Jakie tajemnice Petru zna ks. Sowa? „Jeżeli mówi, że coś wyjdzie, to zapewne dużo na ten temat wie”

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nie milknął echa po ujawnieniu nieznanych dotąd wątków afery podsłuchowej. Jednym z aktywniejszych rozmówców okazał się ks. Kazimierz Sowa, który poza doradzaniem w tworzeniu partyjnej strategii PO sugerował również „zniszczenie Gazety Polskiej” oraz opowiadał o swojej „kolacyjce z Rysiem Petru” zapowiadając, że niebawem wyjdą na jaw sensacyjne informacje na jego temat. „Czekam na to, co faktycznie wyjdzie, bo jak pamiętam, od tamtego czasu nic szczególnego się nie wydarzyło. Jeżeli ks. Sowa mówi, że coś wyjdzie, to zapewne dużo na ten temat wie” - podkreśla w rozmowie z naszą reporterką minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 
Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, na jaw wyszły nieznane dotąd nagrania z restauracji „Sowa&Przyjaciele”. Jak się okazuje taśmy są zapisem rozmów, które odbywały się w lutym 2014 roku. Jednym z aktywniejszych rozmówców był wówczas ks. Kazimierz Sowa. W trakcie jednej z rozmów wspomina na przykład... „kolacyjkę z Rysiem Petru”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Ksiądz Sowa o „kolacyjce z Rysiem Petru”: Niedługo ciekawe informacje o Ryśku się ukażą
 
Ksiądz sowa był niezwykle aktywnym rozmówcą. Swoim rozmówcom objawił nawet swój polityczny talent. W trakcie spotkania z Pawłem Grasiem kapłan radził, jak dbać o wątpiący elektorat Platformy. W tym kontekście hasło PO: „Nie róbmy polityki, budujmy stadiony” nabiera zupełnie nowego znaczenia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Ks. Sowa strategiem Platformy? Radzi Grasiowi, jak PO ma dbać o wątpiący elektorat. NOWE NAGRANIA
 
Z kolei w innym fragmencie rozmów ks. Kazimierz Sowa radzi Jerzemu Mazgajowi, właścicielowi delikatesów Alma, co należy zrobić z „Gazetą Polską”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Wraca afera podsłuchowa. Ujawniono NOWE TAŚMY. Tak ks. Sowa i Jerzy Mazgaj chcieli niszczyć „Gazetę Polską”
 
W rozmowie z naszą reporterką minister Andrzej Adamczyk zwraca uwagę, że wątek dotyczący Ryszarda Petru jest niezwykle interesujący.

- Nagrania o których mówimy mają wartość już historyczną. Niemniej jednak żyjemy w świecie, w którym sporo się dzieje i wydarzyło się wokół Pana Petru sporo w ostatnich miesiącach. Pamiętamy jego wyjazd na ferie sylewstrowo-noworoczne, różne historie, które miały miejsce w Sejmie. Tego ks. Sowa nie mógł przewidzieć nomen omen w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Więc nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na to, co faktycznie wyjdzie, bo jak pamiętam, od tamtego czasu nic szczególnego się nie wydarzyło. Jeżeli ks. Sowa mówi, że coś wyjdzie, to zapewne dużo na ten temat wie. A tak z drugiej strony bardzo ubolewam, że osoby, które starają się być naszymi mentorami, a tutaj w tym przypadku mentorami duchowymi zajmują się twardym PR-em, twardą robotą polityczną. Oczywiście, każdy ma prawo, każdy może niemniej jednak nie raz z jednej strony jako osoba niezależna politycznie udzielał wskazówek, w którą stronę powinniśmy się poruszać i jak się poruszać, ale z drugiej strony jak niejeden twardy aktywny, czynownik partyjny wręcz ks. Sowa wspomaga wówczas rządzącą Platformę Obywatelską – tłumaczy minister Adamczyk.

ZOBACZ FILM:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

  

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl