Te słowa zaskoczą Merkel, Tuska i resztę. Duchowny z Aleppo o ich "pomocy" uchodźcom

foto: Bwag; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart odniósł się w Montrealu do decyzji o przyjęciu przez Kanadę 25 tys. syryjskich uchodźców. - Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii - apeluje abp Jeanbart. Duchowny zaznaczył, że jeśli ktoś chce pomóc ofiarom wojny, to powinien pomóc w stworzeniu warunków odpowiednich, by pozostali na miejscu. 

Pamiętamy rozdmuchaną aferę z 10 sierot z Syrii. "Humanitarni" dziennikarze zarzucali rządowi bezduszność. Rzekomo nie wydał on zgody na przyjęcie dziesięciorga dzieci - sierot z Aleppo. Co było bzdurą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Afera 10 sierot z Syrii wymyślona! Naprawdę chodziło o "osiedlenie rodzin"

Arcybiskup Jean-Clement Jeanbart stwierdził, że przyjmowanie uchodźców z Syrii nie jest dla nich pomocą. Duchowny apeluje, by kraje, które chcą przyjmować uciekających przed wojną pomogły im na miejscu, w Syrii.

- Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii – zaznaczył arcybiskup.


Abp Jeanbart wyraził swoje niezadowolenie z decyzji kanadyjskiego rządu o przyjęciu 25 tysięcy syryjskich uchodźców. 

- Nie jesteśmy z tego zadowoleni, przeciwnie bardzo nas to rani - zaznaczył duchowny. - Jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to powinien pomóc im pozostać na miejscu, tam im zapewnić pomoc i pokój. Trzeba skończyć z tymi rebeliantami i terrorystami. Trzeba zmusić obie strony do rozmów i znaleźć polityczne rozwiązanie - dodał.


Arcybiskup docenia dobre intencje Kanadyjczyków, lecz twierdzi, że nie rozumieją problemów Syrii.
Źródło: pl.radiovaticana.va,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministrowie komentują wizytę Wałęsy w Sejmie. "Obnażył intencje tych, którzy przychodzą do protestujących"

/ fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Lech Wałęsa wczoraj był u protestujących w Sejmie i to była naprawdę wyjątkowo groteskowa wizyta (...) Przede wszystkim obnażył prawdziwą intencję tych, którzy przychodzą do protestujących - takimi słowami Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, skomentował na antenie TVN 24 wczorajszą wizytę Lecha Wałęsy u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wczoraj - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - do protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów przyjechał były prezydent Lech Wałęsa. Choć protestujący chcieli, by Wałęsa pozostał wraz z nimi, ten szybko wytłumaczył się... spotkaniem w Puławach.

- Ja chcę zwyciężać z wami, a nie siedzieć. Ja za chwilę muszę, na 18, być w Puławach, tam mam wielkie spotkanie

- mówił były prezydent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Protestujący proszą Wałęsę by został z nimi. Ale sobie znalazł wymówkę…

Dziś odwiedziny Wałęsy komentowali w mediach przedstawiciele rządu.

– Lech Wałęsa wczoraj był u protestujących w Sejmie i to była naprawdę wyjątkowo groteskowa wizyta. To, co mówił w czasie tego protestu. Przede wszystkim obnażył prawdziwą intencję tych, którzy przychodzą do protestujących. Nie chcę w żaden sposób oskarżać protestujących o to, że nimi kierują jakieś bardzo polityczne intencje.(...) Ale ci, którzy chcą wykorzystać ten protest do zbicia politycznego kapitału, zachowują się rzeczywiście w sposób niegodny i Lech Wałęsa wczoraj do nich dołączył

- powiedział przewodniczący Komitetu Stałego RM, Jacek Sasin na antenie TVN24.

- Wałęsa głównie mówił o tym, że trzeba obalić rząd PiS-u, a na pytanie, jak może pomóc niepełnosprawnym, z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie wie

- dodał Sasin.

W radiu RMF FM Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów stwierdził, że "nie bardzo wierzył, że Wałęsa przyjdzie i się położy".

- Swoją drogą nie bardzo w to wierzyłem, że Wałęsa przyjdzie i się położy. On w swoim życiu leżał na styropianie, ale teraz niewygodnie by mu było. Powiedział zresztą, że się spieszy na jakieś spotkanie, na jakiś bankiet

- mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Suski.

Źródło: 300polityka.pl, rmf24.pl, PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl