niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Prezes TK upomina prawników: Takie zachowania nie przystoją przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości

Dodano: 14.06.2017 [08:29]
Prezes TK upomina prawników: Takie zachowania nie przystoją przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości - niezalezna.pl
foto: linusb4/SXC
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska nie szczędzi słów krytyki pod adresem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, którzy w czasie Kongresu Prawników Polskich zakłócali wystąpienia ministrów Kancelarii Prezydenta i resortu sprawiedliwości. „Takie zachowania nie przystoją przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości; jeśli nawet ktoś ma inny pogląd w danej sprawie, to powinien dyskutować” - mówi Julia Przyłębska.

W trakcie Kongresu Prawników Polskich, który odbył się przed miesiącem w Katowicach próbowano zakłócić odczytanie listu od prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy reprezentujący prezydenta minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta czytał list mówiący o tym, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności, część uczestników kongresu przerywała mu bucząc i skandując „Konstytucja!”. Niektórzy zaczęli nawet podnosić książeczki z tekstem ustawy zasadniczej. Z kolei gdy przemawiał wiceminister sprawiedliwości, który powiedział m.in., że środowisko sędziowskie nie oczyściło się samo i potrzebne są zmiany, większość sędziów opuściła salę.

Zachowanie prawników ostro skrytykowała prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- Uważam, że takie zachowania nie przystoją przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości. Jeśli nawet ktoś ma inny pogląd w danej sprawie, to powinien dyskutować. Natomiast opuszczanie sali, czy buczenie, kiedy przedstawiciel prezydenta przedstawia swoje uprawnione stanowisko - a przecież każdy ma prawo przedstawić określone stanowisko - to takie zachowanie było niepotrzebne. Podczas kongresu ani przedstawiciel prezydenta ani przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości nie obrażali nikogo, tylko po prostu przedstawiali swoją wizję spraw związanych z wymiarem sprawiedliwości. Jeśli ktoś uważa, że przedstawiony projekt jest niewłaściwy, ma swoją koncepcję, to powinien tę koncepcję konkretnie przedstawić, czyli odnieść się merytorycznie do konkretnych punktów. A tego nie usłyszałam. Słyszę ogólne uwagi, natomiast nie słyszę konkretnych zarzutów, a wtedy można by było nad nimi dyskutować – mówiła Julia Przyłębska.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"gdy przemawiał wiceminister sprawiedliwości, który powiedział m.in., że środowisko sędziowskie nie oczyściło się samo i potrzebne są zmiany, większość sędziów opuściła salę.".

Upraszczajac, Ci sedziowie powinni opuscic wymiar sprawiedliwosci. Tym sedziom nie potrzebne sa zadne procesy, zadne dochodzenie do prawdy, zadne wysluchiwanie argumentow dwoch stron, oni zawsze wiedza jaki powinien byc ich wyrok. Oni zaprezentowali na KPP w Katowicach to, co wykonywali w komunie i postkomunie, byli wazna czescia systemu, ktory sztucznie utrzymywal komune-postkomune w Polsce. Dalej chca to robic.

"Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta czytał list mówiący o tym, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności, część uczestników kongresu przerywała mu bucząc i skandując „Konstytucja!”. Niektórzy zaczęli nawet podnosić książeczki z tekstem ustawy zasadniczej".

Zostal wiec, na KPP w Katowicach zakwestionowany przez sedziow, nakaz apolitycznosci sedziowskiej, buczeniem, skandowaniem "Konstytucja", zastawianie sie ustawa zasadnicza.

Sedziowie Ci nic nie chca zmieniac. Ma byc jak bylo za komuny-postkomuny. Proba Prezydenta RP rozpoczecia dyskusji nad apoitycznoscia sedziow, ktora jest gwarancja niezawislosci sedziowskiej zostala przez sedziow po chamsku przerwana.
KPP jest po to by takie sprawy dyskutowac, a nie po to aby wydawane byly panstwowe pieniadze na antypolska, polityczna czy prywatna dzialalnosc jakis tam prawnikow, prawdziwkow dawnego systemu.

Zdecydowanie nie po drodze mi z " bractwem kastowym ". Jednakże p. Przyłębska , która nie jest żadnym autorytetem prawniczym powinna poczekać z osądzaniem kogokolwiek zanim jej szanowny małżonek Andrzej Przyłębski były TW " Wolfgang" , aktualnie ambasador RP w Berlinie zostanie rzetelnie zlustrowany.

http://wiadomosci.dziennik.pl/...

A dlaczego twoim zdaniem A.Przyłębska "nie jest żadnym autorytetem prawniczym"? Jakie masz kompetencje aby oceniać ją jako prawnika? A poza tym ona nie wypowiadała się w odniesieniu do prawa ale w odniesieniu do chamstwa "nadzwyczajnej kasty".

******* Wyrazy szacunku dla Prezeski TK RP ****** Trudno teraz odgadnąć kto rozliczy te *kaste* prawniczych łob uziaków ?. Czy jest taka *siła* w Polsce ? czy należy wprowa dzić stan wyjątkowy (?).

Nareszcie mamy panią Prezes Trybunału Konstytucyjnego na jaki zasługuje Polska i Polacy. Kultura Osobista i Poziom Prawny jak widać to Himalaje w porównaniu z Rzeplińskim , mgr Stępniem czy innym Zollem. Oni nie dorównują pani Prezes nawet do Pięt Prawnych.

To się prawnicy przestraszyli takiego "autorytetu".

Prezes Przyłębska tylko zwróciła uwagę prawnikom , że taka forma wyrażania dezaprobaty im nie przystoi... Człowiek normalny w mig dostrzega różnicę pomiędzy przymuszaniem prawników do określonych zachowań, a odwoływaniem się do zasad dobrego wychowania ...

"Przygadał kocioł garnkowi" - oni wszyscy z tej samej gliny ulepieni przecież są. Jedni buczą i wychodzą a inni nie chodzili na rozprawy w TK.

TK działa normalnie.Jeszcze tylko Rzepliński zwróci za "niewykorzystany" urlop i będzie OK

Ta, normalnie. Jedna rozprawa na miesiąc! A Zaradkiewicz kiedy odda ekwiwalent?

Przecież bycie prawnikiem nie jest OBOWIĄZKOWE. Prawnik może robić inne rzeczy. Brakuje pracowników do KOPANIA ROWÓW, pracowniczek na ZMYWAKI. Najlepszymi na zmywakach i budowach są osoby po wyższych studiach. Nikt nie może zabronić prawnikom pracować na BUDOWIE czy na ZMYWAKU. Nie ma przymusu pracowania w sądzie. Minęły już czasy STALINOWSKIE gdy był przymus zatrudniania tzw. NAKAZ PRACY np. w SĄDZIE.

Nareszcie wiem po co mamy TK!

No to napisz po co? To to żeby brali po dwadzieścia parę tysięcy na miesiąc za jedną rozprawę w miesiącu?

Lewactwo na całym świecie żywi sie prawymi ale do czasu bo wkońcu zwycięża prawda. Może ta kasta jest umoczona po uszy urbana?

Koniecznością jest niezwłoczne powołanie nadzwyczajnej komisji przy Trybunale Konstytucyjnym do gruntownej weryfikacji prawników do trzeciego pokolenia wstecz.

Genialne ;)- i już pachnie wiadomo czym - socjal-demokracją.
Żeby się nie okazało że u ciebie to drzewo w pokoleniach wstecz nie jest czasem kornikiem naruszone.
Co za kretyńskie pomysły - historia już je doskonale zna.

Uderz w stól ......

Nastepny troll, przyslowie w tym kontekscie wyrwane z czelusci braku intelektu.
Rownie dobrze mozna je zastosowac do cytowanej wypowiedzi prezes TK.

bardzo trafne

wystarczy weryfikacja wyroków i ich uzasadnień ... założę się, ż ponad połowa sędziów nie radzi sobie z logiką na poziomie liceum/gimnazjum

Naród polski utrzymuje kastę kanciarzy co jest bardzo widoczne w tzw. reprywatyzacji kamienic w całej Polsce . Nie byłoby złodziejstwa na taką skalę gdyby nie "nadzwyczajna kasta" wysoko opłacanych złodziei.

i brak reakcji na Smolensk. Tez w USA powinni sprawdzic czy islamista nie byl w ukladzie z lewactem przy WordTradeCenter bo nagle okaze sie ze ktos przed samym zamachem szybko ubezpieczyl dodatkowo budynek i jeszcze na tym zarobil.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl