niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Polska propozycja do idei Trójmorza

Dodano: 14.06.2017 [13:05]
Polska propozycja do idei Trójmorza - niezalezna.pl
foto: prezydent.pl
Andrzej Duda zapowiedział, że chciałby, aby do idei Trójmorza Polska dokładała budowanie bezpieczeństwa energetycznego. Prezydent przebywa z wizytą w Chorwacji, gdzie spotkał się m.in. z prezydent tego kraju Kolindą Grabar-Kitarović i premierem Andrejem Plenkoviciem.

Duda podkreślił, że pomiędzy Polską i Chorwacją nawiązały się liczne relacje biznesowe, które funkcjonują i „rodzą bardzo dobre perspektywy”. Zaznaczył, że obecni w trakcie spotkania polscy przedsiębiorcy już teraz poprzez swoje działania realizują ideę Trójmorza. Wśród tych działań wymienił m.in. rozwój infrastruktury oraz budowę systemu bezpieczeństwa energetycznego, w tym zrealizowanie gazoportu w Świnoujściu.

- W tej chwili przygotowujemy się do stworzenia rurociągów, które umożliwią sprowadzanie do Polski gazu z szelfu norweskiego, co będzie dla Polski oznaczało absolutnie całkowitą już dywersyfikację dostaw gazu w stosunku do naszego rocznego zapotrzebowania. To nie jest nasza ambicja [...], żeby zaspokoić własny rynek i zabezpieczyć siebie, my chcemy być także dostawcą bezpieczeństwa i w związku z tym chcemy także tworzyć zabezpieczenie dla naszych partnerów w Europie Środkowej. I stąd chcemy, aby do tej inicjatywy Trójmorza Polska ze swojej strony dokładała właśnie w dużym stopniu budowanie bezpieczeństwa energetycznego

– mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że kluczowe w tym kontekście jest podpisane przez premier Beatę Szydło i premiera Danii Larsa Rasmussena memorandum w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe.

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Święte słowa. Dawno pisałem i nie tylko ja o bezpieczeństwie energetycznym Polski i to procentuje (dziwne, że na Białorusi).
Trzeba te przemiany przyspieszać i "bombki na choinkę też produkować". Przebudowa, pogłębianie ujścia Wisły do zalewu i przekopanie ujścia na Bałtyk to nie tylko gospodarka ale i zabezpieczenie obronności. Nie będą mogły sowiety nadążyć z pogłębianiem i pochłonie to sowietom bardzo duże koszty a efekt będzie taki, że swoje łódki przeniosą do Petersburga, ponieważ na terenie historycznie Polskim powstanie duży zamknięty zalew z ujściem pogłębionej Wisły.

Polska powinna się trzymać jak najdalej od antypolskiej białorusi !!

Do słów Pana Prezydenta i pięknej idei Trój-morza - Polska od morza do morza, dodam jedną, starą sentencję: Niech żyje polsko-chińska granica na Uralu!!! A szwaby, france i całe lewactwo i hołota eurokołchoźnianych komisarzy ludowych niech nas pocałują tam, ... dzie mogom i Pana Majstra pocałować!!!

Amen.

Wężykiem podkreśl Jasiu ~~~~~~~~~~~~~~~~~ wężykiem !!!!

:o)

ENDE

Sny o potędze ... to już było i marnie się skończyło. Przebudzenie było straszne i bolesne. Międzymorze, Trójmorze, idea jagiellońska. Nasi decydenci próbowali tego przez całe dwudziestolecie międzywojenne, mając do czynienia z całą Jugosławią, a nie z resztkami po niej. Nie było jednak chętnych do zawarcia trwałego porozumienia, ewentualni partnerzy nie widzieli w Rzeczpospolitej regionalnego mocarstwa. Nie widzą zresztą i teraz. Pewne porozumienie zarysowywało się tylko z Czechosłowacją i Węgrami – tak, jak dzisiaj.
Ten alternatywny rurociąg musi najpierw powstać – a zostanie poddany większym obostrzeniom, niż Nord Stream, jako że i Polska i Dania należą do Unii Europejskiej.

UE tonie wskutek naporu islamu oraz epokowego przesunięcia geostrategicznego na Wschód spowodowanego gospodarczą ekspansją Chin z lądu (od wschodu, a nie jak dotychczas drogą morską, co budowało potęgę Zachodu przez stulecia). USA wiedząc o tym, będą starały się w wyścigu z Chinami w obrębie Trójmorza balansować ich wpływy gospodarcze. Faktycznie - wobec rosnącego znaczenia Polski i Regionu - wpływy w Europie przyszłości, a tej wobec lewacko-islamskiego zagrożenia dla laickiego Zachodu nie będzie, z czego amerykańskie tink tanki zdały sobie sprawę.

Podzielam pańską opinię, dlatego już od 7 lat piszę systematycznie o spełnienie testamentu jagiellońskiego s.p. Lecha Kaczyńskiego.

W poszukiwaniu normalności do Polski zaczną napływać biali chrześcijańscy uchodźcy z Europy Zachodniej. Fachowcy, biznesmeni, ludzie nauki. Powstanie ciekawy konglomerat kulturowy na bazie syntezy europejskiego Wschodu prawosławnego i tradycji Zachodu. Boża Opatrzność nam wyznaczyła drogowskaz odnowienia Europy.

Chorwacja była zawsze w strefie wpływów germańskich i na chazarskie kondominium zgody nie wyrazi

Rozpoczyna się nasza era. Kontakty i umowy które teraz zawrzemy muszą uczynić z nas wystarczająco dużą potęgę żeby móc cofnąć islamską falę.

Zdecydowanie popieram projekt nowej Jagielonii, czyli Trojmorza. Silna i bez islamu !!! To rewelacyjna koncepcja z udzialem NATO i USA jako strategicznego sojusznika i partnera handlowego. UE i jej komisja moze sie walic na ten lewacki ...( wiecie co ) !!! W lipcu wizyta Trampa, z przeciekow ma cos waznego nam zaoferowac , zatem nie spiepszmy tego wspolnie a klin Jagielonski bedzie ogromna przeciwwaga dla naszego bezpieczenstwa militarnego, gospodarczego pomiedzy Rosja a zlewaczala i tonaca juz UE i jej krajami Niemcami, Francja etc... i cala ta reszta debilstwa multi-kulti dla ktorej muzulmanie maja juz w najblizszej przyszlosci wyznaczony upadek !!!

Z całym szacunkiem ale nie uważam żeby interesem USA było jakiekolwiek silne państwo bądź unia takich państw. Tą potęgę to musimy sobie zdobyć sami. Jedyne czego bym chciał od Stanów to żeby nie mąciły i nie przeszkadzały. Cały ten problem z emigrantami to jest przez nich (tak Ci tylko przypominam).

Imigrantami?! A jakiej oni są narodowości?Czy 90% to Syryjczycy? Zastanów się zanim głupstwo napiszesz przecież to nie stany zaprosiły pół Afryki do Niemiec...

Stany ponoszą winę za zdestabilizowanie sytuacji w tych krajach. Zlikwidowali dyktatorów bliskiego wschodu, dyktatorzy ci co prawda byli bestiami ale w trosce o swoją władzę trzymali ekstremistów żelazną dłonią. Teraz ekstremiści wydzielili się i utworzyli państwo. Dziś już nikt nie wątpi że cała ta heca była po to by zdestabilizować Unię Europejską. Udało się im to lepiej niż myśleli.

Koniecznie należałoby utworzyć poważne bazy anty-dywersyjne z wyselekcjonowanych (wolnych od kolaborantów i rusofilów) przez pana Ministra Antoniego Macierewicza żołnierzy i jednostek .
Stacjonowanie/obszar ścisłego działania w strefie morsko-lądowej pomiędzy Międzyzdroje a germanią .

Widzę, że znasz chyba z autopsji wyjątkowo agresywną antypolską aktywność niemiecką i rosyjską w Świnoujściu i okolicach? Niestety, prezydent Świnoujścia wspomagający te piąte kolumny ma "potężnego przyjaciela" jak sam w wywiadach nazywa niejakiego Jojo. Szkoda, że na mapach Świnoujścia nie mają ani ABW, ani SKW ani choćby CBA. Rzecznikiem prezydenta - szarą eminencją - jest major LWP z koneksjami w WSI. By dodatkowo pogrążyć PiS, Jojo legitymuje lokalnego capo-di-tutti-capi używając pana Andrzeja Dudy! Takie to miasto.
http://iswinoujscie.pl/artykul...

tylko ostrożnie, nie wylej dziecka z kąpielą, azali ta brygada musiałaby bowiem znać ruski i niemiecki

Spoko - jak będzie potrzeba, to i chińskiego się nauczą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl