niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Prezydent Duda o atakach Donalda Tuska: "Jakiego państwa chce? Takiego, które nie będzie istniało?"

Dodano: 18.06.2017 [20:56]
Prezydent Duda o atakach Donalda Tuska: "Jakiego państwa chce? Takiego, które nie będzie istniało?" - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Telewizja Republika
- Zarówno PiS, jak i ja, głosimy jasne poglądy prawicowe, mówimy o wartościach i o tym skąd one się wzięły. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent i chcemy do nich wracać, a nie się ich wyrzekać – mówił prezydent Andrzej Duda na antenie Telewizji Republika w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem i Katarzyną Gójską-Hejke.

Przez całą historię III RP, przez te 27 lat, cały czas się mówiło, jak bardzo potrzebna jest w społeczeństwie obywatelskość. To jest z całą pewnością przejaw tegoż społeczeństwa obywatelskiego – mówił Andrzej Duda. Prezydent dodał, że "Kluby Gazety Polskiej to najpewniejszy i najprężniejszy przejaw obywatelskości oddolnej".

Kilkadziesiąt tysięcy osób, nie tylko w Polsce, ale również za granicą, faktycznie angażują się w rozwój społeczeństwa polskiego i jego integrację. To ruch ludzi przejętych sprawami ojczyzny i martwiących się o sytuację polityczną w kraju – mówił prezydent.


Prezydent podkreślił, że osobiście spotkał się z kilkoma klubami i potwierdził prężne działanie społeczności.

- To rzeczywiście działa. Ci ludzie są autentycznie przejęci sprawami polskimi, historią, dziedzictwem narodowym i cieszy mnie, że tak właśnie się dzieje – mówił.

W trakcie rozmowy poruszono również temat działań Donalda Tuska atakującego polski rząd.

- Jeśli były premier polskiego rządu a dziś przewodniczący Rady Europejskiej, o słowach na temat państwa, które powinno, być silne by chronić swoich obywateli, wypowiada się negatywnie, to jakiego państwa Donald Tusk chce? Takiego, które nie będzie istniało? Państwo polskie nie istniało podczas II wojny światowej i wydarzyło się wiele złych rzeczy, jak choćby zagłada społeczeństwa żydowskiego – zaznaczał prezydent.


Jak dodał, aktualnie istnieją różne próby uderzenia w polskich polityków. Prezydent zaznaczył, że on sam takich prób doświadczał i doświadcza nadal.

Te próby są i będą cały czas ale wszyscy tego się spodziewali. Polski rząd nie jest formacją, z której przedstawiciele Unii Europejskiej czy innych, liberalno-lewicowych partii w całej Europie są zadowoleni. Zarówno PiS, jak i ja, głosimy jasne poglądy prawicowe, mówimy o wartościach i o tym skąd one się wzięły. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent i chcemy do nich wracać a nie się ich wyrzekać. Mamy również swoje wartości, których musimy bronić. Ważne jest, że kapitał ma narodowość, którą musi bronić i to wszystko tworzy konkurencję dla Europy.

- podkreślił prezydent Duda.

Pytany o wydarzenia towarzyszące upamiętnieniom ofiar katastrofy Andrzej Duda powiedział: "Te wszystkie działania mają jeden cel – mają za cel wprowadzać Polskę w takie wibracje; chodzi o to, żeby podłoga drżała cały czas, żeby ludzie czuli się niepewnie, żeby mieli takie wrażenie bez przerwy, że pod tymi rządami sytuacja cały czas jest niepewna, niebezpieczna". Ocenił, że to "świadomy sposób uprawiania propagandy" widoczny "w większości liberalnych mediów".

"Mnie to osobiście bardzo boli ze względu na to, że mam szczególną relację z samą kwestią tragedii smoleńskiej, bo nie tylko zginął tam prezydent, u którego boku pracowałem, jego małżonka, pani Maria, ale zginęli też moi przyjaciele, moi koledzy" - mówił.


- Tego co dzieje się u nas w kraju, tego, jak zachowują się niektórzy ludzie, ja po prostu nie jestem w stanie zaakceptować – powiedział pytany o kontrdemonstracje towarzyszące smoleńskim miesięcznicom. "Ci ludzie ośmielają się przeszkadzać w tej pamięci, w tej modlitwie za zmarłych, a jednocześnie nie przeszkadza im to, że Bolesław Bierut ma mauzoleum na cmentarzu na Powązkach, bo jakoś tam ich nie widziałem, żeby protestowali, żądali usunięcia" - dodał. Zastrzegł, że - niezależnie od politycznej oceny Bieruta - jego bliscy mają prawo pielęgnować pamięć o nim. "Na pewno nie przeszkadzałbym rodzinie Bolesława Bieruta w tym, żeby się pochylała nad jego grobem" – zapewnił.

"Uważam to za jakąś wielką prowokację, próbę zrobienia jakiejś wielkiej awantury politycznej. Nie wiem, czy celem jest wywołanie zamieszek, czy celem jest to, żeby krew się polała, ale nie mogę tego wykluczyć, patrząc na te zachowania" - powiedział. "Nie wykluczam, że chodzi o sprowokowanie zamieszek" - dodał.

DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Królik Europy powiedział kiedyś, że "polskośc to nienormalność", to znaczy, że ma być państwo teoretyczne pod zarządem Niemiec.

Przede wszystkim nasz PAD nie powinien zajmować się tym szambem co mówi i co robi !!! zero zainteresowania tym gnojem ! Nie rozumiecie ??? gdy nie będzie nimi zainteresowania to nie będą siać nienawiści ! Oni raz bekną a prawica wszędzie gdzie się da tłumaczy się im i z czego pytam ? wałkujecie temat ile wlezie etc; robiąc im wielką przysługę . Nie potrafię zrozumieć tego ,że nawet PAD w tym siedzi .

Tusk od początku swej działalnosci , za pieniądze niemieckie, dążył dfo zniszczenia wszystkiego co polskie i Państwa Polskiego, z przemkonania i politycznego uzaleznienia od Niemiec, któe nagradzało go odznaczeniami i w końcu lukratywnym stanowiskiem w Brukseli, ale to go nie uratuje, bo jeżeli Niemcy będa zxagrożone dochodzeniem w sprawie Smolenska, to sami zlikwiduja Tuska , który był ich wykonawcą.

Panie Prezydencie, wolałbym od Pana usłyszeć, że ponieważ w czasie II wojny światowej nie istniało państwo polskie, to nastąpiła zagłada przede wszystkim Polaków, których wymordowali Niemcy. Pan jak zawsze chce być uprzejmy, taki harcerski i w efekcie nic w Pana wypowiedzi nie dotyczy krzywd Polaków tylko Żydów. Natomiast od Żydów, to niech się Pan uczy w kwestii uchodźców, którzy za podejście do ich ogrodzonej granicy, bez ostrzeżenia strzelają w łeb. Od Żydów niech się Pan uczy, że każda wycieczka dzieci do innego kraju, jest w asyście agentów MOSADU i sprawdzonych przez kontrwywiad miejscach pobytu - w polskim hotelu, żaden gość hotelowy nie wejdzie na piętro, na którym są zakwaterowane dzieci żydowskie.
Szanowny Panie Prezydencie, proszę wybaczyć, ale męczy Pana uprzejmość, tam gdzie powinna być naturalna stanowczość. Męczą okrągłe stwierdzenia, że na siłę nie będziemy biednych uchodźców, zamiast stanowcza wypowiedź, że Polacy nie chcą i nie przyjmą muzułmańskiego ścierwa. Nie ufam Panu, choć na Pana głosowałem. Pan nie ma charakteru.

Panie Prezydencie jeszcze Pan nie wyczul i nie zauwazyl jakiego Panstwa chce s-PO-wrotem D. Tusk ? To My Panu PODPOWIEMY... s-PO-wrotem PO-stkomunistyczego i by to osiagnac, to robi wszystko... by rowniez jak najwiecej Is-lamistow wcisnac do Polski, by wykonali pozniej "brudna i krwawa robote" mordujac PO kolei wszystkich Chrzescijan ! I jak bedziemy sie tak dalej "Cackac" jak po 25.10.2015 roku, dalej z Komunistami i PO-stkomunistami jak i PO-zostalym Lewactwem sie "CACKAMY"... to nie dlugo "narobia Nam jeszcze na glowe" i wraz z Tuskowymi Is-lamistami, PO-przejmuja s-PO-wrotem Wladze ! A jak, tak Pan jak i obecny Rzad nie wiecie jak to zrobic... to poproscie o "wskazowki" obecny Rzad w Tel Avivie wraz z ich Wywiadem, to sprawa zostanie zlatwiona w kilka czy kilkanascie tygodni... wlacznie z porzadkiem w Sejmie, Senacie jak i Parlamencie, gdzie o ulicznych Demonstracjach wywolywanych i wykonywanych przez Lewactwo na razie za wiele nie wspomnimy !! Demokracja... Demokracja - ale jakis PORZADEK w RP w roku juz 2017-ym musi wreszcie byc !!!

'Wprowadzic Polske w wibracja ..." Metody straszenia I niepewnosci wprowadzili czlonkowie sluzb juz na pocztku lat 90-tych, to znaczy ja osobiscie tego stanu ducha doswiadczylam podczas wizyt w Kraju (Warszawa)

Tu rodzilo sie 'nowe panstwo'... a tu starchbylo wyjsc na ulice. Wlamania,kradzieze,znikajace samochody,chuligani na ulicach, nozownicy, kieszonkowcy...Modnym bylo posiadanie gazu lzawiaceg i gwizdka na piersi, co nimy lobuza ma przestraszyc! Paranoja I juz! To byla sciema dla maluczkich!

W tym samym czasie znikal majatek panstwowy, sluzby cywilne I wojskowe dzielily sie Krajem.

Dzis metody podobne, tylo cel inny - sluzby I ich lokaje ww. ukradzionego majatku bronia! Oczywiscie do tej grupy zlodziei doszli 'PO-inwestorzy', ktorzy na 'kamieni kupie' jeszcze czegos szukaja...kapitalisci jego mac!
A Polska I Polacy? A dac im czekoladowego orla, rozowe pingle I balonika, co by sobie wydmuchali...marzenie o wolnej Polsce!

I tu nie wyszlo!!!! Polacy sie obudzli, ci prawi,madrzy,dzielni. Przemysl pogardy ich wzmocnil a nie wystraszyl I Palikoty, Pochanki, Lisy, Niesiolowskie,Kijowskie,Petrowe, Owsioki, I co tam jeszcze 'Rublo I Euro mocodawcy wymysla - juz nie dziala!

A ze tak krzycza! Bo przegrywaja!!!!!!!!!!!!!!

Kałmanawardze chociaż nie Gruzin
Z dziadkiem w Wermachcie podobno lipa
Za Merkel nosi halabardę
Ogólnie mówiąc po prostu cipa

Polskość dla niego nienormalność
Ale angielski chwytał dwa lata
Lubi od tyłu znienacka walnąć
Saryusz dosadnie – po prostu szmata

Zaczął wysoko czyścił kominy
A później spadał coraz niżej
Od kiedy zadał się z Putinem
Władcom Europy d...łonie liże

Najlepiej rządy PO podsumował ich minister ten od "ruskiej budki":h*j,dupa i kamieni kupa.

Tusk nie rób POlityki !
... i zostaw stadiony !

Brawo Duda! Jednym zdaniem podsumował.

No nareszcie dotarło do świadomości Polaków to co było widoczne już w kampanii wyborczej 10 lat temu - nie mówiąc już o samych "rządach" PO - jest więc nadzieja,że te intencje Tuska pozostaną w sferze jego wyobrażni !!!!!!!

Dodam tylko , ze ..... w CHOREJ wyobrazni, tego CHyzego Ruja z Brukselki !!!!

Jakze trzeba nienawidziec POLSKI, aby dzialac w taki a nie inny sposob przeciwko Ojczyznie Polek & Polakow !!!!

Ale ta zd-radziecka niemiecka MENDA to juz widocznie tak ma, odkad weszla do polskiej polityki, aby stac sie psem na lancuchu, przy niemieckiej budzie !!!!

Dlatego tak ujada ... nawet na odleglosc go slychac !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Babcia mi przekazała ze podczas nienieckiej okupcji najgorszym scierwem to byli folczdojcze a jeszcze gorsze ich POmioty , a po przegonieniu Niemców piersi zapisywali się do stalinowskiej zarazy UB - wiedziała duzo bo mieszkała kilka domów od MORDOWNI SS.

Mysle, jakby to powiedziec, zeby w lisowszczyzne nie popasc, choc to trudne.
Niejaki Tusk Donald swoja ostatnia wypowiedzia potencjalnie moze wyrzadzic Polsce niepowetowane szkody. Perfidnie rujnuje wszelkie wysilki, ktore mogly nas wydobyc z klamliwej propagandy naszych wrogow: polskie obozy, polski faszyzm, polski nacjonalim, polski antysemityzm, polski katoland. Krotko mowiac potezne uderzenie w polska racje stanu, w dobre imie Polski, w Polakow.
Mozna bylo wybaczyc, ze w ferworze walki politycznej byl chamski, niewychowany, msciwy, impertynencki, klamliwy, zlosliwy i glupawy. Nie on jeden i, prawde mowiac, kazdy polityk moze miec takie rzeczy na sumieniu.
Ale sa granice i niejaki Tusk Donald je przekracza i nie robi z tego z glupoty, o nie! Jest tego w pelni swiadomy, ale nienawisc polityczna go zaslepila. A tego Polska mu nie wybaczy!

Wywiad z prezydentem Duda jest komentowany na wp i interii, na onet nie wchodzę.
Ile tam jadu i nienawiści, szok!
Macie tutaj "kwiatek" z interii: "~koko- 18 min temu
P A D powinien zostac zab & ity przez poderzniecie gardla"

Kiedy to szaleństwo się skończy?
Kiedy portale będą polskie, bez nienawiści, z kulturą i taktem?
To się może źle skończyć, naprawdę.

"koko" nie zdaje sobie sprawy, że jej idol, Donald Tusk, jeszcze prędzej może mieć poderżnięte gardło, bo Bruksela pełna jest takich specjalistów.

O co TUSKOWEJKLICE chodziło - OGRABIĆ POLSKĘ i POLAKÓW , i tylko kompletnyy przygłup tego nie widział - a do tego jeszcze sprzedajna ylyta za psi grosz z obrywek napasiona - to już TRAJAN wiedział gdzie mamoną posmarować.

Dlatego ma drgawki, wysoką gorączkę a nawet wykazuje oznaki obłędu.

W świetnym artykule na portalu :

https://townhall.com/columnist...

John C. Goodman pisze m.in.:

"The left in America is intellectually bankrupt. And this is a worldwide phenomenon. For most of the 20th Century the ideological left controlled the policy agenda. But in the last quarter of that century, they experienced a complete intellectual collapse. Ronald Reagan was elected. So was Margaret Thatcher. The world saw a surge in privatization and deregulation. Eastern European countries turned to the flat tax. More than 30 countries either fully or partially privatized their social security system."

Tłum. :

" Lewica w Ameryce intelektualnie jest bankrutem. Ale to jest też
światowy fenomen. Ideologiczna Lewica kontrolowała polityczną
agendę przez prawie cały XX wiek. Jednak podczas ostatnich 25 lat tego wieku doznała całkowitego intelektualnego upadku. W wyborach
zwyciężył Ronald Reagan. Podobnie Margaret Thatcher. Świat był
świadkiem prywatyzacji i deregulacji. Kraje Europy Wschodniej wprowadziły podatek liniowy. Więcej niż 30 krajów zarówno całkowicie
lub częściowo sprywatyzowało swoje systemy socjalne."

I dalej :

"Po zastanowieniu się możemy dojść do wniosku, że lewicowcy prawie we wszystkim mylili się : komunizm poniósł klęskę, socjalizm tak samo. Mylili się też co do idei państwa opiekuńczego. Biorąc pod uwagę historię, dlaczego oni jeszcze chcą rozmawiać o swoich pomysłach ? "

Wisz/rozumisz..jest wiele kontrowersji. Mowia, ze.. nie wszyscy prawicowcy to prawicowcy. Np. stary Bush, mlody tez. Trudno orzec, czy tzw. komunizm poniosl kleske. Jest raczej porzuconym formatem, ale wnioski wyciagnieto, a sa tacy ktorzy sa przekonani ze rzeczywisty menejdzment pozostal w cieniu i nietkniety. Mania eksperymentowania trwa.

Tusk i jego banda doprowadziły, że pod ich rządami, Polska tak naprawdę była państwem teoretycznym i oni tego nadal chcą, co wybrzmiewa w każdym ich działaniu i słowie. Im się nadal marzy, by Polska była kolonią niemiecką, taka prawda.

Należy pamietać, że podczas II wojny światowej państwo Polskie istaniło ale teoretycznie, natomiast dlaczego tak się stało należy odświeżyć wszystkim Polakom historię od 1890-1935 roku. Co kryło się pod nazwą "Judeopolonia", kto za tym stał i co to miał być za twór oraz jaka nacja robiła wszystko, aby Polska nie powstała, a przede wszystkim nigdy nie odzyskała niepodległości pozaborowej, a już na pewno nie pod władzą sprawowaną przez samych Polaków. Jeśli to wyprostujemy w historii i nasi obywatele ten nieszczęsny kawałek naszej historii poznają, poznają go także wszyscy na całym świecie i wówczas będzie można mówić o odrodzeniu WIELKIEJ POLSKI(!) i próbie naprawy Europy. Historia lubi się powtarzać.

Co z aneksem? Co ze śledztwem dotyczącym zamordowania księdza Popiełuszki?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl