niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Tajne konta z łapówkami

Dodano: 16.06.2017 [10:26]
Tajne konta z łapówkami - niezalezna.pl
Afera w Polskiej Żegludze Morskiej to największy ujawniony skandal korupcyjny w III RP. Śledczy ustalili, że byli już pracownicy tego narodowego armatora w latach 2007–2014 za ustawianie przetargów i zawyżanie cen kontraktów przyjęli w sumie 9 mln zł, z tego ponad 6 mln przyjął wieloletni dyrektor przedsiębiorstwa.

Nie można jednak wykluczyć, że kwota ta wzrośnie. Wszystko bowiem wskazuje na to, że niektórzy pracownicy PŻM-u mogą posiadać zagraniczne konta – formalnie zarejestrowane m.in. na członków rodziny. Śledczy ze Szczecina, którzy od kilku lat rozpracowują aferę, podejrzewają, że to właśnie tam wpływały te największe, liczone w dziesiątkach milionów łapówki. Jeden z badanych wątków dotyczy podejrzenia korupcji przy zakupie statków z chińskich stoczni. O kulisach tego wielowątkowego śledztwa w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Miały wpływać statki, wpływały łapówki. A potem *siorb* i żeglugi nie ma, stoczni nie ma. Osiem lat szczytu bezkarności. I przyszedł ich koniec. Wiwat Dobra Zmiana!
Za socjalizm mogę was nie lubić, ale za politykę zagraniczną, za podnoszenie Narodu z kolan dziękuję :)
Bierzcie się za te sądowe, samorządowe i urzędowe gnidy. Dajcie obywatelom satysfakcję. Wyrżnijcie wszystkich skorumpowanych i opieszałych, to sobie załatwicie 3 kadencje wprzód. Bez głupiego 500+ i innych łapówek socjalnych.

Kolejne sledztwo zaczete, ktore pewnie nigdy sie nie skonczy. Juz lepiej liczyc na sprawiedliwosc Boza, niz na polski wymiar (nie)sprawiedliwosci. Pytanie: ile osob w Polsce zostalo skazanych(!) za afery korupcyjne? Ile pieniedzy odzyskano? Ja doliczylem sie cztery skazane osoby. A o odzyskaniu pieniedzy nic mi nie wiadomo. No coz, ktos sobie odsiedzi na wikt podatnika - z pelna opieka lekarska - ja musze 2-mce czekac na wizyte, potem z pierdla wyjdzie, kase zawlaszczona z pnia drzewa wyjmie - i zycia bedzie uzywal. Nic tylko krasc!

Witam,dziekuję za artykuł.Dlaczego w innych mediach temat PŻM nie istnieje. To duże ,jedne z ostatnich przedsiębiorstwo państwowe.Biedni szeregowi pracownicy.Dlaczego prokuratura i CBA już nie zatrzymała odpowiedzialnych za przekręty osób.Teraz to wszystko ma naprawić nadzór komisaryczny przez obniżki płac,pozbawienie socjalu ,pozbawienie ubezpieczeń zdrowotnych ,likwidacja odpraw emerytalnych i jubileuszowych itd. Ciekawym tematem są też prowizję brane przez kapitanów za zakup prowiantu przez załogę ,15 %. Brawo panie redaktorze !!!

czy w ten watek jest zamieszany posel/obecny/PO,ze srodowiska szczecinskiego

W Szczecinie barany glosowali na PO=PZPR=UB=SB=MO=zlodziei.

a w kolejce czekają śledztwa związane z budową autostrad i stadionów, w tle GDDKiA.

No i tutaj są pieniądze na spłatę wymaganych w najbliższym czasie zobowiązań. Nie trzeba będzie marynarzom obniżać pensji, pozbawiać dodatku na składkę do ZUS i odbierać ubezpieczenia zdrowotnego ( i jeszcze kilka innych restrykcji).
To już było przerabiane kiedy obecny "uzdrowiciel" został dyrektorem poprzednim razem i ludzie przez kilka miesięcy nie dostawali wypłat.
Ci którzy doprowadzili do takiej sytuacji zarówno poprzednio jak i teraz, zapewne konsekwencji nie ponieśli i nie poniosą.

Jak nie wiadomo o co chodzi ? to CZY chodzi o....??? Na świecie dzieją się różne CUDA. Wśród NIE-POLAKÓW co niektórzy są zainteresowani, a to KAPUCHĄ, a to OBRYWĄ, a to WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. Nijakiemu JÓZEFOWI P. z WROCŁAWIA starczy TYSIAK, inny lubi CZASY (часы -zegarek), inny LUBI MILIARDY. Ktoś lubi do uzgadniania STACJE BENZYNOWE, inny KONSULTACJE z wyborcami przy TRZEPAKU a jeszcze inny KONFERENCJĘ NAUKOWĄ związaną z FINANSAMI na CMENTARZU.

Remot zagraniczny statku to 50% wartości remontu pan inspektor pakował do własnej teczki.kierownik mechanik zamiast stoczniowcow angazował zaloge i 50% od wartosci robocizny pakował do swojej kieszeni a prace wykonywala załoga na umowe zlecenia.Stocznia po podlaczeniu trapu i kibla na smiecie nie musiał robic nic zeby skasowac 50 % kosztow remontu za darmo Kapitan kradł kolejne 50 % od ceny zywnosci która kupował dla załogi.A załoga siedziała cicho bo za samo podejrzenie o narzekaniu załogant dostawał wilczy bilet i szukał samodzielnie pracy gdzies w swiecie bo polskich statkow juz nie było.I kwiatek do kozucha. Podobnie jak wałesa czyli TW Bolek znalazł kupony totolotka z trafionymi numerami to na to samo kopyto zlodziej od tych 50 procent od remontow wybudował hotel pod szczecinem i rozpowszechniał plotke ze ten hotel jest jako wiano córki ktora wyszla za miliardera brazylijskiego.to byl ten przypadek kiedy zadzwonily wszystkie dzwony w niebie.oficerem łacznikowym który nie zadawał pytań tylko odbierał i nadawał przesylki na promy w Ystad z walizkami pieniedzy był taki jeden rudy.jak przeczyta ten artykuł to do Polski juz nie wroci.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl