niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Tam TVN od lat nie ma wstępu. Jest jedno takie miejsce w Polsce

Dodano: 08.06.2017 [23:45]
​Tam TVN od lat nie ma wstępu. Jest jedno takie miejsce w Polsce - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Choć sprawa znana jest niektórym od dość dawna, szersze grono osób dowiedziało się o niej dopiero teraz. Za sprawą mediów, które zaczęły nagłaśniać temat. Chodzi o tablicę, którą ustawili właściciele zamku rycerskiego w Sobkowie (woj. świętokrzyskie). Informacja, która na niej widnieje, dotyczy telewizji TVN…

Na zespół podworski, położony nad brzegami Nidy, składa się fortalicja zbudowana w latach 1560-70 przez Stanisława Sobka, wewnątrz której znajdują się ruiny klasycystycznego pałacu wzniesionego około 1770 roku. Fortalicja pierwotnie zamknięta była z czterech stron murem obronnym, z basztami w czterech narożach. Dziś zachowane są pozostałości murów i trzy baszty kryte drewnianymi daszkami, w dolnych kondygnacjach zachowane strzelnice. Obecnie mieści się tam m.in. hotel i restauracja. 

Jak podał portal roadtripbus.pl, „w Sobkowie z otwartością witani są wszyscy, oprócz stacji telewizyjnej TVN”. O co chodzi? Otóż przy wejściu ustawiono tablicę, na której widnieje napis „Zakaz wstępu telewizji TVN”.

Cała historia zaczęła się dość dawno, bo około roku 2000, kiedy TVN kręcił materiał do jednego ze swoich programów. Producent poprosił wówczas właścicieli o przygotowanie pokazów rycerskich oraz innych atrakcji, które miały zostać uwiecznione. Jednak ekipa stacji w umówiony dzień nie pojawiła się, nie informując o tym właścicieli. Wtedy właśnie pojawiła się tablica. I stoi tak już od siedemnastu lat.


Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Popieram. Nie wpuszczać tvn i tvn24.

Interesujący pomysł, który powinien być skopiowany przez władze centralne. Takie tablice winny pojawić się na każdym przejściu granicznym w Polsce.

Przez miesiąc włączałem TVN i szczułem mojego Ciapka. Gdy zawarczał otrzymywał plasterek kiełbasy. Po miesiącu nie muszę szczuć. Znajomi mają ubaw po pachy.

Zakaz należałoby rozszerzyć na wszelkie "klony" tego medium oraz na inne media o niejasnym pochodzeniu i właścicielach. Zatracił się gdzieś kunszt dziennikarski, a pozostała manipulacja opinią publiczną.

Pod pomniki smol-katynskie w czasie "miesiecznic " tez dziennikarze Gaz.Wyborczej (ani TVN) nie powinni wchodzić bowiem psują wizerunek tych miejsc.

Za działalność antypolską zdelegalizowałem TFałszN w swoim telewizorze... Mała rzecz a cieszy :)

Na twarz zawarli wtedy umowę czy jak? I konkretnie z kim? Nawet perzy takiej umowie można dochodzić roszczeń. Właściciele są niepoważni.

Moze dochodzili swoich roszczeń, ale dodatkowo stwierdzili ze nie chcą z tą stacją mieć nic wspólnego co akurat sie chwali.

Takiego smaczku niezależna by sobie nie odpuściła :-)

A gdzie w artykule jest napisane o zawieraniu umowy? Wiesz, jak się takie coś przygotowuje? Dzwoni reporter(ka) z redakcji i wyraża zainteresowanie tematem. Jakimkolwiek: czy dotyczy on zbiorów ślimaka winniczka, nowoczesnej metody nauczania poprzez medytację czy renowacji zabytkowych wozów. Umawia się na termin i przeprowadza wywiad. W zależności od tematu przygotowane jest tło (łąka, szkoła, wozy) i z tego produkuje się tzw. "surówki". Ktoś inny potem to montuje i puszcza w TV. I działa to tak samo w każdej telewizji. Jakiś reporter sobie zapomniał przyjechać i tak już zostało:) Akurat jeśli chodzi o tą telewizję to mam doświadczenia, bo miałem możliwość z nimi współpracować (robili reportaż o moim hobby). Wszystko po łebkach, na szybko, na odwal się - a potem pocięli i to co uważałem za najważniejsze w wypowiedzi, w ogóle nie wyemitowali. Zatem mnie taki "zakaz" wcale nie dziwi.

Czyli zgodzili się na taki bałagan bez żadnych gwarancji, że cała sprawa zostanie zrealizowana. Mogą sobie nie lubić teraz TVN, ale to również ich niedbalstwo bo nie zabezpieczyli się przed taką możliwością i zaakceptowali ryzyko. Ich problem. Co Tobie przeszkodziło w ustaleniu szczegółowych warunków i zawartości reportażu na piśmie? Możesz mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Brawo! brawo i tak trzymać,namawiać inne Polskie Grody,do nie akceptowania Erewania!

Jakie piękne tablice informacyjne dlaczego ich jest tak mało...

jeszcze pani Agnieszka Radwanska tez powiedziala kiedys ze nigdy wiecej nie udzieli wywiadu tej tv za przekrecony wczesniej wywiad i jest konsekwentnw a to juz ponad rok

Jadę tam!!! :)

I ja!

Hahaha typowe rycerskie moralne zachowanie ! zachowam sobie ten news i postanowiłem ich odwiedzić i choć przez chwilę zobaczyć jednego rycerza choć tylko jednego . Szacun wielki! czapki z głów !

:) dobre i tak powinno byc wszedzie tak aby TUSK VISION NETWORK upadlo

a do stacji TV Trwam każdy może wejść? ?

Do stacji Trwam każdy może wejść,oczywiście, oprócz stacji TVN.

tak? A nie widziałem ludzi z Polsatu!

Do stacji TV TRWAM można spokojnie wejść i czynią to rzesze pielgrzymów codziennie odwiedzających Toruń. Natomiast w artykule chodzi o nie wpuszczanie reporterów TVN do obiektów i nie rozmawianie z nimi w obawie o nierzetelność dalszego przekazu informacji.

Każdy normalny Polak ma prawo wstępu.Kanalie,zdrajcy,sprzedawczyki - nie.

Wcinał bym u nich z grilla,zapraszam też do Wrocławia.

Piękny zakaz ale dlaczego tak mało i nie ma tych zakazów
w innych miejscach .
W Polsce kraju Jana Pawła II ,żołnierzy wyklętych koncesje
czyli dobro rzadkie ma stacja która nienawidzi Kapłanów
nienawidzi patriotycznej młodzieży (nazywa ich faszystami)
O Smoleńsku czyli drugim Katyniu kłamała dezinformowała od
pierwszej sekundy do teraz
I jeszcze czynnie razem z totalna opozycją praktycznie każdego dnia chce obalać medialnie opluwać legalny rząd
który może popełnia błądy ale widać że chce choć trochę
Polakom pomóc (program 500+).
Oni chcą Tuska 8 lat dłuuuuuuugiej monopolistycznej
pozycji TVN ....

w zadnym kraju na swiecie nie istnieje tv ktora zarabia w kraju jednoczesnie PLUJAC JADEM ,UPOKARZAJAC swoich widzow, szerzac nienawisc,I KLAMIAC CODZIENNIE CALA DOBE!!juz chyba czas podjac kroki zmierzajace do odebrania koncesji albo zmniejszenie pasma KANALOW, NALEZY dokladnie sprawdzic czy wogole uiszczaja jakakolwiek kwote za korzystanie z pasm ktore dostali na multipleksach ORAZ CZY ZAPLACILI ZA TE PASMA ,TO BARDZO WAZNE!!!!!JAKIES DZIWNE kanaly twory sie porobily to nalezy dokladnie sprawdzic pod wzgledem oplat za uzytkowanie ale rowoczesnie za przyznanie im tych pasm kanalow TO WAZNE SPRAWDZAC SPRAWDZAC to sa pieniadze podatnikow bo za utrzymanie pasm placi sie z budzetu panstwa POLSKIEGO!!!

A byłeś gdzieś indziej, że się tak wypowiadasz? Masz pojęcie o świecie? Wszędzie na świecie są media, które są lewicowe i prawicowe. Jedne popierają linię władzy, inne opozycji. Normalna sprawa. Tylko nie wiem po co tak się tym ekscytować.

To ty jestes ignorantem i zarozumialym glupkiem,a nie twoj przedmowca.
TVN nie jest stacja lewicowa,lecz stacja ANTYPOLSKA:
Czy mozna sobie wyorazic stacje antyzydowska w Izraelu ?
Tylko smiech bierze.
A stacje antyniemiecka w Niemczech ?
A antyrosyjska w Rosji ?
BRAK REAKCJI POLAKOW na szarganie ich swietosciami nie ma zadnego odpowiednika na swiecie,i WROZY BARDZO ZLE przyszlosci Polski.
Polacy wyrazaja sie tylko w proznym pyskowaniu,jak typowi impotenci.

Oczywiście że niejedyne. W radiu Maryja i TVtrwam nigdy nie było żadnych tvnów.

WSZYSTKO SIĘ ZGADZA , BYŁEM TAM Z ŻONĄ 5 LAT TEMU.TABLICZKA TAK NAS ZACHĘCIŁA ŻE NAWET NIE INTERESOWAŁA NAS CENA NOCLEGU.A SWOJĄ DROGĄ PIĘKNE MIEJSCE Z CAŁEGO SERCA POLECAM.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl