niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Zmarł reżyser filmu "Rocky"

Dodano: 17.06.2017 [08:41]
Zmarł reżyser filmu "Rocky" - niezalezna.pl
foto: mat. pras.
Amerykański reżyser John Avildsen, znany zwłaszcza z filmu "Rocky" i "Karate Kid", zmarł w Los Angeles w wieku 81 lat - poinformował w piątek czasu lokalnego dziennik "Los Angeles Times".

Avildsen chorował na raka trzustki.

W 1976 r. "Rocky", opowiadający fikcyjną historię walecznego boksera Rocky'ego Balboa, którego postać wykreował Sylvester Stallone, zdobył trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Wobec wielkiego sukcesu filmu na całym świecie Stallone wcielił się w rolę pięściarza z Filadelfii sześć razy między 1976 a 2006 r. Avildsen wyreżyserował jeszcze "Rocky'ego V" w 1990 r. Pozostałe części reżyserował Stallone.

Aktor na Instagramie złożył hołd Avildsenowi, który de facto uczynił go sławnym. R.I.P. (Spoczywaj w pokoju). Jestem pewien, że wkrótce wyreżyserujesz "Trafił do nieba"- Dziękuję, Sly - napisał Stallone.

Prezes związku reżyserów amerykańskich Paris Barclay wskazał w oświadczeniu, że "ekscytujące ukazywanie (przez Avildsena) zwycięstwa, odwagi i emocji przez kilkadziesiąt lat podbijało serca wielu pokoleń Amerykanów".
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pan Bóg nierychliwy ale wreszcie sprawiedliwość boska go dosięgła za nakręcenie takich gniotów i badziewia.Czasami szybsza śmierć pewnych ludzi oszczędza innym cierpienia lub doznań estetycznych o wątpliwym poziomie.

A co ten człowiek anno zronił TOBIE strasznego (nie mowię tu o opinii o filmach) że aż tak cieszysz się z tej śmierci???

Film jest glupi, to nie jest sztuka, u nas nie ma na to slowa, Amerykanie to nazywaja "entertainment".Co kto woli, francuski film, dramat psychologiczny z popluczynami "nowej fali" albo radziecki dramat milosny z Wojna ojczyzniana w tle gdzie na koncu wszyscy gina.Marnie cos wychodzi ta wielka Sztuka na wielkim ekranie.Filmy sie starzeja I odchodza w niepamiec.Rocky zgadza sie to byl franchise.Zrobiono chyba jako ostatni Rocky IV.Obejrzalem tylko oryginalny piwerszy film, ktory na tamte czasy byl jakas sztuka.Reszta zgadza sie to badziewo ale kto wie niech nie oglada I zaoszczedzi sobie bolu.

No ale Sergiej Bondarczuk tez troche utrudnial
A polscy rezyserzy tez utrudniali
A Pani Anna tez utrudnia

A co ty zawistnico w zyciu stworzylas lepszego? Pochwal sie.

Wątpliwe jest jedynie twoje wyczucie czasu, miejsca i meritum. I nie mieszaj Boga do swych żałosnych wywodów nie na miejscu.

prawdziwe współczucie prawdziwej "Polki" i zapewne "wspaniałej, katoliczki"..

wzruszające!!!!
proletariusz bolszewicki,pisze o współczuciu.Żenada!!!!!!!!!!!!

No i dokładnie tak pomyślałem jak umarł Bartoszewski. Z głowy mi to Wyjęłaś.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl