Te słowa zaskoczą Merkel, Tuska i resztę. Duchowny z Aleppo o ich "pomocy" uchodźcom

foto: Bwag; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

bm

Kontakt z autorem

Melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart odniósł się w Montrealu do decyzji o przyjęciu przez Kanadę 25 tys. syryjskich uchodźców. - Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii - apeluje abp Jeanbart. Duchowny zaznaczył, że jeśli ktoś chce pomóc ofiarom wojny, to powinien pomóc w stworzeniu warunków odpowiednich, by pozostali na miejscu. 

Pamiętamy rozdmuchaną aferę z 10 sierot z Syrii. "Humanitarni" dziennikarze zarzucali rządowi bezduszność. Rzekomo nie wydał on zgody na przyjęcie dziesięciorga dzieci - sierot z Aleppo. Co było bzdurą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Afera 10 sierot z Syrii wymyślona! Naprawdę chodziło o "osiedlenie rodzin"

Arcybiskup Jean-Clement Jeanbart stwierdził, że przyjmowanie uchodźców z Syrii nie jest dla nich pomocą. Duchowny apeluje, by kraje, które chcą przyjmować uciekających przed wojną pomogły im na miejscu, w Syrii.

- Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii – zaznaczył arcybiskup.


Abp Jeanbart wyraził swoje niezadowolenie z decyzji kanadyjskiego rządu o przyjęciu 25 tysięcy syryjskich uchodźców. 

- Nie jesteśmy z tego zadowoleni, przeciwnie bardzo nas to rani - zaznaczył duchowny. - Jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to powinien pomóc im pozostać na miejscu, tam im zapewnić pomoc i pokój. Trzeba skończyć z tymi rebeliantami i terrorystami. Trzeba zmusić obie strony do rozmów i znaleźć polityczne rozwiązanie - dodał.


Arcybiskup docenia dobre intencje Kanadyjczyków, lecz twierdzi, że nie rozumieją problemów Syrii.
Źródło: pl.radiovaticana.va,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
„Nie przewidujemy zmian w programie Rodzina…

„Nie przewidujemy zmian w programie Rodzina…

Powstała biografia Wandy Półtawskiej

Powstała biografia Wandy Półtawskiej

Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Chcą dekomunizacji na uczelniach

I oni mają czelność nas pouczać! Większość niemieckich uczniów nie wie nic o Auschwitz

/ Youtube/printscreen

Ponad połowa uczniów w wieku 14-16 lat w Niemczech nic nie wie o niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau - wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Koerber w Hamburgu, o których informuje dziś „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Jak widać akcje typu #GermanDeathCamps są niemieckiej społeczności bardzo potrzebne.

Niemiecki dziennik określa wyniki sondażu, z którego wynika, że tylko 47 proc. uczniów w tym wieku słyszało o Auschwitz, mianem "alarmujących" i "wieścią hiobową".

Z niepokojem przyjmujemy do wiadomości, że systematycznie zmniejsza się liczba krajów związkowych, w których w szkołach średnich historia jest samodzielnym przedmiotem. To moim zdaniem przyczyna zastraszająco małej wiedzy o obozach koncentracyjnych

- powiedział Sven Tetzlaff z Fundacji Koerber.

Większą wiedzą dysponują uczniowie w wieku 17 lat i starsi. Z sondażu wynika, że 71 proc. z nich wie, co kryje się pod pojęciem Auschwitz-Birkenau.

Zastanawiając się nad przyczynami luk w wiedzy historycznej, autorka materiału w "FAZ" Hannah Bethke zwraca uwagę na ciągłe skargi rodziców i uczniów, że w szkole "bez przerwy mówi się o czasach nazistowskiej dyktatury".

Skąd więc luki w wiedzy?

- pyta autorka.

Jej zdaniem wynik sondażu wskazuje na to, że o niemieckich zbrodniach, w tym o Auschwitz, nie mówi się w domach, w rodzinach.

O czym mówi się w tych rodzinach? Jakie książki czyta się, jeśli w ogóle czyta się książki?

- zastanawia się Bethke.

Sondaż przeprowadzono w lipcu i sierpniu na reprezentatywnej grupie 502 uczniów.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl