niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

​HIT! Andrzej Seweryn mówi w TVN24 o „Gazecie Wyborczej” – WIDEO

Dodano: 16.06.2017 [20:16]
​HIT! Andrzej Seweryn mówi w TVN24 o „Gazecie Wyborczej” – WIDEO - niezalezna.pl
foto: Jan Naj/Gazeta Polska
Ta krótka wymiana zdań bardzo szybko zyskuje popularność wśród internautów. Znany aktor, a także dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn, na antenie TVN24 wyraził swoja opinię o „Gazecie Wyborczej”. Niezbyt pochlebną opinię.

Dyrektor warszawskiego Teatru Polskiego Andrzej Seweryn podpisał niedawno umowę o współprowadzenie instytucji przez resort kultury i marszałka województwa. Jego decyzja nie spodobała się części kolegów ze środowiska teatralnego i filmowego, które oczywiście zarzuciło Sewerynowi brak solidarności. 

Dzięki umowie teatr będzie m.in. otrzymywał dotacje z Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. I właśnie o te pieniądze dopytywał się Seweryna prowadzący w TVN24 program „Tak jest” Andrzej Morozowski. 

Gdzie pan to czytał, panie redaktorze? – zapytał Morozowskiego Seweryn, zapytany o kwoty.
Bodajże w „Gazecie Wyborczej” – odparł prowadzący. 
„Gazeta Wyborcza” nie zawsze podaje precyzyjne informacje – skomentował Seweryn. Co więcej, aktor zaczął również chwalić ministra Piotra Glińskiego. Morozowskiemu chyba trudno było to przełknąć, bo w końcu zapytał: „Nie ma pan wrażenia, że władza pana kupiła?”. 

Klasa, z jaką zachował się Seweryn, została szybko doceniona przez internautów. Popularność zyskuje też jego komentarz o „Gazecie Wyborczej”.


Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czyli -jak rozumiem - teatr "podwiesił" się pod dodatkowe pieniądze publiczne, większe niż dotychczas?
I dyrektor teatru nie zaatakował rozdających te pieniądze podatnika(na rzecz teatru którym kieruje)?
I w tvn (czyli występując w takiej - moim zdaniem - telewizyjnej odmianie gw), powiedział, że gw czasem podaje nieprecyzyjne informacje (a było to zdaje się tylko w kontekście opinii o tych pieniądzach)?
I to jest świadectwem patriotyzmu - bo widzę, że tu niektórzy aż pieją z zachwytu?

Coś z 2013 znalazłem. Może niech niektórzy komentujący przeczytają jak "zaprezentował poglądy" (oczywiście pokazuje wybiórczo, te "najciekawsze" i zastanowią się nad tym co napisali.

"Aktor opowiada o patriotyzmie, swojej wierze w Boga, antysemityźmie i walterowskiej przeszłości. „Proszę, żeby nikt nie mówił mi, jak mam kochać ojczyznę, bo Kuroń nauczył mnie tego lepiej”- mówi aktor w „Gazecie Wyborczej”."
"Andrzej Seweryn odnosi się w wywiadzie również do kwestii antysemityzmu w Polsce.
Istnieje w Polsce to, co się nazywa antysemityzmem, mimo że nie współżyjemy już dzisiaj z kulturą żydowską, z synagogami, jak to było przed wojną. Antysemityzm to żałosny sposób na wytłumaczenie sobie problemów świata. Z drugiej strony - wytykamy akty antysemityzmu, ale czy to wystarcza? Co z nim zrobić? Jak się temu przeciwstawić? Trzeba edukować, żyć, spotykać się, rozmawiać, robić, co się da, aby ludzie byli w stanie otworzyć się na innych, zaakceptować odmienność. Samo oburzanie się to za mało."

Trochę to źle interpretujecie. Sikacie z radości, że ktoś źle powiedział o wyborczej?? No i co w tym dziwnego? Seweryn widocznie doszedł do takiego wniosku i powiedział co myśli. W tvn wielu ludzi się wypowiada za i przeciw wyborczej bo tam jest jakaś dyskusja. Pokażcie mi jedną negatywną opinię o TVP albo działaniach rządu na tej stronie:):):):):):) To byłby dopiero HIT:):):)

A.Sewryn jest człowiekiem zbyt inteligentnym by popierać
lewactwo kulturowe kosztem narodowej kultury.

Polska potrzebuje więcej tak odważnych, mądrych ludzi ze świata kultury ! Obudzcie się artyści,nie chowajcie głowę w piasek ! Miejcie odwagę mówić prawdę i być wolnymi ludżmi! BRAWO PANIE ANDRZEJU ,SZANUJEMY PANA I CENIMY ZA WSPANIAŁE AKTORSTWO I WOLNĄ DUSZĘ !

Szacunek i Brawo Panie Andrzeju.Ojczyzna to Nasza Matka a matkę należy szanować i bronić jej na wszystkich frontach a zwłaszcza w teatrach. Tam takich ludzi nam brakuje.
ps. Lubię Teatr Polski pod Pana przywództwem.

Panie Seweryn, pokazal Pan ze moge nazywac Pana Polakiem

Do "Polskiego" chodzę często, bo warto i jeszcze tam nic mnie nie zbrzydziło, przeciwnie, dyr. Seweryn zrobił z tego niegdyś zramolałego teatru ciekawy ośrodek kulturalny i intelektualny. A jad "Salonu" zrozumiały, ale coraz bardziej zwietrzały.

Cenimy pana Seweryna za odwagę i nie dawanie się mediom i ludziom lewactwa ! To jakiś horror te środowiska myślą ,że mają patent na prawdę i kto nie znami , to przeciwko nam ! Skąd my to znamy !? To przecież komuniści i PZPR tak głosiła! 45lat socjalizmu i 27 post-komunizmu wyrządziła Polsce ogromną krzywdę i uczyniła z ludzi potworów z epoki Marksa ,Lenina i Stalina ! Wiele lat musi upłynąć ,aby nasza Ojczyzna odzyskała swoją tożsamość ! Toczy się walka bezkompromisowa z łajdakami , którzy sprzedali Polskę i walczą oszczerstwami, kłamstwem i bezczelnym oskarżaniem 0 jakiś nacjonalizm, faszyzm i ksenofobię ! Ale nasz kraj jest na dobrej drodze , y uwolnić się od zdrajców, sprzedawczyków i kanalii złodziejskich ! Mamy cierpliwość i krok po kroku dojdziemy do tego aby POLSKA BYŁA POLSKĄ ! TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG !

Brawo Panie Andrzeju Seweryn! Jest Pan nie tylko WIELKIM AKTOREM, ale też UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM. I nawet z małą gnidą jaką jest Morozowski, który Panu ubliżał rozmawiał Pan nie obrażając POdobnymi inwektywami. Widzom cisnęło się pytanie: PRZEZ KOGO MOROZOWSKI JEST UŻYWANY, że tak gorliwie sieje propagandę i za jakie pieniądze, bo za darmo nikt tak POdle nie POstępuje?

Wiatr wieje w inną stronę to lewackie chorągiewki idą z kierunkiem wiatru, byle tylko być przy korycie.

W Teatrze jest dużo takich ludzi,konserwatystów, ludzi prawicy, ale lewaccy dyrektorzy stosują terror, albo podzielasz ich święte zdanie, albo nie pracujesz. Wszystko oczywiście w oparach poprawności politycznej. Aktor to pójdzie tam, gdzie dają mu pracę i pieniądze. My w przeciwieństwie do malarzy czy pisarzy nie możemy tworzyć dla potomności, a rodziny nakarmić trzeba. To prosty mechanizm. Cieszę, się że Pan Andrzej stanął po stronie narodu. Nauczcie się wreszcie wciskać odpowiednie klawisze tego instrumentu, a większość, zdecydowana większość z nas pójdzie za wami. A tak siedzimy cicho, żeby nas dyrektor nie wywalił z pracy, bo teatry są samorządowe. :(

P.S. Jeszcze są zdezorientowani, któremu Panu służyć :(

Pan Seweryn to lewak w żydobolszewickim wydaniu!

Dla mnie intrygujące jest pytanie, czy Andriej Mordechajowicz MOROZOWskij (nomen omen!) poruszył kwestię apanaży p. Andrzeja Seweryna spontanicznie - niejako wybiegając poza ramy wcześniej przygotowanego konspektu - czy też, właśnie sztywno go realizował.

Tak, czy inaczej, odpowiedzialności za TOTALNE ośmieszenie "wiodącego" tytułu chyba jednak nie uniknie...

Artyści byli pod presją kasy- dostaną to będą na topie. Teraz mogą mieć swoje zdanie. Tylko część mam nadzieję, że niewielka robiła to z przekonania takie szczury, jandy itp.

SEWERYN wieLki AKTOREM JEST -nie chwal dnia PRZED ZACHODEM słońca-A NIE BĘDZIESZ MIAŁ kaca.

U Wojewódzkiego było podobnie.Wojewódzki skakał jak pchła na rabinie

WOJEWÓDZKI JAK UB.

a mi sie to podoba.... bardzo. p. A. Seweryn były mąż p KODJandy daje świadectwo przynależności do p o l s k i e j kultury. Artysta wybitny, /w odróżnieniu od byłej żony/ światły, bywały w świecie, który poznał także "multi kulti" po prostu wrócił do korzeni. bardzo mi się to podoba i... tylko tak dalej a apopleksja pp Morozowskiego nie obchodzi mnie wcale, oby szybciej się urzeczywistniła. P. KODJanda też mogłaby się swoją żółcią zadławić. To dla polskiej kultury tylko z korzyścią byłoby. I żal mi tylko tej ich córki. Ciężko ma dziecko .... całe życie . Patrząc jednak wstecz wzorce czerpałbym od Ojca

ten MO'rozowski z szemranego anty"PO"lskiego tvn to Marek Czosnek.. tak samo PO'rabany i perfidnie zaklamany!!

NARESZCIE NORMALNY CZLOWIEK AKTOR I OBYWATEL Pan Andrzej Seweryn..! PRECZ z mimichnikowszczyzna, wajdalizmem, jandyzmem, olbrysynstwem, lisizmem, gajoswinstwem, szczurwysynstwem itp. bolszewizmem w Polsce.. na zawsze!

Nie podoba mi sie ta decyzja. Nie trzeba bylo tego pana 'parle wu fransez' sciagac do Polski. Teraz czeka nas nie konczac sie przeglad dziel Woltera. A lizusy juz zaczely kurs francuskiego. Bez skojarzen prosze!

Tu nie chodzi o samego Andrzeja Seweryna ale o fakt zmiany poglądów i nie należy, zdecydowanie nie należy, tego krytykować tylko, właśnie akceptacją, przyciągać jeszcze wątpiących. To takie oczywiste a krytyka takich OZDROWIEŃCZYCH postaw jest skrajną głupotą, jeśli wywodzi się z nurtu rządzącej parti a już skrajnym KIERWIŃSTWEM jeśli "pisarz" jest pochlebcą członków "ch" z PO.
I jeszcze, ktoś coś bredzi o "LIZUSOSTWIE" toż to jakaś aberracja umysłowa, no bo co ten ktoś może zyskać, popierając otwarcie i zdecydowanie bardzo przychylnie PRZEMIANĘ CZŁOWIEKA i jeśli jest to, u Pana Andrzeja Seweryna, trwałym faktem a nie tylko epizodem, to zapewniam, że wkrótce ZACZNĘ GO ZNÓW LUBIĆ.

W wypowiedzi Seweryna nie widze, jakiejkolwiek przemiany. Rozmowa zeszla na sprawe jego zarobkow: co zawsze jest delikatna sprawa. Eh, o pewnych sprawach dzentelmeny nie rozmawiajom (sic!).

Morozowski użył parszywego uogólnienia. Prawie każdy pobiera skądś pieniądze, Morozowski też, więc wszyscy są przez kogoś kupieni? Podobne pytanie można zadać redaktorowi: Nie odnosi pan wrażenia, że wygląda szkaradnie podcierając sobie tyłek? Ale kulturalni ludzie do takich pytań się nie posuwają.

To dobrze, że człowiek nie wstydzi się publicznie, przyznać do faktu, że uczciwość powinna dominować a dotychczasowe brnięcie w fałszywym medialnym nurcie GW już mu doskwiera i ich konfabulacje zaczynają razić człowieka, który słyszy, patrzy i wyciąga wnioski.
A dotychczasowe postępowanie można ująć w sentencji "C'EST LA VIE" i liczy się w rezultacie: TU i TERAZ i to takie ludzkie, że w końcu ROZUMNY CZŁOWIEK, PRZECHODZI NA WŁAŚCIWĄ STRONĘ, to właśnie jest cechą ludzką, wyciąganie wniosków z nadrzędnym myśleniem o, ogóle a nie o swoich partykularnych interesach. Pan Andrzej Seweryn jest godnym do naśladowania przykładem, ZWYCIĘSTWA ROZUMU nad WROGĄ PROPAGANDĄ. GRATULACJE, Panie Andrzeju z radością akceptujemy TWOJĄ PRZEMIANĘ i potwierdzenie mądrości, że "PRAWDA OSTATECZNIE ZWYCIĘŻA".

Zawód A. Morozowskiego - bezcenny!. Po prostu prowadzącemu program wydawało się, że Andrzej Seweryn jest jak ten jeden z trzech muszkieterów, tyle, że z "Ziemi Obiecanej" A. Wajdy.

HaHa...a ja wiem jedno, tego typu krytyczny komentarz, na jaki pozwolił sobie pan Seweryn, nigdy nie mógłby paść np. w tv Republika. Pokażcie mi JEDEN program, w którym ktoś skrytykował rząd, ministra, politykę...
I macie dowód, że TVN prezentuje różne poglądy, w przeciwieństwie do prawicowych mediów...

Gdybyś oglądał tv Fakty o 20,00 to dopiero byś zobaczył jak się zachowuje opozycja i przestałbyś zadawać głupich pytań. Wczoraj myślałem, że Szejnfeld wyjdzie z siebie i będzie skakał PO stole ze złości. Atakował PiS za wszystko, co tylko mu na myśl przyszło. Wrzeszczał na prowadzącego i atakował strasząc nawet opuszczeniem studia, co by wyszło tylko na dobre dla tv. PO i N zachowują się jak menele z pod butki z piwem. Oni muszą zniknąć z polityki, bo przynoszą wstyd Polsce i nam, Polakom.

Rozumiem, że Twoim marzeniem jest rzeczywistość bez jakiejkolwiek opozycji....haha...niedoczekanie

No to sie wysil i daj przykład , tylko rzeczowo i konkretnie.Bo w TVP przygłupów totalnych nie da sie ogladać::))!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl