Polacy – mądrzy przed szkodą

Środki, które Polska otrzymuje z UE, to nie prezent od Świętego Mikołaja ani złoty deszcz.

Do chóru straszącego Polaków utratą funduszy unijnych za sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów (zwanych potocznie uchodźcami) dołączył George Soros. Miliarder owładnięty misją budowy świata bez religii i narodowości wzywa Komisję Europejską i wszystkie unijne instytucje, żeby dyscyplinować Polskę, wstrzymując wypłatę należnych nam środków. Zbiega się to w czasie z opublikowaniem kolejnych sondaży, które wskazują, że 70 proc. Polaków opowiada się przeciw polityce przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich. Groźby wstrzymania wypłaty kolejnych funduszy pojawiały się już z ust różnych polityków niemieckich i francuskich, ostatnio też szwedzkich. Bez rezultatów. W świetle traktatów wszystkie te pohukiwania są niewiele warte. Przypomnijmy, środki, które Polska otrzymuje z UE, to nie prezent od Świętego Mikołaja ani złoty deszcz. To należne nam, na mocy podpisanych traktatów, fundusze kompensacyjne, ale też rozwojowe. Kompensacyjne – za otwarcie rynku i wpuszczenie firm z krajów UE w obszar handlowy o ogromnym potencjale konsumenckim. Rozwojowe, ponieważ budowa nowej i poprawa istniejącej infrastruktury przynosi korzyści całej wspólnocie, nie tylko obywatelom Polski. Po pierwsze, znaczna część środków wraca w postaci zamówień, zleceń i zakupów do firm zachodnich. Po drugie, po autostradach budowanych za te pieniądze mkną ciężarówki wiozące towary niemieckiego Lidla, francuskiego Carrefoura czy portugalskiej Biedronki. Dzięki światłowodom mieszkańcy podkarpackich wsi mogą kupić on line bilet na irlandzki Ryanair i zapłacić przelewem z konta założonego przez Internet w niemieckim banku. Po trzecie, fundusze unijne zawierają również naszą składkę, więc należy się liczyć z analogiczną, zdecydowaną reakcję polskiego rządu. Na koniec przytoczę jeszcze jeden sondaż z końca maja. Na pytanie: jeżeli Polsce groziłaby utrata pieniędzy z funduszy unijnych, czy Polska powinna przyjąć uchodźców z krajów muzułmańskich? Nie powinna – odpowiedziało 65 proc. badanych, czyli tylko o 5 proc. mniej niż wtedy, gdy takiej groźby nie formułowano. Polacy, jak widać, nie tylko są rozsądnymi realistami, ale są też nieprzekupni.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Wiadomo, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest priorytetem obecnej władzy. Musimy się dowiedzieć, jak zginęli polski prezydent i towarzysząca mu elita. Jednak w zdobyciu tej wiedzy nie pomogą ludzie, którzy byli ekspertami MAK-u i współpracownikami Tatiany Anodiny czy stałymi komentatorami mediów takich jak Russia Today i agencja Sputnik. Ludzie, którzy byli przeciwni instalowaniu w Polsce tarczy antyrakietowej, którzy we współpracy z Władimirem Putinem nie widzieli niczego złego. W tej sytuacji rodzi się pytanie: kto chce skompromitować prokuratora Marka Pasionka, a docelowo ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę? Komu się nie podoba twardy kurs resortu sprawiedliwości? Kto prowadzi grę, która ma się zakończyć katastrofą?

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl