niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Adamowicz przyjmie uchodźców za pieniądze z Brukseli? Odpowiedź ministra Błaszczaka WIDEO

Dodano: 18.06.2017 [23:00]
Adamowicz przyjmie uchodźców za pieniądze z Brukseli? Odpowiedź ministra Błaszczaka WIDEO - niezalezna.pl
foto: Marcin Gadomski/Gazeta Polska
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na siłę próbuje ściągnąć imigrantów do Polski. Nawet sondaż, z którego wynika, że 70% obywateli Polski nie chce ich w naszym kraju, go nie powstrzyma. Na to przedsięwzięcie prezydent Gdańska ma zamiar wydać dotacje unijne. Minister Mariusz Błaszczak ma stanowczo odpowiedział na zamiar Adamowicza. 

Paweł Adamowicz chce skorzystać z programu „Relaunching Europe Bottom-Up”, w myśl którego samorządy mają decydować o relokacji uchodźców. W ten sposób chce ominąć rząd centralny. 

Adamowicz zdaje się nie przejmować wynikiem sondażu, który głosi, że zdecydowana większość Polaków, a co za tym idzie mieszkańców Gdańska, nie chce uchodźców w swoim kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Polacy stanowczo: Nie chcemy uchodźców

Nasza reporterka Cyntia Harasim spytała szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, czy prezydent Gdańska może przyjąć uchodźców na własną rękę. Zdecydowana odpowiedź ministra rozwiewa wszelkie wątpliwości.

- To jest ewidentne złamanie prawa. Jeżeli tak zrobi to złamie prawo. - powiedział Błaszczak, który był obecny na XII Zjeździe Klubów Gazety Polskiej.

W Polsce nikt nie może stać ponad prawem. Za politykę migracyjną jest odpowiedzialny rząd. To naród w październiku 2015 roku zdecydował o zmianie tej polityki, a więc polityki otwartych drzwi, jaką stosowała koalicja PO i PSL-u, a więc przyjmowania tysięcy muzułmanów do Polski, na politykę uszczelnienia granic zewnętrznych jaką stosuje rząd PiS. Jeżeli prezydent Gdańska tak mówi, to oznacza, że będzie łamał polskie prawo. - dodał minister.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

nie dla dziczy islamskiej w gdańsku...NIE....niech Adamowicz zrobi referendum a nie sam podejmuje decyzję...bo co?prywatnie niech przyjmuje...i najlepiej niech będą jego sąsiadami....nie np..moimi...codziennie horror przeżywają mieszkańcy zachodu i to nam chce zafundowac..Nigdy

Chazar - won za Don!!!

Ale jak sprowadzi to będzie za późno. Powinien być już sądzony za namawianie do łamania prawa. Co robi Wojewoda - dlaczego ten człowiek jeszcze rządzi w Gdańsku? Mam wrażenie, że każde miasto rządzone przez totalną opozycję to odrębne księstwo. Im więcej tolerancji tym zdrajcy czują się pewniej i coraz bezczelniej atakują, nawet zdrowy rosądek

Kiedy złodziej w nałóg wpada,
POtem mu ciągle mało,
Choć prezydęta płaca wielka,
Ale w spółkach szuka więkrzych
I dlatego rad nie omija,
Wszedzie kosi stanowiska,
A że okazji jest niemało,
Więc kupuje mieszkań niemało!
Teraz będzie lokatorów przyjmował.
Unia mu pieniądze wpycha.
Ciekaw jestem ile iślamistów przyjmie?
Tylko ile z tym wytrzyma!
Z tym do celi trafić może,
O mój B..e!
Jak pieniądze niszczą muzg!

Czas usunąć szkodnika - proszę o przyłączenie się do petycji o odwołanie prezydenta Gdańska, który jest wrogiem narodu Polskiego: http://petitiongo.org/en/petit...

Dobry pomysł. Należy go rozpowszechnić. Najlepiej na trójmieście.

Adamowicz niech przyjmie uchodźców,ale za swoją kasę.On nagrabił się wielu mieszkań,wiec ma gdzie ich ulokować.Po za tym nagrabił się też multum kasy,więc śmiało może ich żywić.Myślę,ze zrezygnuje ze swojej funkcji i będzie się nimi opiekował całodobowo !!!

To nie Polak, nie Chrześcijanin !

To żydo-komuszy-mongoł !

Dziki homo sowietikus !

Azjata !

Ostatnie zamieszkanie jego rodziców to Wilno ale prawdziwe Wilniuki by kogoś takiego nie ...............

Masz zupelna racje. Drzewiej w Najjasniejszej Rzeczypospolitej Polskiej takich jak on zdrajcow na pal konmi naciagano.

11/10. We Wroclawiu tez

I co na to goowno z danziga . Zobaczymy czy taki mocny tylko w paszczy czy złamie prawo . A ponadto kasę może wydawać swoją nie moją bo ta niby z jewrokołchozu to z skąd tam się wzięła urosła ? nie to Polacy musieli ją wpłacić . Bo na pewno nie ten buc z Gdańska tacy potrafią tylko nie ukraść bo sitwa nie kradnie tylko przywłaszcza .

Czekacie na zlamanie prawa przez tego bandziora ????
Samo przygotowanie do przstepstwa jest zgodnie z kk postawa do skazania . A publiczne nawolywania do lamania prawa przez przedstawiciela "samorzadu" jest wystarczajaca podstawa do natychmiastowego postawienia przed sadem i pozbawieniem praw obywatelskich - ten czlowiek nie moze sie tlumaczyc nieznajomoscia prawa !!!!!
Panie Blaszczak, panie Ziobro do roboty -
a nie PARA w GWIZDEK!!

Adamowicz, posłuchajcie: Waszą bolszewicką dumę można łatwo złamać rozliczając jak chorego na umysle człowieka. Bo ty jeseś chory Adamowicz, jak amen w pacierzu. Fakt, ze udawało ci się bezkarnie okradać Polaków przez długie lata świadczy na twoją niekorzyść, niestety.
Czuj duch, adamowicz.

Jesli pan Adamowicz pozwala sobie na takie wypowiedzi w swietle dzis realnego zagrozenia, to dlaczego nikt nie pociagnie go do odpowiedzialnosci dyscyplinarnej. Na co czekamy? Odwolac go moga tylko mieszkancy w referendum. Jesli ten (podobnie jak Karnowski)tyle lat trzyma sie stolka i nic go nie moze ruszyc, znaczy:
1. Ze mieszkancom Gdanska odpowiada jego polityka?
2. Ze nie chce im sie organizowac dla zmian?

A gdzie w tym wszystkim jest wojewoda pomorski? Czytac nie moge juz o tych "aferach", z ktorych nic nie wynika.

tego gada adamowitza koniecznie trzeba zamknąć w więzieniu, będzie spokój w Polsce i w Gdańsku!

Naglosnojcie to w wiadomosciach niech luszie wiedza co ich wybranek wyczynia i kogo im sprowadza niech zrobia tam demonstracje!

Tow. Adamowiczc moze sobie przyjac "uchodzcow-kozojebcow" ilu chce, ale PRYWATNIE na wlasny koszt i opierunek. Gdyby tylko sprobowal przeznaczyc na ich utrzymanie pieniadze publiczne, to nalezy gnoja natychmiast aresztowac za dywersje polityczna. Zreszta mysle, ze w takiej sytuacji mieszkancy Gdanska w koncu znalezliby odpowiednie taczki, zeby pozbyc sie tego szKODnika i zdeponowac go na smietniku historii ...

Jeżeli ten gościu z Gdańska tak zrobi i pominie rzad Polski ( który jest jedyna prawna instytucja ) to Premier Polski powinna go natychmiast odwołać i postawić zarząd komisaryczny . A tak nawiasem takie postepowanie nazywa sie REBELIĄ. a to zaprowadzenie porządku urzywa sie olicji i wojska . Marzy sie komuś rozbicie Polski . NIE możan na to pozwolić nawet za cene wprowadzenia stanu wyjątkowego . Byłby to koniec Polski i dobrze o tym wiedzą Niemcy jak i Rosjanie.

W sumie to dobrze. Będzie dobry pretekst do wprowadzenia zarządu komisarycznego w Gdańsku i udupienia tego pajaca zgodnie z prawem, skoro sPOlegliwe sądy "nie były w stanie" skazać go za ewidentne szwindle.

W sumie to dobrze. Będzie dobry pretekst do wprowadzenia zarządu komisarycznego w Gdańsku i udupienia tego pajaca zgodnie z prawem, skoro sPOlegliwe sądy "nie były w stanie" skazać go za ewidentne szwindle.

Tego POsrańca od "ciągnięcia liny" wysłać do bandytów z "boko haram"

Panie Ministrze Blaszczak, "sciaganie" do Gdanska nie moze sie przeciez odbyc bez wiedzy rzadu, to nie jest dlugopis ktory sie przewozi w kieszeni, tylko tlum. Z tego co wiem, Gdansk nie jest juz Wolnym Miastem Danzig i prezydent tego miasta podlega administracji. Prosze reagowac przed szkoda, a nie po, bo to nie bedzie problem wylacznie mieszkancow Gdanska, tylko wszystkich Polakow, bo imigranci beda sie przeciez mogli swobodnie przemieszczac, nikt ich nie bedzie trzymal w Gdansku pod straza.

Moze pora rozprawic sie bardziej zdecydowanie z POpluczynami, ktorych jedynym celem jest nachapac sie ojro i szkodzic Ojczyznie.

Oto rozwiązanie wprost z konstytucji, tak bronionej przez KOD:
Art. 171.

1.Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności.

2.Organami nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego są Prezes Rady Ministrów i wojewodowie, a w zakresie spraw finansowych regionalne izby obrachunkowe.

3.Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.

Panie Błaszczak tu jest rozwiązanie, nic tylko stosować.

popieram

rozwiązać , zlustrować , ukarac i po problemie

Oczekuję,żądam zdecydowanej reakcji odpowiedniego ministra i to nie po tym,jak łajdak Adamowicz już sprowadzi dzicz do Polski ale ZANIM TO ZROBI!

Niech sprowadzi z 10000 brudasów do Gdańska.
Byle PRZED wyborami. Wierzę, że rzynajmniej w TEJ sprawie Gdańszczanie wykażą zdrowy rozsądek.

Chodzi o pieniążki. Ze specjalnego funduszu Eu, są przeznaczone pieniądze na uchodźców. Dla Polski 78 milionów Euro, jest co wyrwać :-), tu nie chodzi o żadne współczucie.

Zwąchał budyń biznes dla siebie.

Drugi po Gronkiewicz-Waltz stawia się ponad prawem. A kim jest ten śmieszny człowieczek przypominający wypasionego wieprzka ?
To jest właśnie tupet, pycha i chamstwo członków PO. Jak długo jeszcze ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl