niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Rosja nie chce upamiętnić żołnierzy AK

Dodano: 13.06.2017 [08:05]
Rosja nie chce upamiętnić żołnierzy AK - niezalezna.pl
foto: Maciej Szczepańczyk; creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en
Rosja od kilku lat nie wydaje zgody na zamontowanie tablic upamiętniających zmarłych w sowieckich łagrach żołnierzy Armii Krajowej - informuje dzisiejszy "Nasz Dziennik".

Jak podaje "Nasz Dziennik", starania o umieszczenie tablic na cmentarzu w Jogle (w obwodzie nowogrodzkim) trwają już od kilku lat, mimo że są one gotowe i czekają tylko na montaż. - Tablice, na których znajdują się nazwiska ponad 600 żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na cmentarzu łagrowym w Jogle, zostały już wykonane, znajdują się w Rosji i oczekują na finalną zgodę władz rosyjskich na ich montaż. Wydanie tej zgody jest cały czas przesuwane - informuje "Nasz Dziennik" Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwotnie tablice te miały powstać już na jesieni 2014 r., ale od tego czasu to się nie udało, mimo wyznaczenia pięciu terminów przeprowadzenia prac - czytamy w dzienniku.

Tablice na cmentarzu w Jogle zostały sfinansowane jeszcze przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a nazwiska żołnierzy Armii Krajowej wykuto w kamieniu.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mordercy nie chcą się zgodzić na upamiętnienie swoich ofiar.

A dlaczego Rosja ma upamiętniać, przecież to leży w interesie państwa polskiego.

Bo Państwo Polskie w osobie Pana Prezydenta B. Komorowskiego upamiętniło żołnierzy armii czerwonej z 1920 w Ossowie. Rozumiecie, upamiętnili najeźdźców, którzy mordowali i gwałcili, głównie cywilów, w sytuacji gdzie w Warszawie nie ma żadnego pomnika upamiętniającego polskich żołnierzy i ludność cywilną,którzy zginęli. I co kacapy nie mają obowiązku a Bronek miał obowiązek? czy to ma jakiś sens? Nie, nie ma, dla nas to najmniejszego sensu, tak jak nie ma sensu istnienia taka hołota z po, kod, psl, i inne takie kacapskie robactwo, które tu jest, bo kila wagonów armii zsrr się odczepiło na rozjeździe jak opuszczali Polskę

Rosjanie nigdy na to nie pozwola,bo prawicowi zolnierze polscyto dlanich wrogowie.Zginelo tych biedakow w polsce 600tys, ale zapomina sie ze to byla najkrotsza droga do berlinaZapomina sie rowniez owywozkach polakow i mienia z polski.

A o tych "wyzwolonych a później zakatowanych w bestialski sposób wg Rtm. Pileckiego niemieckie obozy koncentracyjne to było nic w porównaniu z tym jak katowali "bracia "słowianie". O jakim mieniu piszesz czy o tych naszych dziełach sztuki co są w Moskwie?

Taka moja osobista uwaga, skoro nie można tych tablic zamontować tam na miejscu to uważam że powinny one zostać przywiezione do Polski i zamontowane na Powązkowskim cmentarzu wojskowym aby tam w Rosji nie zostały zniszczone . Jednakże tu w Polsce będą one przypominać młodemu pokoleniu o fakcie zamordowania tam naszych żołnierzy a także nazwiska tych żołnierzy i historię tych tablic których nie zezwolono tam zamontować. Odniesie to tym większy skutek niż tam gdzie bardzo niewielu będzie potrafiło poprawnie odczytać te nazwiska , a o uhonorowaniu ich nawet nie wspominając.
Uważam również że bardziej spełniły by swoje zadanie umieszczone na dziedzińcu którejś ze szkół i zostać jej patronem niż żeby tam na miejscu służyły rosyjskim żulom jako podstawa do opróżnienia swojej flaszki ,tak jak to często mieliśmy okazję oglądać na cmentarzu Orląt Lwowskich.

Wielkorusy powiedzą NILZJA i kto ich do czegoś zmusi? Chuck Norris czy Rambo?

A Polska chce upamiętniać pamięć poległych żołnierzy Armii Czerwonej w liczbie 600 tysięcy żołnierzy niszcząc ich pomniki jako dowody pamięci? Zatem nie dziwmy się stanowisku w tej sprawie Rosji.

Hej, Polak skąd ty jesteś z moskwy, tymi g... pomnikami kacapay poznaczyły sobie tutaj swój teren i cała to g.... wyburzyć do gołej ziemi. A o groby tych kacapskich komuszych bandytów - nie wiem dla czego dbamy, więc na zasadzie wzajemności oni powinni zadbać o groby naszych ludzi. Ale to jest naród tępych niewolników, więć mają to gdzieś.

Którzy również tam byli zsyłani i jak niewolnicy ciężko pracowali na to ich g..... imperium.

kolejny imbecyl

chodzi i tablice z nazwiskami pomordowanych, a nie pomniki sławiące sowiecki totalitaryzm. W Polsce nikt nie ma problemu z zamontowaniem tablic z nazwiskami poległych sowieckich żołnierzy, ale sowieci nawet nie wiedzą kto i gdzie poległ bo traktowali swoich żołnierzy jak mięso armatnie. Oni mieli póść na front i zginąć, nikogo nie obchodziły ich nazwiska, a zwłaszcza sowietów. Nota bene sporo z tych 600 tys. o których piszesz to mieszkańcy terenów przez które przechodziła sowiecka armia, siłą wcielonych do armii.
Co zaś tyczy się ciebie, to fakt iż znasz język polski nie czyni z ciebie polaka, jesteś ruskim i tyle. Polaka poznaje się po szacunku dla swojej ojczyzny, jej narodu i jej bohaterów, a nie po języku. Języka każdy może się nauczyć, nawet ruski.

Nic +, nic - ! Słuszny,ważny,obiektywny i konieczny komentarz.

W Warszawie zajmując wielki teren blisko centrum a więc b. cenny stoi "pamiatnik" i nikt nie śmie go ruszyć. Pomnik naszych "wyzwolicieli" a potem katów. A łuku triumfalnego z a1920 chyba jednak za życia Pietrzaka - a życzę mu bardzo długiego życia - chyba jednak nie będzie. Ty taki Polak jak ja ruski.

Jestes taki sam Polak jak Putin albo Stalin.
Porownujesz AK do armii najezdczej i okupacyjnej,ktora mordowala zolnierzy Wojska Polskiego,bo taka jestnazwa AK of Powstania Warszawskiego...
Pisz lepiej,chlopie do organu Michnika,bo nie jestes Polakiem w ZADNYM sensie...

Czego? 17 wrzesnia 1939?

Zacznijmy pisać we wszystkich językach światach informacje o barbarzyństwie Rosjan w czasie II WŚ i po, co wyrabiali w krajach podbitych. Bydło ruskie powinno być piętnowane na całym świecie tak jak zbrodniarze niemieccy. W ten sposób prawda będzie docierać do społeczeństw na całym świecie i nastąpi ostracyzm ruskiego motłochu. Przecież sami Rosjanie nie znają swojej prawdziwej historii. A z politykami nie ma co rozmawiać,- to puste łby.

Jakoś nie widzę związku z artykułem, a jak masz coś do nich, to czepiaj się Stalina, Chruszczowa i im podobnych, a nie zwykłych ludzi.

Czy byly jakies protesty rosyjskie przeciwko podbojowi Polski ?
A dzisiaj ?
Rosjanie jako "zwykli ludzie" zawsze popierali podboje obcych krajow,i powiekszanie sie przez puchniecie Matki Rosji.
Sa wiec odpowiedzialni JAKO NAROD,podobnie jak Niemcy,za wszystkie zbrodnie rosyjskie na narodach nierosyjskich,obcych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl