niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Korea Płd. rozpoczyna produkcję pocisku przechwytującego

Dodano: 18.06.2017 [14:50]
Korea Płd. rozpoczyna produkcję pocisku przechwytującego - niezalezna.pl
foto: pl.wikipedia.org
Ministerstwo obrony Korei Południowej podało informację, że wojsko rozpocznie masową produkcję pocisku przechwytującego.

Według resortu pocisk o nazwie M-SAM przeszedł testy zdolności operacyjnej. To broń średniego zasięgu ziemia-powietrze przeznaczona do przechwytywania wrogich rakiet balistycznych. Korea Południowa czuje zagrożenie przed potencjalnym atakiem nuklearnym i rakietowym ze strony swego północnego sąsiada. Według południowokoreańskich ekspertów technologia krajowej produkcji mogłaby stać się alternatywą dla amerykańskiego systemu przeciwrakietowego THAAD, którego instalowanie wstrzymano na razie w bazie Seongju.

Elementy THAAD zaczęto rozmieszczać po kolejnych próbach rakietowych reżimu w Pjongjangu. Pod koniec maja pałac prezydencki w Seulu informował, że nowy prezydent Korei Płd. Mun Dze In nie został powiadomiony przez własnych dowódców o tym, że do kraju sprowadzono cztery kolejne wyrzutnie THAAD. 7 czerwca pałac oświadczył, że bezterminowo wstrzymuje rozmieszczenie THAAD w Seongju; jako powód podano konieczność sporządzenia raportu o wpływie działań na środowisko.

KAMD ma według zapewnień Seulu uzyskać sprawność operacyjną do 2020 r., produkcja pocisków ma rozpocząć się pod koniec br., a ich rozlokowywanie - w 2019 r.

Prototyp pocisku M-SAM zdolnego przechwycić wrogą rakietę balistyczną został uznany za sprawny do działań bojowych, spełniając wszystkie wymagania podczas testów na początku miesiąca

- poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Korei Płd. pragnący zachować anonimowość.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

- w sprawie konstrukcji malych rakiet do strącania wrogich samolotów i rakiet. Przy dopracowaniu systemu można zdziwsiatkowac lotnictwo agresora. potrzeba jeszcze cos malego ,przenośnego do niszczenia wrogich czolgów.Wyścig zbrojeń sie rozpocząl :) ciekawe czy ruskim starczy kasy ?

W przypadku dzisiejszej siły wystarczy że prześlizgnie się jedna

To nie tylko Twoj pomysl.. :)

Taki system nawet krotkiego zasiegu do okolo 30 km bylby rowniez idealny dla Polski poniewaz jego produkcja jest x - razy tansza do poteznych rakiet przechwytujacych pokonujacych dystans setek kilometrow i moglby byc produkowany juz teraz w Polsce.

Rakiety krotkiego zasiegu musza byc rozmieszczone na terenie calej Polski z zageszczeniem wokol miast.

Coś małego do niszczenia czołgów to "Pirat" z MESKO.
Rząd niech nie wydaje pieniędzy na głupoty , tylko niech inwestuje w armię i uzbrojenie. A najprościej to już ułatwić obywatelom POLSKIM, narodowości POLSKIEJ, dostęp do broni palnej.
__LINK__

procę na mirabelki możesz zrobić sam, a do nowoczesnych systemów obronnych jak i ofensywnych potrzeba przeszkolonych fachowców.

Pewnie ciemniaku nawet tej procy na mirabelki, byś nie potrafił wykonać. Jednak POLSCY fachowcy, taką ręczną, mobilną broń jak zestaw "Pirat" i "Grom" produkują , tylko potrzeba pieniędzy, aby zaspokoić potrzeby armii.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl