Włamywacz spał w okradanym mieszkaniu

policja.pl

Mieszkanka Gryfowa Śląskiego, która po kilku dniach nieobecności wróciła do swojego mieszkania, zastała je zdemolowane. Jeszcze większe było zaskoczenie, gdy zobaczyła śpiącego złodzieja.

Mężczyzna natychmiast uciekł. Kobieta zawiadomiła policję, która szybko go namierzyła i zatrzymała. Złodziejem okazał się 34-letni mieszkaniec pobliskiej wsi. 

Policja ustaliła, że mężczyzna wyniósł z mieszkania wszystkie wartościowe w jego ocenie rzeczy, począwszy od elektroniki i AGD, a skończywszy na jedzeniu z lodówki. Wstępnie straty oszacowano na 10 tys. zł – powiedział asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji. 

Funkcjonariusze namierzyli również 36-latka z Gryfowa Śląskiego, który zajmował się paserstwem. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono sprzęt pochodzący również z innych kradzieży. 

Włamywaczowi grozi 10 lat więzienia, zaś paserowi 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polsko-Amerykański Szczyt Gospodarczy 2018 - TRANSMISJA

/ niezalezna.pl

Dnia 26 kwietnia, w czwartek Prezydent Andrzej Duda otworzy 3. Polsko-Amerykański Szczyt Gospodarczy.

Prezydent będzie podkreślał w swoim przemówieniu, że Polska i USA są partnerami w kwestii bezpieczeństwa i biznesu - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Ubiegły rok był rekordowy, jeśli chodzi o obrót towarowy Polski ze Stanami Zjednoczonymi, także dzięki zabiegom polskich władz promującym współpracę gospodarczą między naszymi krajami i tworzenie odpowiedniego klimatu biznesowego. Kluczową rolę odegrało tu spotkanie prezydentów Polski i USA w lipcu 2017 roku w Warszawie – podkreślił minister Szczerski.

Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Rada Biznesu oraz Amerykańska Izba Handlowa w Polsce.
Gościem specjalnym będzie zastępca sekretarza handlu USA Elizabeth Erin Walsh. 
Jak zapewnia Szef Gabinetu Prezydenta, obecni będą nie tylko przedstawiciele obu krajów, ale także biznesmeni amerykańscy w Polsce i polacy inwestujący w USA.

Zapraszamy na transmisję na żywo od godziny 9:30

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl