Minister Błaszczak: Tak ws. uchodźców kłamie totalna opozycja

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

plk

Kontakt z autorem

– Zarzucają nam, ci z totalnej opozycji, że nie jesteśmy solidarni; to kłamstwo, my pomagamy na miejscu, tam, gdzie ta pomoc jest efektywna – podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas XII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale. Dodał, że polski rząd wsparł finansowo m.in. szpital w Aleppo. Dyskusję dotyczącą kwestii imigrantów poprowadził wiceszef Parlamentu Europejskiego – Ryszard Czarnecki. 

Minister Błaszczak podczas spotkania mówił o pomocy finansowej, jaką oferuje polski rząd dla ofiar wojny w Syrii. 

Zarzucają nam, ci z totalnej opozycji, ci, którzy walczą z rządem, że nie jesteśmy solidarni. To kłamstwo. My jesteśmy solidarni. My pomagamy na miejscu, my pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest efektywna. My pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest wykorzystywana, za pośrednictwem chociażby takiej instytucji jak Papieskie Stowarzyszenie Kościół w Potrzebie. Tam rząd polski kieruje wsparcie finansowe 

– powiedział.

Minister zaznaczył, że polski rząd wsparł w ten sposób m.in. szpital w Aleppo. – Wsparliśmy dzieci, które ucierpiały podczas wojny w Syrii, to są konkretne pieniądze, efektywnie wydawane, dobrze zaadresowane – podkreślił.

Mówił również o problemie uchodźców w Europie. 

Oni próbują narzucić swój sposób myślenia, swoją wrażliwość innym – Europejczykom, tym, którzy ich kilkadziesiąt lat temu przyjmowali i to jest proces niebezpieczny 

– powiedział.

Jego zdaniem rezultatem tego procesu są m.in. zamachy terrorystyczne. 

Zobaczmy, ile zagrożeń czyha na zwykłych ludzi w wielkich miastach na zachodzie Europy (...). Wystarczy przejść się ulicami Brukseli, żołnierze z długą bronią patrolują ulice Brukseli, we Francji jest stan wyjątkowy, ulice są patrolowane przez wojsko i naszym zadaniem, polskiego rządu, jest zatrzymanie tego wszystkiego, co próbuje nam się narzucić 

– podkreślił.

Szef MSWiA przypomniał, że rząd koalicji PO-PSL „złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej” głosując za przyjęciem do Polski uchodźców. – Kiedy nam mówią, że trzeba to kontynuować, bo polityka europejska tego wymaga, solidarność europejska tego wymaga, ja mówię „nie” – podkreślił.

Dodał, że polscy obywatele podczas wyborów również „dokonali oceny tej sytuacji”. 

Mandat ze strony narodu otrzymało Prawo i Sprawiedliwość i my następnie realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zobowiązaliśmy się do zapewnienia bezpieczeństwa Polsce i Polakom 

– zaznaczył.
Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania padły strzaly

/ policja.pl

Do sądu trafił wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla sześciu osób, mających zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem – poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Zatrzymani należą do grupy zajmującej się uprowadzeniami dla okupu. Policyjni antyterroryści ujęli podejrzanych w piątek. W trakcie zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego policjanta. W odpowiedzi mundurowy postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem połączone z rozbojem z niebezpiecznym narzędziem.

Jednemu z tych podejrzanych dodatkowo zarzucono posiadanie znacznej ilości kokainy. W trakcie śledztwa zatrzymano także inne osoby, których rola jest obecnie wyjaśniana.

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl