niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Prokuratura ściga Cristiano Ronaldo. Chodzi o oszustwo

Dodano: 13.06.2017 [22:54]
Prokuratura ściga Cristiano Ronaldo. Chodzi o oszustwo - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo nie przyznaje się do zarzutów o manipulacje podatkowe, postawionych mu przez hiszpańską prokuraturę. „Nigdy nie było żadnych ukrytych dochodów” - przekonuje Ronaldo. Według amerykańskiego magazynu „Forbes”, Ronaldo jest obecnie piątym najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie, a pierwszym sportowcem. Pochodzący z Madery piłkarz zarobił w tym roku już ponad 93 mln euro.

Piłkarz jest oskarżony o oszukanie fiskusa na sumę 14,7 mln euro. Zawodnik Realu Madryt miał się dopuścić przestępstwa w latach 2011-2014.

Prokuratura w specjalnym oświadczeniu podkreśla, że Ronaldo świadomie użył utworzonej w 2010 r. „struktury biznesowej”, by ukryć swoje dochody w Hiszpanii za przekazanie praw do wizerunku.
W pozwie, który bazuje na informacjach pochodzących z agencji podatkowej AEAT, podkreślono, że Ronaldo popełnił „dobrowolnie i świadomie” cztery przestępstwa podatkowe. Wszystkiemu zaprzecza sam Ronaldo i jego pełnomocnicy.

- Nie było żadnej struktury biznesowej, ukrywania ani intencji ukrywania czegokolwiek - napisała w oświadczeniu reprezentująca piłkarza agencja Gestifute.

Tymczasem z aktu oskarżenia wynika, że Ronaldo rozpoczynając w 2009 r. pracę na terytorium Hiszpanii, jako zawodnik madryckiego Realu, zadeklarował, że będzie rozliczał się z fiskusem tego kraju. Jednak kilkanaście miesięcy później Portugalczyk przekazał prawa do zarządzania swoim wizerunkiem towarzystwu Tollin Associates LTD z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Według rejestru spółek Portugalczyk był jedynym właścicielem tejże firmy. Na tym jednak nie koniec.

„Później Tollin Associates LTD przekazał prawa do wizerunku piłkarza innej spółce – Multisports&Image Management LTD, zarejestrowanej w Irlandii. Tego typu struktura była zbędna i za cel miała jedynie ukrycie przed Państwową Agencją Administracji Podatkowej łączną wartość wpływów pochodzących z praw do wizerunku piłkarza – czytamy w pozwie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prokuratura ściga Cristiano Ronaldo - to ceny biletów w górę, niech go złapie na boisku.

Na niczym nie straci, zawsze może być wizerunkiem jakiejś mafii

93 miliony euro dopiero czerwiec mamy ja o rękawice w robocie musze sie prosić i tak gówno zarobie to jest rozbój a nie jakieś tam ukryte dochody

W PO-landzie to nie do POmyslenia.
Nikt nie potrafi oskarzyc ani zadnego zlodzieja kamienic w Warszawie, ani zadnego zlodzieja polityka czy dyplomaty albo ambasadora, ani zadnego zlodzieja antypolskiego agenta z antypolskiej prasy czy antypolskiej TV ani antypolskiego spiskowca, zamachowca czy seryjnego samobojcy zacierajacego slady.

Jakos nikt nie chce znalezc haka na nikogo, wszystkim uchodzi wszystko bezkarnie.

u nas to nawet adwokatow nabierali na jakies kombinacje, niuniek moze nie wiedzec ze wspolnicy juz dawno przejedli jego szmal ^-^ http://i.imgur.com/OaXYLQ5.jpg

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl