niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​McDonald's wycofuje się ze sponsorowania igrzysk

Dodano: 17.06.2017 [21:29]
​McDonald's wycofuje się ze sponsorowania igrzysk - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
McDonald's zrezygnował ze sponsorowania igrzysk olimpijskich. Amerykański potentat rynku fast-foodów miał być sponsorem olimpijskim do roku 2020.Firma McDonald's znajdowała się w gronie 13 sponsorów głównych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r. oraz igrzysk letnich w Tokio w 2020 roku. - podała agencja AP.

"Rozumiemy, że firma McDonald's zamierza skoncentrować się na innych priorytetach biznesowych" - powiedział, cytowany przez AP, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Timo Lumme.

Według MKOl "uzgodnione warunki finansowe +natychmiastowej separacji+ objęte są tajemnicą".

Jak przypomina AP, amerykańska sieć fast-foodów, sponsorująca igrzyska od 1976 roku, przedłużyła poprzedni kontrakt sponsorski o osiem lat. Miał on obowiązywać do 2020 roku. Sieć dysponowała wyłącznymi prawami w kategorii "detalicznych usług gastronomicznych".

Według AP McDonald's pozostanie sponsorem narodowym igrzysk olimpijskich 2018, zachowując prawa marketingowe na terenie Korei Południowej. 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a ja naiwny myślałem, że ktoś poszedł po rozum do głowy z tych MKOL-ów i wycofał sponsora niezdrowych fastfódów ze sponsorowania sportowych igrzysk - jak to pasuje sportowe igrzyska promujące niby zdrowy sport i śmieciowe jedzenie - ale tak jak pisałem byłem naiwny, że poszli po rozum do głowy, bo to sam mcdonald się wycofał - ja tych olimpiad już od dawna nie oglądam, to zenada jest nie tylko na tym przykładzie ale choćby jak były igrzyska w chinach, gdzie łamane są prawa człowieka albo w ruskach, które napadaja na inne państwa... odwieczny charakter igrzysk temu przeczy ale obecnie kasa i układy są ważniejsze - mnie to nie interesuje wiec nie oglądam

McDonald's wycofał się, bo zarządzający tą amerykańską firmą wiedzą już, że świat w 2020 roku będzie objęty POżogą III wojny światowej, zaPOczątkowanej w zachodniej Europie.

i bardzo dobrze. Czas skończyć z tymi durnymi olimpiadami, ONZ, UNESCO, nagrodami Nobla i tym podobnymi bzdetami jak piłka nożna. Granice zaspawać, nikt nigdzie nie jeździ chyba że jakiś Putin, Soros albo Michnik. tym bydlakom wszystko wolno i dlatego Globalna Wojna Domowa jest konieczna, moralnie usprawiedliona i konieczna.

Oni tez juz wiedza, ze nastepnej olimpiady nie bedzie.

bedzie tylko ramadan do końca świata i dzień dłużej

100/100

Nareszcie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl