niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​O innowacjach na zjeździe Klubów „GP”

Dodano: 17.06.2017 [20:18]
​O innowacjach na zjeździe Klubów „GP” - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Podczas XII zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” odbyła się debata ekspercka na temat innowacyjności polskiej gospodarki. Debatę prowadził wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski, a wzięli w niej udział: Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters PZL Świdnik,  Janusz Niedziela prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Krzysztof Surgowt prezes Cryptomind S.A i  dr Robert Zmiejko, dyrektor strategii i analiz międzynarodowych PKO BP.

Chcemy się zastanowić nad tym, jak rozwijać innowacyjną gospodarkę. Punktem wyjścia jest oczywiście wykład pana premiera Morawieckiego, który stawia na rozwój innowacyjności – mówił otwierając debatę Kraczkowski. Jako pierwszy głos zabrał Janusz Niedziela, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jak podkreślił, przez lata Polska była jedynie odbiorcą nowych technologii, ale teraz nowe władzę chcą zmienić tą sytuację. 

W ciągu trzech najbliższych lat wydamy na inwestycje w infrastrukturę lotniczą blisko 1 miliard złotych. Będziemy mieć najnowszą technologię taką jaką mają Niemcy i Holendrzy. Tym ułatwiamy dostęp do rynku przewoźnikom 

– mówił prezes Niedziela. Zapowiedział również, że jego firma wejdzie do konsorcjum europejskich by zyskać dostęp do technologii. Rozwijane będą również drony.

Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters PZL Świdnik, mówił o tym, jak ważne jest wspieranie firm, które produkują w Polsce. Odniósł się do przetargu na śmigłowce, w którym wygrał francuski Airbus, a który został unieważniony, gdyż offset zaproponowany przez Francuzów był niewystarczający. Jego zdaniem, nowy przetarg na śmigłowce rozpisany przez MON jest organizowany uczciwie. Jak podkreślił, wartość kontraktu jest porównywalna ze wszystkim środkami UE wydanymi na innowacje w obecnej perspektywie finansowej. 

Jeden kontrakt na modernizację polskiej armii może służyć wzmocnieniu naszej armii i poprawić bezpieczeństwo państwa, ale może również wzmocnić te regiony, które są regionami biedniejszymi. Przemysł zbrojeniowy i kosmiczny to takie gałęzie gospodarki, które napędzają innowacje 

– mówił Krystowski. Jak podkreślił, na innowacje i rozwój wydaje się około 10 proc. zarobków w firmach zbrojeniowych. – Dzisiaj Świdnik na 3 tys. pracowników zatrudnia 650 inżynierów – dodawał Krystowski. – Ogromną szansą jest wielki program modernizacji armii, powinniśmy dbać o to, aby stał się on przy okazji kołem zamachowym polskiej innowacji – podkreślił prezes PZL Świdnik.

O innowacjach mówił również Krzysztof Surgowt prezes Cryptomind S.A. Jego zdaniem, Polacy są bardzo kreatywnym narodem, a nasze sukcesy zależą jednak od polityki państwa.

W debacie brał udział również dr. Robert Zmiejko, dyrektor strategii i analiz międzynarodowych PKO BP. Ekspert podkreślił dobry stan polskiej gospodarki i jednocześnie zaznaczył, że wiele polskich firm zaczyna dziś inwestować na rynkach zagranicznych. – Dane pokazują, że polski rynek jest dla naszych firm za ciasny – mówił Zmiejko.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najważniejszą innowacje, jaka można globalnie wymyśleć, wdrożyć i stosować jest działalność Klubów Gazety Polskiej, Strefy Wolnego Słowa i genialność, cierpliwość Pana Sakiewicza - najlepszego Biznesmena, jakiego Polska i Polacy posiadają!!!
Dlatego, ze te niby agentury gaspromu, niby zniemczone to jest cala organizacja z bojówkami a centrum u putnia i drobnych mafii.
Nikt nie obroni tezy przeciwnej - nie ma takiego w Polsce.

Dowód.

Wystarczy drobna innowacja w samej innowacji - tworzenie wręcz instytucji "Sympatyka Klubów GP i SWS".

"O co mnie idzie?"
Trzeba opisać otoczenie a to robi sie za pomocą kręgów rozchodzących sie koncentrycznie jak fale wody po wrzuceniu kamienia.
KGP i SWS to są także procesy dynamiczne a nie ma czegoś takiego, ze fale nie rozejdą się sie aż do zniknięcia - brak Instytucji Sympatyków KGP powoduje natychmiastowe zanikanie inicjatyw - nienaturalne ograniczenie: taka kropka a wokół wielki reaktywny Świat.
Właśnie, aby reakcje nie były silne Kluby proponują stworzenie muru obronnego a wiec koczujące pod oddziały dzikusów.

Instytucja Sympatyków byłaby takim przedzamczem uniemożliwiającego koczowanie bojówek.
Bojówki są rozproszone na większym obszarze wiosek i musza posiadać odpowiednio większa ilość zasobów dla większej ilości wojsk a w rozproszeniu są podatne na ataki z zewnątrz, dywersje i koszty zaopatrzenia.
To z kolei wywołuje rożne reakcje i opóźnienia z praca dyplomatyczna okrążonego - zbóje i rożni książęta maja okazje na rabunek.
W pewnym momencie atakujący musi skoncentrować akcje i postawić armie do walki na zewnątrz np. pod Grunwaldem.

W czym rzecz:
To jest z rajdów: samochód jadący po zewnętrznej potrzebuje większej szybkości niz. jadący po krótszej drodze wewnętrznej (Nauki Zasady).

Długość okręgu liczona jest x liczbę PI - 3, 14 w stosunku do promienia.

Aby otoczyć Przedzamcze potrzeba kilka razy więcej wojsk - im większa średnica tym razy 3, 14 a o tyle spada ich skuteczność jednostkowa i rośnie problem zaopatrzenia.
To widać po zabytkach, ze wszystkie zamki bez przedzamcza są zniszczone wiele razy, przez nie wiadomo, kogo.......

Najciekawszym przypadkiem propagandy antypolskiej jest podawanie, Iz nasza przedwojenna strategia obrony, zaczynając od Piłsudzkiego (Cud nad Wisła, był brakiem u sowietow matematyków - co może tłumaczy koncentracje we Lwowie - częściowo) "była strategia wątpliwa" - tak, ale dla ludzi nierozumiejących dzisiejszego systemu CAD.
Właśnie strategia była wyliczona dokładnie z niezrozumiała precyzja lepsza od wyliczę algorytmów dla deszyfrowania Enigmy. O tem potem sobie wpiszemy nie magac przemawiać, trzeba się oddać trudowi klepania.

Polska miała wyliczone działanie bomby atomowej a nie mieli strategii???– to raczej jest cos jak angielska wersja walki o dominacje w Europie z Polska a nie z Państwami dzisiejszego Zachodu UE.
Taka sam propaganda leci na you tube także z polskich portali t TVP !!??
Przykładem błędów w ocenie jest atak na Moskwę.
https://www.youtube.com/watch?...
Moskwę można było zaatakować małą częścią oddziałów rozproszonej fatalnie kilkumilionowej armii – tylko zablokować zamiast koncentrować wszystko.
Sowieci zatrzymali ich na terenach okalających Moskwę i atakowali rozproszone dywizje, wciąż zagrażając okrążeniem.
Sowieci całkiem naturalnie i odruchowo jak pies Pawłowa wykorzystali starożytne systemy walk – zamek, podzamcze i wypady na słabsze jednostki. Wojska Osi stały się nieodporne na dywersje z zewnątrz.
Wniosek.
Gdyby ktoś im wyliczył, ze nastąpią mnożniki rożnych reakcji także w szerszym okręgu poza kontynentem – wycofaliby się bez większych strat.

Hitla i jego otoczenie a szczegolnie szefowie wielkich koncernow nie byli psychopatami - bzdurnosc dochodzi juz do tego, ze bzdury powoduja nastepne bzdury - to tak jakby ktos mowil, ze wielgus jest idiotka a nie agentem - bojowkarzem.

Podobna dyskusja jest o możliwości ataku na Moskwę przez Piłsudskiego – dyskusja nieuwzględniająca wyliczeń i jakości polskich matematyków. Następna w ocenie roli Powstania Warszawskiego realizowana przez 4 armie na świecie......... Stek lewacko filozoficznych bzdur finansowana przez lewaków koncentrujących finanse także siec faszystowska i interesy wszystkich terrorystów, łącznie z Putinem na Białorusi.

Tego jest bardzo dużo i jako wielka Akcja, wręcz totalna wojna informacyjna jeszcze nadal z II RP ma wpływ na nasza pozycje gospodarcza a w tym na reformy........na wprowadzenie innowacji, które pozostały nam jeszcze z II RP.
To jest taka informacyjna Jałta, być może będąca przyczyna Jałty i likwidacji Polskiej Armii Państwa Podziemnego - hec sowietow do rabunku wschodu Niemiec jest za małą przyczyna.
Takie nierzetelne bzdury sa raczej uzasadnieniem trwającej przeciw nam wojny dezinformacyjnej a skuteczność powoduje utrzymanie tych zagranicznych mediów.

Jezeli chcemy sie rozwijac musimy przywrocic innowacyjnosc i innowacje II RP - innowacje polityczne, spoleczne, organizacyjne, techniczne, technologiczne,.......... .

Innowacja jest Sztuka wykonania a wiec zwykla Techno-logia a podstawa matematyka juz wspanmiale rozwinieta w II RP

Na to nie mozna zalowac czasu.

Dlaczego taki dlugi wstep?
- „W II RP skoncentrowaly się utracone zasoby po Powstaniu Listopadowym, zaborach i I wojnie swiatowej.
- Drugi czynnik to zagrozenie powtornym podzialem przez sąsiadów.
- Trzeci tworzący zespol reakcji, to koncentracja ludzi uciekających w czasie od Wojny 30-sto Letniej (Na dzisiejszym Zachodzie UE zostalo zaledwie 4 mln Ludzi), to co zbudowalo potęgę USA.
W dzisiejszym Swiecie 4 Rewolucji Przemyslowejpodstawowe znaczenie ma Sila Moralnosci – dlatego jesteśmy tak atakowani przez lewactwo Zachodu UE i kgbowcow rządzących panstwami skolonializowanymi przez Rosje – słyszymy, ze to sa male wyludnione kraje zapominając o samobójczej wrecz walce kopacz z programem PIS wspomagającymi rozwoj demograficzny??
Dobrze, ze już jest ta 4 Rewolucja i rzad reaguje na nasze prosby, wnioski gdyz ma dzieki temu wpływ na sprawy wewnętrzne i zewnetrzne na nosnej fali – rewolucyjnej Fali już 4 z kolei (wymienial je Pan premier już w skrocie opisując wcześniejsze swoje b. rozwiniete wypowiedzi historyka.
Sprawy innowacji techniki ciagna się już od 1 Rewolucji z lat 1700 – w których poczyniono właściwie wszystkie zasadnicze wynalazki i tez powodowaly wielkie zaburzenia polityczne i społeczne.
Dlatego najwazniejsza innowacja sa sprawy społeczne reprezentowane przez Kluby GP oddziałujące na sprawy polityczne a razem na gospodarcze.
PIS znalazł się dosłownie „pod Moskwa” i trzeba zaczac liczyc czynniki porazki.
Dodam, ze na forach matematycy wyliczaja odruchowo, ale wpisuja jak dla dzieci 5 klasy - nie podaja wiekszych opracowan. Mysla, ze jak nie ma znaku np. jak w mydelku FA , to już wszystko jest po staremu – listy do redakcji GW.
https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

sięgaj nie do wojny 30-letniej, zacznij od epoki kamienia łupanego !

hi hi hi

dalej jest nudnawo - mala skutecznosc

Bez nauki na wysokim poziomie i dobrej edukacji nie będzie ani
technologii, ani innowacji.

Jakie miejsca w światowych rankingach zajmują polskie wyższe
uczelnie techniczne ?

Na polskich uczelniach nie wdrożono w życie dwóch podstawowych
konceptów spośród 7 Filarów Mądrości Zachodu :

- MERYTOKRACJI

- PRAGMATYZMU

Polskie uczelnie to dalej PRL.

Pan Maks Kraczkowski niech zajmie się pracą nad projektem nowej
konstytucji i nie udaje, że zna się na technice, technologiach i innowacjach.

To śmieszne, że ignoranci prawnicy, historycy, dziennikarze itp.
wzięli się za technikę i innowacje ... Może oddacie głos wybitnym
naukowcom i inżynierom i przestaniecie z siebie robić głupców ?

http://facet.interia.pl/milita...

Kraje które mają najwięcej Noblistów :

http://www.telegraph.co.uk/new...

Gawron byl bez sensu, gdyz Niemcy nie maja rakiet manewrujacych - taki sam problem jest z okretami podwodnymi do ktorych probuja dostosowac norweskie - ale jeszcze nie ma nawet prob.
POPSL realizujac gaspromowskie interesy opanowania UE za pomoca paliw nie kupowal tych rakiet lecz chcieli zmarnowac 13 mld na zakup czysto propagandowy carakali - teraz te pieniadze ida na rakiety zagrazajace ruskim rurociagom i miescom newralgicznym w uzaskiwaniu weglowodorow (juz jeden sie pali - sam sie zapalil?) Do leopardow tez potrzebna jest amunicja przebijajaca najnowsze pancerze ruskich i z wiekszej odleglosci.
Ruski z Bialorusi robia zywa tarcze a odslaniaja miekkie podbrzusze i ciekawe czy te ich metody wytrzymaja ich podatnicy. Ta armia potrzebna byla aby wygrac wybory w Niemczech zastraszeniem.

2 --- Fragment - "Matematycy ze Lwowa siedzieli najczęściej w kawiarni lub w knajpie sącząc wino lub koniak. Po upływie niemal stu lat o ich osiągnięciach można przeczytać we wszystkich encyklopediach.""

Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl...

Istota naszej przewagi technologicznej w 39 roku bylo posiadanie wiedzy o 4 Rewolucji Przemyslowej - wlasnie tak tworzono jej poczatek - jak wyzej.

Bomba deszyfrujaca Enigme byla zaledwie czescia rozwiazan jakie proponowali Polscy naukowcy - taka drobna dodatkowa produkcja!!!
Wiekszosc rozwiazan jest nadal utajniona!!!

Taka ciekawostka z antypolskiej propagandy w ktorej biora udzial takze anglosasi:

"Oddalismy Anglikom mechaniczna Bombe Deszyfrujaca a oni zrobili z niej elektroniczna, bo mieli juz lampy diodowe i uklady elektroniczne a wiec opracowali pierwszy komputer...""

Ci polscy naukowcy nie tylko we Lwowie wrecz nad koniakiem posikaliby sie ze smiechu slyszac takie brednie.

Wszystkie polskie czolgi mialy radiostacje!!!

Taaa, już widzę jak się rodzą te innowacje w warunkach w których państwo polskie w żaden sposób nie chroni tajemnic firmy.

A może jeszcze na tym Zjedzie Klubów Gazety Polskiej gdzie aż tylu Ministrów i ważnych polityków włącznie z panem Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej!! oprócz podjęcia tematyki Ogólnej Politycznej, Światowej polityki to Uchwalenia sprowadzenia Polaków-Rodaków z Kazachstanu a jest ich ponad 30.000 tysięcy Polaków-Rodaków to jeszcze i taka np Uchwała aby uchwalić to wszcząć Dochodzenie w sprawie Śmierci Błogosławionego już dziś Księdza Jerzego Popiełuszki i zlecenie tego Dochodzenia Prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu który prowadził w przeszłości całą sprawę i został odsunięty od tego śledztwa chociaż był już bardzo blisko w ustaleniu winnych tej Zbrodni i jeszcze w Stu innych Dochodzeniach Prokuratorskich prowadzonych w Sprawach Prywatyzacji w Polsce po 1989 roku.Warto posłuchać tych propozycji i zająć się tym Wszystkim aby tak jak powiedział dziś na tym Zjeżdzie pan Minister Obrony Narodowej Minister Antoni Macierewicz że Polska Musi Powrócić do Godności, Honoru, Prawdy Narodowej Tożsamości Państwa Polskiego. Oby tak się stało !!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy-Patrioci!
P.s. czekamy My Polacy na Odzew Władz Polskich w sprawie Apelu Pana dziennikarza Śledczego Wojciecha Sumlińskiego w sprawie wszczęcia dochodzenia w sprawie Byłego Prezydenta pana Bronisława Komorowskiego? Apelujmy o to i o inne dochodzenia też aby rozpoczęto!!

No i tuska w sprawie morderstwa Leppera - to umozliwilo przejecie wladzy.

Potrzebna jest takze zmiana w Polskim prawie, jako osobny dzial dot. scislego okreslenia ZDRADY.

Nie mozemy tego tak lekko traktowac jak Sowiet Union ani Zachod UE.
Przykald morderstw i tuska wystarczy aby uporzadkowac te sprawy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl