niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Minister ds. Brexitu: Na pewno wyjdziemy z UE

Dodano: 19.06.2017 [07:19]
Minister ds. Brexitu: Na pewno wyjdziemy z UE - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
– Nie powinno być żadnych wątpliwości, że Wielka Brytania zgodnie z wynikiem ubiegłorocznego referendum wystąpi z Unii Europejskiej – oświadczył brytyjski minister ds. Brexitu David Davis tuż przed oficjalnym początkiem negocjacji w tej sprawie.

– Nie powinno być żadnych wątpliwości, wyjdziemy z UE – przekazał Davis w oświadczeniu.

Agencja dpa przypomina, że po ubiegłotygodniowym spotkaniu w Paryżu z brytyjską premier Theresą May prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że dopóki nie zaczną się negocjacje w sprawie Brexitu, "drzwi UE pozostają otwarte" dla Wielkiej Brytanii.

Davis wykluczył taką możliwość, choć jednocześnie podkreślił, że nie oznacza to, by Wielka Brytania zamierzała odwrócić się od UE. – Jest niezwykle ważne, by porozumienie, jakie osiągniemy (w sprawie Brexitu), pozwoliło rozwijać się zarówno Zjednoczonemu Królestwu, jak i UE – dodał.

Davis zaznaczył, że w negocjacjach strona brytyjska będzie dążyła do wypracowania "głębokich i szczególnych relacji" z "naszymi najbliższymi sojusznikami i przyjaciółmi".

CZYTAJ WIĘCEJ: "Brexit znaczy Brexit". Co czeka imigrantów na Wyspach?

Jak powiedział, spodziewa się, że w kilku punktach rozmowy będą trudne, ale Londyn zamierza podejść do tej kwestii konstruktywnie – zadeklarował Davis.

Zgodnie z unijnym harmonogramem negocjacje w sprawie Brexitu powinny zakończyć się w ciągu dwóch lat od uruchomienia artykułu 50. traktatu UE, czyli do 29 marca 2019 roku.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Parlamentarny koalicjant Partii Konserwatywnej, czyli ulsterscy unioniści, to prawdziwi konserwatyści w dziedzinie gospodarczej i obyczajowej oraz zwolennicy „twardego” Brexitu. Tak więc, zwycięstwo konserwatystów w ostatnich wyborach parlamentarnych, może nie okazać się aż takie pyrrusowe. Kłopot może zacząć się wówczas, kiedy koalicjant jako warunek swojego poparcia, zacznie stawiać Rządowi Jej Królewskiej Mości Elżbiety II żądania natury obyczajowej.

..i bardzo dobrze że makreli wała pokazali . Makroń miał bidulek nadzieje patrzy rano na kanał LaManche a na tamtym brzegu brytole wystawili tupe he he -o sakreble zwolenników brexitu przybyło . Hey lewaki a kukuuu nie bedzie IV Rzeszy . To se neda czexitu chcą czesi

Czesi wrecz przeciwinie, chca pozostac w UE tak jak Polacy! Nie siej zametu!

ale nie za wszelka cene

Konflikt prusko-brytyjski trwa od momentu zjednoczenia Niemiec w XIXw. To był błąd. Podobnym błędem Była zgoda na wchłoniecie NRD przez RFN. Prusak, po raz kolejny, wpędza Europę w kłopoty i Brytole to widzą. My chyba też. Powinniśmy blokować próby budowy IV Rzeszy. III Rzesza powstała przy wydatnej współpracy Rosji i wiadomo jak się to skończyło.Historia lubi się powtarzać. IV skończy podobnie tylko ogrom zniszczeń będzie większy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl