niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Bezczelność syndyka

Dodano: 18.06.2017 [08:28]
Bezczelność syndyka - niezalezna.pl
foto: Archiwum GPC
Trudno orzec, czy sytuacja w sieci sklepów Praktiker Polska jest bardziej absurdalna, czy skandaliczna. Będąca w postępowaniu naprawczym spółka nie wypłaciła swoim pracownikom wynagrodzeń za kwiecień i maj.

W związku z tym ok. 200 z nich jednostronnie rozwiązało umowy o pracę, do czego mieli prawo na podstawie kodeksu pracy. Tymczasem zarządca masy sanacyjnej stwierdził, że było to bezzasadne, ponieważ sytuacja firmy jest bardzo trudna, a więc brak wypłat miał miejsce nie z jej winy. Co więcej, domaga się odszkodowania. A zatem pracownicy nie tylko nie dostali wynagrodzeń, ale sami mieliby jeszcze zapłacić Praktikerowi. Trzeba przyznać, że zarządca masy Praktikera Polska przebił tym wszystkie dotychczasowe wpadki komorników razem wzięte. Jak widać, bezczelność niektórych przedstawicieli korporacji prawniczych nie zna granic.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Po drodze wykończyl polskich handlowców i nie płacił podatków. Był też wliczany do inwestycji zagranicznych, do PKB i ogłaszany jako sukces gospodarczy III RP.

Pracownicy "mieli prawo".
W związku z tym zdechną z głodu. Niech ktoś spróbuje nie wypłacić pensji jakiemuś sędziemu prze dwa miesiące z rzędu.
Nikt tego nawet nie potrafi sobie wyobrazić.
Dlaczego?
Bo przecież wszyscy jesteśmy równi wobec prawa (śmiech).

Czy to państwo, czy nadal "kamieni kupa"?

Trudna sytuacja Praktikera jest winą tylko i wyłącznie Praktikera. Trzeba było szanować pracowników i klientów a nie było by kłopotów. Castorama, LM i Obi dają radę.... Niestety.

praktiker w niemczech pozamykal wszystkie placowki ze wzgledu na "plajte".

praktiker w niemczech pozamykal wszystkie placowki ze wzgledu na "plajte".

Praktiker szlaken trafen? Unmuglich. VW, mercedes, audi, będziesz miał wydatki, czy aspiryński bajer z basfem i z kolejami DB never died.

Co za belkot Hans

Kiedy ktoś nie czuje ironii to już jego sprawa.

Przekaz powinien być jednoznaczny i czytelny a ironia na poziomie w przeciwnym razie jest durnym bełkotem .

Jak Pan nie "rozumisz" to Pan nie komentuj. Ironia z definicji jest nie dla kazdego :)

Jadom dwa tanwaje, jeden je nibieski a drógy srenca w lewo.

za dórzo błenduf‼️❢❣‼️!❗﹗jósz nie rup ih wjencej

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl