niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

​Sprzeciw Kościoła

Dodano: 17.06.2017 [19:55]
​Sprzeciw Kościoła - niezalezna.pl
foto: GP
Głos Kościoła nie musi, a czasem nawet nie powinien współbrzmieć z głosem władzy. Gdy tak nie jest, robi się zwyczajnie niebezpiecznie, i to zarówno dla narodu, dla państwa, jak i dla samej wspólnoty wiary. O wiele lepiej, gdy to, co mówią biskupi, kapłani jest w lekkiej kontrze wobec wypowiedzi władzy. I dotyczy to nie tylko władzy lewicowej, antyklerykalnej czy liberalnej, ale w równym stopniu prawicowej czy konserwatywnej, a także tej chętnie odwołującej się do wiary. Dlaczego? Dlatego, że Kościół ma przypominać także o prawdach czy zachowaniach moralnych, które są z różnych powodów dla narodu, państwa czy władzy niewygodne, utylitarnie nieopłacalne, ale z innych powodów ważne. Tam, gdzie Kościół przestaje to robić, tam gdzie utożsamia się z państwem, tam zamiera. Nie oznacza to przy tym, warto przypomnieć, że my, chrześcijanie, wyznajemy zasadę dwóch mieczy, iż władza powinna lub musi wszystkie owe polecenia czy nauki ślepo realizować. Nic bardziej błędnego, bowiem warto przypomnieć, że odpowiedzialność za państwo spoczywa nie na biskupach czy kapłanach, ale na rządzących. I to oni będą odpowiadali za to, co zrobili i czego nie zrobili także.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ale pan tak ogólnie, czy o czymś konkretnym?
Na przykład: rząd sprzeciwia się (choć teraz już z jakimiś warunkami, czyli miękko) przyjmowaniu uchodźców, a Franciszek i niektórzy biskupi (bliscy jego frakcji) chcą by ich brać. Po spotkaniu z makrelą Franciszek pewnie wzmocni naciski...
Czy może: partia rządząca (wraz z opozycją) odrzuca wszystkie projekty chroniące życie, a KEP ich popiera, wydając "miękkie" pisma o niekaraniu kobiet-dzieciobójczyń, gdy powinien stanąć twardo w obronie życia?

Szanowny Panie redaktorze Terlikowski, Pana głos ważny ,ale czy Pan widzi,że chrześcijańskimi wartościami od kilku dni na wszystkich łżetelewizjach wycierają sobie gębę.

Parafia jest dobrowolną wspólnotą wierzących, która z własnych pieniędzy postawiła kościół,wybudowała domy parafialne etc.
Czyli odpier... papier od parafii , salek, kościołów,cmentarzy i innych parafialnych budynków.
Zamknijcie wreszcie swoje paszcze popieprzeni lewacy, podpierając się "miłością" bliźniego .
Obawiam się ,że mówiąc o miłości (ten każdy POpapraniec) zmiękczy wiele serc.
Panie redaktorze ruszcie głowa w redakcjach jakich użyć środków by lepiej "uświadamiać" tzw.zwykłych ludzi.
Pranie mózgów bowiem w rozkwicie.Zatrzymajcie TO

Anielcia popędziła do papieża Franciszka, skrżyć się na Polskę w sprawie uchodźców? Zobaczymy co będą głosić polscy biskupi.

No to za chwilę przekonamy sie jak będzie i co głosił Franciszek po pryawtnej wizycie Adolfiny Merkehitler.

Kościół ma głosić Słowo Boże i nie oglądać się na tych, czy tamtych ludzi. Nie ma sensu pisać, co kościół powinien, a co nie. Jak by to źle dla niektórych nie brzmiało - gdy Kościół głosi Słowo Boże i nie zbacza z dobrej drogi, to porządna władza nie będzie miała zanadto różniącego się stanowiska.
Dobrze by było mieć idealny Kościół w Polsce.

KK w Polsce rozwalają od środka fałszywi biskupi, którzy przeniknęli do niego w latach komuny i dziś zbieramy tego owoce. Tamto pokolenie jest dziś biskupami. Brak lustracji powoduje, że KK traci zaufanie. A w zasadzie już starcił. Bo to co roią biskupi w wielu sprawach, to tylko zasłona dymna. Taki pan Sowa dla przykładu powinien być w trybie natychmiastowym wydalony z kościoła i ekskomunikowany. A co mamy? Może ujawnienie Zbioru Zastrzeżonego zmieni trochę sytuację? Ale nie mam szczególnej nadziei. Biada nam! Będziemy musieli sami zrobić porządek w NASZYM kościele!

A właściwie o co chodzi...przecież Franciszek mówi jak politycy unii...więc o co "kaman"?

Na kapłanach też spoczywa odpowiedzialność a na biskupach szczególnie. Smutne jest natomiast, że biskupów - duszpasterzy już jak na lekarstwo a rosną zastępy biskupów - trockistów.

Ten kto obserwuje wypowiedzi purpuratow od dawna , ten zauwazyl, ze ich poprawnosc polityczna juz dawno odebrala zdrowy rozsadek, podobnie jak duzo purpuratow bylo konfidentami donoszac na swoich obywateli.

Niech sami przyjma uchodzcow i zaczna pracowac , a nie wyciagac kase od ludzi!czy wpychac na utrzymanie ich do mieszkan katolikow.

Czesc "nawracajacych' purpuratow rozsadzacych kosciol od srodka, jak pieronek, nazywajacy modlacych sie 'Sekta", czy nycz usuwajacy krzyz z przestrzeni publicznej, czy mowiacy ze "sp.L.Kaczynski dzieli ludzi".Ich interes jak ks.sowy ziejacy nienawiscia do prawicy kieruje sie wylacznie zyskiem zamiast wiara i wartosciami chrzescijanskimi.

Nie mozemy milosiedzia stosowac do ludzi zabijajacych, gwalcacych, molestujacych itp, bo inaczej bedziemy sie charkteryzowac cechami samobojczymi.

fajny artykuł.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl