostro, meryrorycznie im odpowiedziec, czy stanowczo zamknac z nimi rozmowe!
Nie do pomyslenia jest w USA, czy Kanadzie,
aby dziennikarze byli tak agresywni i bezczelni jak ta "Polska" banda "dziennikarzy" z TVN i Polsat!
To co sie dzieje w TVN, to przekracza ludzkie wyobrazenie nieobiektywnych mediow!!!

Te wszystkie współczesne i antypolskie Boabachtery i volk
Stuurmery i dzienniki pokroju gadzinówki okupacyjnej jak
Kuriery redagowane przez Hansa Franka już dawno powinny znknąć
z polskiego krajobrazu...są elementem antypolskiej nagonki i
wciskania ludziom szmiry i wiadomości typu GWno prawda !!!!
Poszli precz!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Niech spier****dalaja!
Wystarczajaco nas,POLAKOW juz okradli.
Jeszcze czekamy na odszkodowania od szkopow za II wojne swiatowa,i bedziemy prawie kwita,bo szkod moralnych jakie nam wyrzadzili,i wymordowanych obywateli nikt nam juz nie zwroci,nie naprawi tego,niestety.
A pozniej, z ulga,zamkniemy granice.

Spółka Ringer Axel Springer Polska to jeden z największych wydawców prasy w Polsce (nie mylić z „polskich wydawców”!), który w istnieje od 1994 roku. Od 2010 roku spółka jest częścią międzynarodowej spółki mediowej Ringier Axel Springer Media AG z siedzibą z Zurychu. Właścicielami koncernu są niemiecki koncern mediowy Axel Springer SE (50 proc. udziałów) oraz szwajcarska spółka mediowa Ringier AG (także 50 proc. udziałów).
Polska spółka wydawnicza działająca od 1993 roku przekazała Ringier Axel Springer Polska sp. z o. o. dystrybucję swoich tytułów i wydań specjalnych:
DZIENNIKI, TYGODNIKI i MAGAZYNY:
On i Styl / Ona i Styl (miesięcznik dla Marko Cash & Carry),
Auto Świat,
Auto Świat 4×4,
Auto Świat Auta Używane Katalog,
Auto Świat Classic,
Auto Świat Poradnik,
CKM,
Co słychać? (miesięcznik dla pracowników PTC),
Cosmopolitan,
Esquire,
Fakt,
Fakt Gwiazdy,
Fakt TV,
Fakt zdrowie,
Forbes,
Hot Moda & Shopping,
Joy,
Komputer Świat,
Komputer Świat Niezbędnik,
Magazyny,
Newsweek,
Newsweek Historia,
Pierwszy Milion,
Playboy Polska,
Przegląd Sportowy,
Puls Intercity (magazyn pracowników PKP Intercity),
Rossnę! (kwartalnik parentingowy dla sieci Rossmann),
segment Custom Publishing,
Shape,
Skarb (magazyn lifestylowy dla sieci Rossmann),
Sport,
Szerokiej Drogi (kwartalnik PKN Orlen),
Sztuka dobrego wyboru Dolce Vita (kwartaln. dla Alma Market)
Tanie Leki (dwumiesięcznik dla sieci Apteka i Partnerzy),
T-Mobile-trendy.pl (portal internetowy dla PTC),
TopGear,
Voyag:
PORTALE:
kozaczek.pl,
milionkobiet.pl,
Nk.pl,
Onet.pl,
Skapiec.pl.

zasadnicza roznica.Spolka nie nie ponosi straty w wilkosci tylu i tylu milionow tylko moglaby zarobic tyle

A gdzie KE ? Przecież polskie stocznie zostały uwalone przez to że państwo nie mogło dotować a takie gadzinówki żyją z PAŃSTWOWYCH PIENIĘDZY ? Jest wolny rynek niech żyją z wyznawców KOD-PO-N-SLD niech oni ich utrzymują a nie wszyscy obywatele.

To prawdaże w Polsce 80% rynku mediów mają Niemcy..Ale w Niemczech Niemcy posiadają 90% rynku mediów i nikt na to nie narzeka.

Tusk to akurat najmniej tu zawinił (po prostu później nastały jego rządy).
Pierwsze co sprzedano to banki, energetykę, telekomunikację itp. Teraz ruszyć jedno bez drugiego może być kłopotliwe. Jesteśmy podatni na szantaże i nie na skutek złej woli, tylko wcześniejszych - nazwijmy to delikatnie - błędów.

Niezależne Media to jak Kapitał bez Narodowości.Z dwójki złego wolę POLSKĄ PROPAGANDĘ bo ona nie szkodzi Polsce i Polakom niż LIS-MEDIA bo te kłamią a przez to Polska traci mld $ rocznie przez lewacką nagonkę na zachodzie.Polacy muszą się zmobilizować na następne wybory aby rządziły PRO-POLSKIE partie a wtedy te sowieckie media pójdą z torbami.

Bauer Media Group, holding medialny z Hamburga, zaczął działalność w Polsce w roku 1991 w postaci spółki Bauer Media Polska. Do jej tytułów należą:
Auto Moto,
Bella Relaks,
Bravo,
Bravo Girl,
Bravo Love,
Bravo Sport,
CD-Action,
Chwila dla Ciebie,
Dobry Tydzień,
Fun Club,
Grazia,
Kobieta i Życie,
Kobieta i Życie,
Kurier TV,
Mam dziecko,
Motor,
Motor. Poradnik Kupującego. Używane,
Na Żywo,
NAJ,
Olivia,
Pani,
PC Format,
poradnicze,
Rewia,
SHOW,
Super TV,
Świat i ludzie,
Świat kobiety,
Świat Seriali,
Świat Wiedzy,
Takie jest życie,
Tele Max,
Tele Świat,
Tele Tydzień,
Tina,
To & Owo,
TV 14,
Twist,
Twoje Imperium,
Twój Styl,
Życie na Gorąco.
Radiostacje:
Grupa RMF
PORTALE: Grupa Interia

Ja nie mam nic do zachodniego biznesu w Polsce dopóki nie działa politycznie antyPOLSKO.

Ale jesteś głupi ku..s. !
Nic nie widzisz ?, nie rozumiesz ?
Który niemiecki ,żabojadowy,angielski itd -biznes nie działa antPOLSKO ?

Potrzebna jest poselska inicjatywa ustawodawcza, bo na rząd nie ma co liczyć, choć nie wiem dlaczego. Otóż konieczne jest przegłosowanie prawa, wprowadzającego w podmioty działające na polskim rynku medialnym następujący mechanizm: jeżeli w jakimkolwiek organie medialnym na świecie ukaże się sformułowanie o "polskich obozach", a medium to dziala również na polskim rynku medialnym (bezposrednio lub w powiązaniach kapitałowych) - to z mocy prawa następuje przepadek wszelkich aktywów i udziałów tego medium na obszarze Polski - na rzecz polskiego podmiotu medialnego.

Niemcy po roku 1989, krok po kroku dokonywali kolejnych inwestycji. W rezultacie tej polityki media są w ponad 70 proc. opanowane przez niemieckie koncerny prasowe.

Ringier Axel Springer,
Verlagsgruppe Passau,
Bauer Media Group,
Hubert Burda Media Holding

Do Polska Presse (wchodzi w skład Verlagsgruppe Passau) należy prawie 100 proc. naszej prasy regionalnej. Dzięki temu Niemcy mogą dzisiaj kształtować poglądy Polaków.
Niemcy oddziałują na Polaków także za pośrednictwem swoich potężnych fundacji. Fundacja Konrada Adenauera nie jest jedyną tego rodzaju niemiecką instytucją jaka działa w Polsce. Obok niej działają w naszym kraju m.in.:

Fundacja Boscha,
Fundacja Volkswagena,
Fundacja im. Alexandra von Humboldta,
Fundacja im. Friedricha Eberta,
Fundacja im. Friedricha Naumanna
Fundacja im. Heinricha Bölla.
Oferują Polakom stypendia, granty i wspierają dziesiątki polskich stowarzyszeń i fundacji.

Dobrze, że chociaż reklamy ze spółek skarbu państwa zostały powstrzymane w tym niemieckim wydawnictwie.

I jeszcze jedno! Wiecie co znaczy RASP (Ringier Axel Springer)?Rasp (z ang.) znaczy, m.in.:zgrzytać i drażnić. Znaczenie tego skrótu w pełni odzwierciedla sposób przekazu (dezinformacji), jaki stosuje wobec polskiego społeczeństwa ta antypolska spółka mediana. Dlatego tak konieczne jest szybkie wdrożenie ustawy repolonizacyjnej, by ograniczyć takim antypolskim środowiskom możliwość wprowadzania zgrzytów i zadrażnień między Polakami!Rządzie do dzieła, czas ucieka!!!

Do kapitału szwajcarskiego należy Edipresse Polska, należąca do wydawnictwa Groupe Edipresse istniejąca od 1995 roku.
MAGAZYNY:
Be Active. Dietetyka & Fitness,
Będę mamą,
Cienie i blaski,
Co przyniesie los,
Flesz. Gwiazdy&Styl,
Kropka TV,
Magazyny,
Mamo, to ja,
Moje smaki życia,
Okruchy Życia – Historie prosto z serca,
Pani Domu,
Party. Życie Gwiazd,
Poradnik Domowy,
Prawdziwe życie,
Przedszkolak,
Przyjaciółka,
Sekrety serca,
Twoje dziecko,
Twój maluszek,
Uczucia i tęsknoty,
Uroda,
Uroda Życia,
Vita,
VIVA!,
Viva! Moda,
Z biegem dni,
Zawsze miłość,
PORTALE:
afterparty.pl,
babyonline.pl,
blogierki.pl,
fleszstyle.pl,
fotoona.pl,
gotujmy.pl,
niania.pl,
opiekaseniora.pl,
opiekazwierzat.pl,
polki.pl,
pomocedomowe.pl,
pomocni.pl,
portale,
wizaz.pl.

Zaraz - coś mi tu nie pasuje. Jeżeli chodzi o czasopisma, to moim zdaniem podstawą jest ilość sprzedanych egzemplarzy. Sami reklamodawcy nic nie dadzą, jak nakład będzie bliski zeru. Odejdą, bo po co inwestować w bzdury? Czy same reklamy mają przyciągać czytelników? Dla przykładu - jeżeli Gazeta Polska reklamowała by się w Newsweeku to znaczy że wszyscy pobiegniemy kupić Newsweek? Panu coś się pomyliło.

Nic sie nie pomyliło. Media żyją z reklam. Każde

oj z myśleniem słabo
czy reklamy sa tylko w czasopismach ? - pomyśl

reklamy to potężna machina przynosząca czystą kase i to nie małą

Tak, tylko reklamy muszą trafiać do odbiorców. Tu akurat pisałem o gazetach, ale oczywiście to dotyczy wszystkich środków przekazu.
Inaczej to napiszę - czy dasz mi kasę za to, że powieszę Twoją reklamę gdzieś w piwnicy? Ja chętnie wezmę, tylko co Ty z tego będziesz miał?

Wprowadzane zapisy prawa w takich wypadkach, podobnie jak w wielu krajach zachodnich, przewidują dekoncentrację (demonopolizację) w postaci obowiązkowego zbycia części akcji albo wycofania się z rynku. Tak więc szkop Mark Walder może sobie chcieć czy nie chcieć, ale będzie miał TYLKO te dwie opcje do wyboru. W razie amnezji będzie można mu przypomnieć, że podobne prawo obowiązuje w jego rodzimym heimacie, a jeśli myśli że Polska to jakiś bantustan to szybko dostanie coś na orzeźwienie. Do Oktoberfest też daleko.

Tu nie ma czasu na dyskusje o stratach niemieckiej medialnej spółki RASP, tylko jak najszybciej trzeba wprowadzić w życie ustawę o repolonizacji mediów, by już nigdy więcej nie doszło do sytuacji, że prawie 100% mediów w Polsce jest kontrolowanych przez obcy kapitał realizujący interesy własnego kraju kosztem Polski i polskiego społeczeństwa!!!

Polska Press (dawniej Grupa Wydawnicza Polskapresse) wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Verlagsgruppe Passau (– to niemiecka grupa medialna założona w 2000 roku). Jest wydawcą mediów regionalnych, regionalnych dodatków telewizyjnych, tygodników ogłoszeniowych oraz tygodników regionalnych:
DZIENNIKI:
Autogiełda Wielkopolska,
Dziennik Bałtycki,
Dziennik Łódzki,
Dziennik Polski,
Echo Dnia,
Express Ilustrowany,
Fakty Jasielskie,
Fakty Nyskie,
Fakty Ostrowieckie,
Gazeta Codzienna Nowiny Woj. podkarpackie: Rzeszów, powiat rzeszowski, Krosno, powiat krośnieński, Mielec, powiat mielecki, Przemyśl, powiat przemyski, Stalowa Wola, powiat stalowowolski, Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski, powiaty: leżajski, łańcucki, strzyżowski, jarosławski, przeworski, lubaczowski, bieszczadzki, leski, sanocki, brzozowski, jasielski, dębicki, ropczycko-sędziszowski, kolbuszowski, niżański,
Gazeta Lubuska, Pleszewska, Pomorska, Wojewódzka, Współczesna,
Głos Dziennik Pomorza,
Kramik Plus,
Kurier Gdyński,
Kurier Lubelski,
Kurier Poranny,
Moto Express,
Moto Jarmark,
Moto Salon,
Nasza Historia,
Nowa Trybuna Opolska,
Nowiny Golenowa i Nowogardu, Podlaskie, Sokólskie, Suwalskie,
Panorama Kłodzka, Legnicka, Świdnicka, Wałbrzyska, Zgierska,
Tygodnik motoryzacyjny jarmark,
PORTALE:
alegratka.pl,
coigdzie.pl,
dom.gratka.pl,
ekstraklasa.pl,
gratka.pl,
grupa ebudownictwo.pl,
gruper,
langloo.com,
motofakty.pl,
motogratka.pl,
naszemiasto.pl,
natablicy.pl.

Dziennik Zachodni -największy nakład i przez niego sponsorowana i dlatego istniejąca TV Silesia ,brak tam oficjalnie polityki ale dzieje się oj dzieje.
Ciągła obecność na antenie górali z Podhala ma też swój cel i ci durnie tego nie widzą w co są wciągani a może wiedza i goralenvolk chcą wskrzesić...!?

Zabrac Niemcom status mniejszosci w Polsce. Zakonczyc jalowa dyskusje. Odebrac I koniec. Zlikwidowac RAS. Zadnych organizacji niemieckich w Polsce.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Oprzeć po relacje z Niemcami NA ZASADACH BILATERALNYCH. Skoro oni uporczywie i konsekwentnie odmawiają przyznania Polakom w Niemczech statusu i praw mniejszości narodowej oraz zwrotu majątku dawnego ZPwN zagrabionego przez hitlerowców - to zrobić dokładnie co wymieniono wyżej.

udział kapitału medialnego zagranicznego zmniejszyć (nawet jak za chwilę będą się łasić, straszyć brukselą lub zakładać tzw. słupy polskie firmy). Dodatkowo polscy oligarchowie i ich dzieci co są nadal promowani i są im załatwiane w delegacjach rządowych na bliskim i dalekim wschodzie i zachodzie kontrakty a wykluli się sldowsko-uniowolnościowego układu mafijnego i kkkkakkaka niczewo kwacha i wsiokomurowskiego a majątek mają przez kombinacje upadłościową państwowych firm, kupno po taniości i sprzedaż jej na zachód lub zawłaszczenie sobie i mają media, dać im na wstrzymanie a promować klasę średnią! a nie oligarchie tę ogólnopolską i lokalną, bo księgowo jest łatwiej zapisywać dochody mateuszowi, inaczej dalej zwykły polak będzie spływał z tego kraju za lepszym dochodem, widząc że musi na nich tyrać i na ich jachty na karaibach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl